Category: Автобуски

Palmon Bay Hotel&Spa“4+**** ИГАЛО 30.12.2022 – 02.01.2023

ДОЧЕК НА НОВАТА 2023 ГОДИНА ВО ХЕРЦЕГ НОВИ „Palmon Bay Hotel&Spa“4+**** ИГАЛО (СО ВКЛУЧЕНИ ДВЕ НОВОГОДИШНИ ВЕЧЕРИ) () СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА УПЛАТА ДО 03.12.2022 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 239 евра (14.820 денари) Има градови кои имаат своја душа-колку почесто се навраќате во нив, се поблиску и подлабоко ги чувствувате. И едноставно, не можете да не ги…
Read more

КАВАЛА 31.12.2022-02.01.2023

ДОЧЕК НА НОВА 2023 – КАВАЛА (Со посета на Драма)   (31.12.2022-02.01.2023) Најтрадиционалниот симбол што ќе го најдете во Грција за време на Божиќните празници е мал дрвен брод украсен со светликави ламбички.Бродот го симболизира поморскиот идентитет на земјата и е своевидно добредојде на морнарите кои се враќаат дома за да го прослават Божиќ со своите семејства. Китењето на Божиќното дрвце не е традиционален обичај,…
Read more

БЕЛГРАД 31.12.2022-02.01.2023

  Б Е Л Г Р А Д термин: 31.12 – 2ноќи | 109€ / 6.760мкд  сместување во хотел Abba 4* Tермин: 31 декември 2022 | 3дена / 2ноќи со превоз  |  разглед на Белград со водич | посета на Galerija Mall & IKEA   1ден/ 31.12 (сабота) ШТИП – ВЕЛЕС – СКОПЈЕ – КУМАНОВО – БЕЛГРАД  ***ДОЧЕК НА НОВА 2023 ГОДИНА*** Поаѓање на 31.12 во утринските часови:…
Read more

КОПАОНИК 30.12.2022- 02.01.2023

  КОПАОНИК НОВА ГОДИНА 30.12.2022- 02.01.2023 www.kopapartmani.co.rs Дочекајте ја Новата 2023 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ,  со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК…  Apart Hotel Kopaonik се наоѓа во викенд населбата Брзече на 18км од ски центарот Копаоник. Директно поврзан со гондола која се наоѓа 300м од…
Read more

НОВИ САД 30.12.2022-02.01.2023

НОВИ САД 30.12.2022-02.01.2023 ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 30.декември (петок) СКОПЈЕ – НОВИ САД Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во 23:00 часот. Поаѓање на автобусот за Нови Сад во 23:30 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи за одмор. 31.декември (сабота) НОВИ САД Пристигнување во Нови Сад…
Read more

ЗЛАТИБОР 29.12-02.01.2023

ЗЛАТИБОР (Со посета на Сирогојно, Ел Пасо, Дрвенград,Врњачка Бања)   Прв ден: 29.12.2022 (Четврток) Тргнување на групата во 22:30 од Скопје и 23:00 часот од Куманово кон  Златибор со попатни паузи за царински формалности и одмори. Втор ден: 30.12.2022 (Петок) Пристигнување во Златибор во утринските часови и заминување на групата кон етно село Сирогојно. Посета на музејот на отворено…
Read more

Будимпешта 30.12.2022-02.01.2023

Будимпешта 30.12.2022-02.01.2023 Budapest Budapest Hungary Б У Д И М П Е Ш Т А Автобус / 4 дена / 2 ноќевања                                                                                                                                                                 30.12                           СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок на групата пред хотелот “Holiday Inn” во 16.30 часот. Поаѓање за Будимпешта во 17.00 часот.Се патува преку Србија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење. 31.12               БУДИМПЕШТА Пристигнување…
Read more

ВИЕНА 29.12.2022-02.01.2023

Виена Бус 29.12 Виена Виена Avstrija   Автобус / 4 дена / 2 ноќевања   Виена-актуелна престолнина на Австрија и некогашен главен град на моќната Австро-унгарска империја, денес модерна туристичка метропола на брегот на убавиот син Дунав, која ве освојува на прв поглед со убавите палати на царскиот Хофбург и Шенбрунските паркови, богати уметнички колекции,…
Read more

Соко Бања 31.12.2022  – 02.01.2023

Соко Бања бус 31.12.2022  – 02.01.2023 Сокобања е туристичко место кое се наоѓа во југоисточна Србија во подножјето на Озрен планина. Самата бања е опкружена од 4 планини – од север планина Ртањ на 1560m н.височина, на исток се наоѓа планината Девица, на југ планината Озрен на 1117m н.височина и од запад планината Буковик. Низ…
Read more

СОЛУН-ПАРАЛИЈА-МЕТЕОРИ-ВОДЕН

ДОЧЕК НА НОВАТА 2023 ГОДИНА СОЛУН-ПАРАЛИЈА-МЕТЕОРИ-ВОДЕН -НОВОГОДИШЕН ШОПИНГ-   1 ден: 31.12.2022 год. Поаѓање за Солун од Скопје на паркингот кај хотелот Вип во 05.00 часот со туристички автобус. Пристигнување во Солун околу 10.00 часот, следува панорамско разгледување на градот со посета на Виа Игнација, црквата Св. Димитрија, Римскиот форум, Белата Кула…Слободно време за индивидуални…
Read more