Category: Бугарија

VILLA JAGODA&MALINA 3*

Вила Јагода и Малина 3* – Боровец – Зима 2019/2020 www.borovetz-resort.com Локација : 2 км од Боровец Идеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вилите има ресторан,маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за спортување. Организиран транспорт до Боровец. ВИЛИ ЈАГОДА (40 фински вили) : дневна соба со 2 редовни легла, ареа за…
Read more

Interhotel Sandanski 4* – 02.01-05.01.2020

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ ТЕРМИН : 02.01-05.01.2020 Тип на сместување 3 ноќевања со појадок Двокреветна соба – делукс 240€ Еднокреветна соба -делукс 190€ Дете до 3.99 год. Бесплатно Дете од 4-11.99 год. на доп.легло 34€ Дете од 12-15.99 год. на доп.легло 79€ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА : 10% попуст за резервација и уплата до 20.11.2019 Пакетната цена е…
Read more

Grand Hotel Bansko

Зима 2019/20 – Пакетни цени Hotel GRAND HOTEL 4* – Bansko www.grandhotelbansko.bg Термини Double Standard Double Deluxe Apartment 1 bedroom Apartment 2 Bedroom  минимум сместување 2 возрасни 2 возрасни 2 возрасни 4 возрасни максимум сместување  2 возрасни 2 воз. + 1 дете (0- 5,99) 3 воз. + 1 дете (0-5,99) 2 воз. + 2 деца…
Read more

Sunny Hills 3*

SUNNY HILLS 3* – Пампорово www.sunnyhillsbg.com Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-24.12.2019, 06.01-02.03.2020, 04,03-10.03.2020 (попустите не се комбинираат) Цените се по соба за 1 ноќевање со појадок 01.12-19.12.2019 20.12-28.12.2019 29.12-05.01.2020 06.01-19.01.2020 Вид на сместување 06.03-10.04.2020 20.01-05.03.2020  62,00 €  87,00 €  …
Read more

Rodopski Dom 4*

Хотел РОДОПСКИ ДОМ 4* – Чепеларе, Пампорово  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% за резервација и уплата до 31.10.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 15.01-02.02.2020 | 20.02-31.03.2020 (попустите не се комбинираат) Цените се по лице за 1 ноќевање  01.12-23.12.2019 24.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 на база ПОЛУПАНСИОН 29.02-31.03.2020 02.01-28.02.2020 Двокреветна…
Read more

Murite 4*

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско www.murite.bg  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2019) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019  15 % за резервација и уплата до 15.11.2019 | 10 % за резервација и уплата до 15.12.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020 (се комбинира со 10% попуст…
Read more

Kompleks Panorama 4*

ПАНОРАМА РЕСОРТ 4 * – Банско www.panoramaresort.bg Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25%  за резервација и уплата до 15.09.2019 | 20%  за резервација и уплата до 30.10.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12.2019-31.03.2020 (се комбинира со попуст за рана резервација) Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 03.01-11.01.2020 28.12-02.01.2020 на база…
Read more

Perun & Platinum Casino 4*

Локација : 350 м од жичарницата Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна,…
Read more

Mountain Paradise 4*

www.mountain-paradise.org Локација : 300 м од жичарницата Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина  ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите…
Read more

Sunrise 4*

www.hotelsunrisebansko.com Локација : 300 м од жичарницата Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга. Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, паркинг. СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес,…
Read more