Category: Автобуски

ЗЛАТИБОР

Велигден 2022 во ЗЛАТИБОР (Со посета на Вишеград, Сирогојно, Ел Пасо, Врњачка Бања)   Прв ден: 21.04.2022 (Четврток) Состанок на групата во 21:30 часот во Кавадарци, 23:00 во Скопје и 23:30 часот во Куманово и тргнување кон Златибор со попатни паузи за царински формалности и одмор. Втор ден: 22.04.2022 (Петок) Пристигнување во Златибор во утринските часови…
Read more

Велигден на островот Крф 2022

Сакате да сте сведоци на една поразлична велигденска прослава? Сакате да бидете сведоци на традицијата која се раскажува секоја година за велигденските денови? Да бидете на Крф за Велигден не е секојдневие.  Атмосфера на радост, веселба и славење на свети Спиридон чии мошти се изнесуваат од гробницта и носат по улиците на градот нуди едно поразлично…
Read more

Велигден на остров Скијатос (3 ноќевања)

Приказната која ја пишува Скијатос може да ја прочитате само доколку го посетите островот. Нашата агенција еднаш го посети и реши да остане таму. Ова ни е веќе трета година како чекориме по тесните улички на градот Скијатос, пешачиме по прекрасните песочни плажи кои ги има островот и дишеме кислород кој го фабрикува боровата шума.…
Read more

Мадрид 22.04.2022 – 25.04.2022

Мадрид – метропола во самото срце на земјата, со широки булевари, импресивни палати во стакло и гипс, пространи плоштади, раскошни фонтани, паркови, цркви и култирно историски споменици… Мадрид, познат по својата блескава бела Кралска Палата, по зелените оази во Ретиро паркот, по своите музеи …но, многу повеќе зрачи поради луѓето што живеат таму, љубезни и…
Read more

УБАВИЦИТЕ НА ДУНАВ

УБАВИЦИТЕ НА ДУНАВ Автобус 5 дена/ 3 ноќевања 21.04-25.04.2022 УБАВИЦИТЕ НА ДУНАВ   БРАТИСЛАВА – ВИЕНА – БУДИМПЕШТА – БЕЛГРАД Автобус 5 дена / 3 ноќевања   1 Ден. 21.04.2022 (Четврток) Скопје – Братислава Состанок на групата во договореното време и заминување за Братислава. Патот води преку Р.Србија и Р.Унгарија. Ноќно возење со попатни одмори…
Read more

ЗЛАТНА ПРАГА И БОХЕМИЈА

ЗЛАТНА ПРАГА И БОХЕМИЈА Автобус 6 дена / 3 ножевања 26.04-26.04.2022 ЗЛАТНА ПРАГА И БОХЕМИЈА   Автобус 6 дена / 3 ноќевања 1 Ден. 21.04.2022 СКОПЈЕ- ПРАГА Состанок на групата  и поаѓање за Прага во договорено време и место. Патот води преку Р.Србија и Р.Унгарија. Ноќно возење со попатни паузи.   2 Ден. 22.04.2022 ПРАГА…
Read more

СОКО БАЊА

Програма на патувањето: 22.04.2022 (Петок)                                            СКОПЈЕ – СОКО БАЊА Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05.30часот. Поаѓање кон Србија во 06 часот. Патувањето се одвива преку граничниот…
Read more

СКИЈАТОС

Уште во првата минута кога ќе пристигнете на пристаништето на Скијатос, ќе ја разберете и почувствувате заносната убавина на овој остров! Романтичната атмосфера со поглед кон тврдината и мистичното зелено опкружување,Скијатос има уникатен космополитски карактер кој е во постојана хармонија со неговите туристички атракции и дивата убавина на природата овде.   Овој Велигден Зулу Травел Ве…
Read more

ЧЕШМЕ

Атрактивното и светски познатото летувалиште Чешме е најзападниот приморски град во Турција, поставен на самиот раб на истоимениот полуостров на обалата на Егејското Море. Заради бројните природни убавини, автентичноста и оригиналниот карактер на градот, пријатната медитеранска клима, кристално чистото топло море и преубавите песочни плажи, Чешме низ годините се развива во елитно и монденско интернационално…
Read more

АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА

                А Н Т И Ч К А  М А К Е Д О Н И Ј А                     СОЛУН-ПАРАЛИЈА-МЕТЕОРИ-ВЕРГИНА-ДИОН-ВОДЕН   Ден. 22.04.2022 Скопје – Солун – Паралија Состанок на групата во 04:00 часот и поаѓање за Солун во 04:30 часот. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Солун во утринските часови и…
Read more