Category: Wellness & Spa

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – 2020

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог) – СПА 2020 www.hotsprings-spa.com HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог) www.hotsprings-spa.com Редовен ценовник за 2020 год. Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит(2+2) 05.01-07.03.2020 Недела-четврток 62€ 65€…
Read more

СОКО БАЊА – ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ

Соко Бања или уште познат како еколошки скапоцен камен во срцето на Србија заради специфичната клима,богата флора и фауна и богатото културно наследство. Се наоѓа во долината помеѓу планините Озрен и Ртањ, на бреговите на реката Моравица и ви нуди голем број на активности и места кои можете да ги посетите. Тука бањата постои уште…
Read more

СОКО БАЊА – АПАРТМАНСКО СМЕСТУВАЊЕ

Соко Бања или уште познат како еколошки скапоцен камен во срцето на Србија заради специфичната клима,богата флора и фауна и богатото културно наследство. Се наоѓа во долината помеѓу планините Озрен и Ртањ, на бреговите на реката Моравица и ви нуди голем број на активности и места кои можете да ги посетите. Тука бањата постои уште…
Read more

ПРОЛОМ БАЊА-HOTEL RADAN 3*

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на планината Радан. Позната е, пред сè, по својата лековита Пролом вода, која припаѓа на ретката група води со високи балнеолошки вредности: високоалкална (pH 8,8-9,2), нискоминерализирана (сув остаток 148 мг/л), бикарбонатна. Со желба да Ви го доближиме овој единствен дар на прородата, овозможивме секаде во хотелот да…
Read more

ЛУКОВСКА БАЊА-HOTEL JELA I KOPAONIK 3*

Луковска Бања се наоѓа во Јужна Србија, на источните падини на Копаоник. Со своите 681 м надморска височина, таа е највисока бања во Србија. Климата е умерено-континентална со голем број сончеви денови во годината. Бањата ја карактеризира изобилие извори на минерални води, недопрена природа на шумовитиот Копаоник и чист планински воздух. По бројот на извори…
Read more

ВРЊАЧКА БАЊА – СОЛАРИС РЕСОРТ

Бања Врдник се наоѓа на идеална локација  од 240 метри надморска височина со умерно континентална клима и 2200 сончеви часови годишно. Чистиот воздух ова подрачје содржи висока концентрација на озон ,без никакво загадување што го прави ова место и воздушна бања. Хотел Aqua Premier е сместен помеѓу Белград и Нови Сад, во изворот кај термалните води во бања…
Read more

БУКОВИЧКА БАЊА-HOTEL IZVOR 5*

Доколу ви е потребна пауза од стресот во секојдневниот живот, мир и тишина ,релаксација во минерални води,спа третмани ,масажи,фитнес ,аква паркови сето тоа можете да го најдете во Извор. Извор е ликсузен хотел распространет на површина од 32 000 м2, во Арангеловац – Буковичка Бања, на 75км од Белград. Овој престижен хотел плени со својата…
Read more

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог) – СПА 2019

www.hotsprings-spa.com СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – плати 3, користи 4 ноќевања : БОНУС 3 =4 за резервации со период на престој 23.09-19.12.2019 (не се комбинира со 10% и 15% попуст) Редовен ценовник за 2019 год. Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит(2+2) 06.01-23.03.2019 Петок и…
Read more

СТРИМОН ГАРДЕН СПА ХОТЕЛ 5* Ќустендел

СТРИМОН ГАРДЕН СПА ХОТЕЛ 5*   – Ќустендил Цените се валидни за период : 01.06–15.09.2019  Тип на сместување Пакет за 2 ноќевања(викенд) ПОЛУПАНСИОН Двокреветна ЛУКС2 возрасни 226 € Двокреветна ЛУКС2 возрасни и 1 дете од 6-13.99 год. 269 € Двокреветна ЛУКС3 возрасни    298€ Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно Цените се за пакет 2 ноќевања  и  вклучуваат…
Read more

Св. Никола 3* Сандански

Се наоѓа во центарот на градот Сандански. Располага со: фитнес, базен, солариум, сауна, парна бања, римска бања, турска бања, центар за убавина и можност за масажи, водени терапии, грижа за телото, физиотерапија. Вид на соба Ноќевање со појадок Двокреветна СТАНДАРД соба (2+0) 20 € по лице Двокреветна ЛУКС соба (2+0) 25 € по лице Студио…
Read more