Category: Србија

GRAND HOTEL TORNIK 5*Златибор

  GRAND HOTEL TORNIK Златибор *Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД Grand Hotel Tornik, единствен хотел со 5* на Златибор е вистинскиот избор за оние што сакаат да ја доживеат оваа дестинација во луксуз. Хотелот се е наоѓа на надморска височина од 1.010 м. и располага со ексклузивен SPA &…
Read more

HOTEL SOKO TERME Сокобања

  HOTEL SOKO TERME Сокобања ЦЕНОВНИКОТ НЕ ВАЖИ ЗА ПРАЗНИЦИ (Нова Година, Божиќ, Велигден, Први Мај) *Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД Лоциран на само 300м од центарот на градиот, во населбата позната како “Лимун бања”, хотелот е изграден во 2013 година. Сите соби се опремени модерно и елегантно и…
Read more

Хотел ИЗВОР 5* БУКОВИЧКА БАЊА

Хотел ИЗВОР БУКОВИЧКА БАЊА Цените се валидни до за престој до 28.12.2021 и од 04.01.2022 *Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД Хотел Извор, SPA & Wellness, се наоѓа во срцето на Шумадија и една од најубавите кралски бањи во Србија – Буковичка Бања. Ова одморалиште е вистинскиот избор за одмор…
Read more

FRUŠKE TERME 4*- ВРДНИК Фрушка Гора

FRUŠKE TERME 4*- ВРДНИК Фрушка Гора *Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД Хотел Фрушке Терме се наоѓа во Врдник Србија : Хотелот располага со 201 сместувачки единици: 177 лукс соби, 8 семејни соби, 3 соби за лица со посебни потреби, 13 апартмани Прием на багаж и услуга за транспорт, Услуга…
Read more

HOTEL ROYAL SPA 4* Бања Ковиљача

  HOTEL ROYAL SPA 4* Бања Ковиљача Хотелот е сместен во центарот на бањата, под планината Гучево и располага со климатизирани соби и апартмани во кои има бесплатен WI-FI интернет. Собите и апартманите исто така се опремени со телефон, противпожарна заштита, електронска брава, аларм во купатилото, минибар, сеф, фен, бањарка а апартманите и студиата се опремени…
Read more

Apartmani Prestige

Вилата Престиж во однос на квалитетот, функционалноста и дизајн е вистински скапоцен камен меѓу богатата понуда за сместување во Врњачка Бања. Постојат неколку познати ресторани во Врњачка Бања во близина на вилата, а ресторанот Три липе е на само 50 метри од вилата… Паркинг за возила Во собите: клима уред, безжичен интернет, телевизор, опремена кујна,…
Read more

Apartmani ŠUMADIJA

Се наоѓаат во центарот на Врњачка Бања и се еден од најновите туристички капацитети од категоријата луксуз. Комплексот се состои од 17 апартмани или студија со различни структури. Сите апартмани имаат комплетно опремена кујна, мини бар со фрижидер, телефон за директно бирање, сателитска телевизија, секоја сместувачка единица има своја боја, клима уред и балкон Во…
Read more

Hotel Liders 3*

Новоизградениот хотел 3*, кој започна со работа кон крајот на октомври 2014 година. Лоциран во центарот на Врњачка Бања во близина на тремоминералната бања. Хотелот има 23 модерни сместувачки единици (еднокреветни, двокреветни соби и апартмани). 2 апартмани (спална соба со брачен кревет 160×200 и дневна соба со дополнителен кревет) 8 соби со брачен кревет (160×200)…
Read more

Hotel Kralj 3*

Хотел Гарни Крал со својата уникатност, префинет стил, држи чекор со потребите на денешното време, модерниот бизнис и квалитетот на туристичките услуги. Се наоѓа во најубавата бања во Србија, Врњачка Бања, на погодна локација во центарот, недалеку од сите најважни атракции. Собите и апартманите ги исполнуваат највисоките стандарди на функционалноста и удобноста. Во рамките на…
Read more

Hotel Tonanti 5*

Тонанти е луксузен хотел, во центарот на Врњачка бања 400м. од мостот на љубовта. Собите се климатизирани и опремени со: сателитски телевизија, работна маса, апарат за кафе/чај, фен, гардеробер… Хотелот в својата содржина нуди: рецепција, рестоан, бар, паркинг, игротека со аниматори, фризерски салон, теретана конференциска сала, хипербарична комора… СПА центар:  отворен и затворен базен, сауна,…
Read more