Category: Авионски

ЕГИПЕТ – Велигден 2022 (Хургада и Крстарење по Нил)

ЕГИПЕТ – Велигден 2022 (Хургада и Крстарење по Нил) 9 дена / 7 ноќевања / лет од Скопје (21.04.2022 – 29.04.2022) ЕГИПЕТ – земја со 5.000 години цивилизациска историја, најстариот сведок на човештвото; земја во која природата, божествата, времето и вечноста се спојуваат. Од крајот на IV милениум пред новата ера, на овој простор секогаш…
Read more

Рим 21.04.2022 – 24.04.2022

                 4 дена / 3 ноќевања         Рим – Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието на градот. Вечниот град или градот на седум ридови се само некои од епитетите кои Рим ги носи над три илјади години од своето постоење. Со векови…
Read more

Мадрид – Лет од Софија 22.04.2022 – 25.04.2022

    Мадрид – метропола во самото срце на земјата, со широки булевари, импресивни палати во стакло и гипс, пространи плоштади, раскошни фонтани, паркови, цркви и култирно историски споменици… Мадрид, познат по својата блескава бела Кралска Палата, по зелените оази во Ретиро паркот, по своите музеи …но, многу повеќе зрачи поради луѓето што живеат таму, љубезни…
Read more

ПАРИЗ ГРАДОТ НА СВЕТЛИНАТА

ПАРИЗ ГРАДОТ НА СВЕТЛИНАТА Авион 4 дена / 3 ноќевања 21.04-24.04.2022     Градот на светлината  ПАРИЗ     Авион /4 дена /3 ноќевања Сместен на северот од Франција на реката Сена, Париз ја заслужува репутацијата на најубав, романичен град, со богата историја и големо влијание во рамките на културата, уметноста, модата, дизајнот, храната… Утринско кафе…
Read more

ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ АПРИЛ 2022

Опис *** СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА – индивидуална програма / ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА ВО ПРОМОЦИЈА Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање)…
Read more

МИСТИЧНА КАПАДОКИЈА

МИСТИЧНА КАПАДОКИЈА Авион 4 дена / 3 ноќевања 22.04-25.04.2022     Магична Кападокија   Aко постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе изгледа како Кападокија, која се наоѓа во централна Турција и е позната по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилишта. Кападокија некогаш била дел од…
Read more

Милано 30.04.2022-03.05.2022

МИЛАНО ГРАДОТ НА ВИСОКАТА МОДА Авион 4 дена / 3 ноќевања 30.04-03.05.2022                                                                                      …
Read more

Братислава и Виена 24.04.2022-27.04.2022-

БРАТИСЛАВА И ВИЕНА  Авион 4 дена / 3 ноќевања       24 Април (Недела)                       СКОПЈЕ – БРАТИСЛАВА Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 17:00 часот. Полетување за Братислава во 19:10 и слетување во 20:40 часот. Организиран трансфер до Братислава. Сместување во хотел. Ноќевање.   25 Апил (Понеделник)             …
Read more

РИМ 24.04-26.04.2022

  Вечниот град –  РИМ        Авион / 3 дена / 2 ноќевања             Рим не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град. Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро 3.000 години глобално влијателна уметност, архитектура и култура… Античките рушевини, Форумот и Колосеумот,…
Read more

ПОРТО И ЛИСАБОН

ПОРТО И ЛИСАБОН Авион 7 дена / 5 ноќевања 20.04-26.04.2022 СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА     ПОРТО и ЛИСАБОН   Порто, крајбрежениот град, познат по своите прекрасни мостови и производство на вино, во средновековниот кварт Рибеира тесните улички со калдрма минуваат покрај куќите на трговците и кафулињата. Црквата Сао Франциско е позната по раскошниот барокен ентериер со украсени позлатени…
Read more