Category: Авионски

ЈОРДАН НОВА ГОДИНА 26.12-02.01.2023

ЈОРДАН – Нова Година 26.12 – 02.01.2023 | 6 ноќи – 8 дена | Лет од Скопје АМАН + МРТВО МОРЕ + ПЕТРА + ВАДИ РУМ + АКАБА Авионски лет: Turkish Airlines (Скопје – Истанбул – Аман | Акаба – Истанбул – Скопје) Поаѓање: 26.12.2022 во 20:45ч. (Скопје) Пристигнување: 26.12.2022 во 04:40ч. (Аман) Услуга: 6…
Read more

РИМ  28.12-01.01.2023

          Вечниот град –  РИМ   Авион  /  5 дена /  4 ноќевања             Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град . Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро 3.000 години глобално влијателна уметност, архитектура и…
Read more

Египет Со Чартер од Софија 27.12.2022-02.01.2023

Египет Нова Година – чартер од Софија – Програма на Тура Информација за Хотел MAGIC BEACH 4* 27/12/2022  02/01/2023 1.300 EUR Информација за Хотел NUBIA AQUA BEACH RESORT 4* 27/12/2022  02/01/2023 650 EUR Информација за Хотел PROTELS GRAND SEAS RESORT 4* 27/12/2022  02/01/2023 730 EUR Информација за Хотел PYRAMISA BEACH RESORT 5* 27/12/2022  02/01/2023 735 EUR Информација за Хотел…
Read more

Дубаи Со Лет од Софија 27.12-02.01.2022

Дубаи Со Лет од Софија Информација за Хотел Golden Tulip Media Hotel 4* 27/12/2022  02/01/2023 1.355 EUR Информација за Хотел Elite Byblos Hotel 5* 27/12/2022  02/01/2023 1..556 EUR Информација за Хотел Paramount hotel 5* 27/12/2022  02/01/2023 1.781 EUR   Дубаи Нова Година – Програма на Тура 1 Ден 27 декември – Скопје – Софија – Дубаи Полетување од…
Read more

Дубаи со лет од Белград  29.12.22-03.01.23 (5 ноќи/ 6 дена)

ДУБАИ за НОВА ГОДИНА   (директен лет од БЕЛГРАД) FIRST MINUTE!  датум на патување и престој 29.12.22-03.01.23 (5 ноќи/ 6 дена) *** за сите кои сакаат сонце, море, одмор и забава … DoubleTree by Hilton Hotel and Residences Dubai 4* – ПО ЛИЦЕ 1.199 ЕУР / само наем Millennium Place Barsha Heights Hotel 4* – ПО ЛИЦЕ 1.299 ЕУР / ноќевање со појадок *** ЦЕНАТА Е ВАЛИДНА ЗА МИН. 2ЛИЦА ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (две полноплатежни суми) FIRST MUNUITE – индивидуални резервации со…
Read more

ИСТАНБУЛ 30.12.2022 – 02.01.2023

  Истанбул Нова Година   Истанбул | Нова година 2023 5 дена, 4 ноќевања Престолнина на империи, град кој владее два континента, средиште на цивилизации и култури – се само неколку од многуте дефиниции за Истанбул. Неограничената убавина на Истанбул е тоа што ги привлекува посетителите – безбројни музеи, цркви, џамии, базар, природни убавини. Додека…
Read more

Лисабон 28.12.2022-03.01.2023

Лисабон – Нова Година – Програма 1 Ден (28.12.2022 – среда) СКОПЈЕ – ЛИСАБОН Состанок на патници на аеродромот 2 часа пред полетување. Полетување за Лисабон во 08:35 (преку Истанбул), слетување во Лисабон, наредниот ден, во 10:20 часот, локално време…   2 Ден (29.12.2022 – четврток) ЛИСАБОН Пристигнување во Лисабон во 10:20 часот по локално…
Read more