Category: Планини

Хотел КОНАК 4* – Попова Шапка

Хотел КОНАК 4*   Пакет цени валидни за период на престој 09.10-12.10.2020 Пакет Ноќевање со појадок 2 ноќевања 1.500 ден. 3 ноќевања 2.250 ден. 4 ноќевања 3.000 ден.   Дадените цени се по лице за 2, 3 или 4 ноќевања и вклучуваат : Појадок Користење на сауна Интернет Паркинг Деца до 5.99 год. со 2…
Read more

Хотел АРЕНА ТЕТЕКС 3* – Попова Шапка

Хотел АРЕНА ТЕТЕКС 3* СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА (валидна за престој до 31.10.2020) 5=6 : Плати 5 ноќевања + 1 гратис 6=7 : Плати 6 ноќевања + 1 гратис Можност за користење на ваучери за домашен туризам Редовен ценовник : Тип на услуга Цена Полн пансион 1300 ден.   Дадената цена е по лице за 1 ноќевање…
Read more

Куќа „Себастијан“ – Крушево

КРУШЕВО   Куќа „Себастијан“ е лоцирана во мирен и спокоен дел на Крушево, со прекрасен панорамски поглед кон градот, оддалечена е околу 200 метри од жичарницата и 500 метри од центарот. Секоја соба има сопствен тоалет, ТВ, безжичен интернет. На двата спрата има по три соби и на секој од нив заедничка просторија, трпезарија со…
Read more

POPOVA SAPKA ** POPOVA SHAPKA

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. Доплата за SGL Room (еднокреветна соба) +150 денари од ноќевање. Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). Легенда: DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP –…
Read more

SLAVIJA ** POPOVA SHAPKA

  Хотел  „Славија 2“* – Попова Шапка Тип на услуга: Полупансион Цена: 1.120 денари Дадените цени се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат: Појадок и вечера Користење на базен Паркинг Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло – 30% попуст Доплата за туристичка такса – 40…
Read more

HOTEL LODGE *** MAVROVO

Локација: Во центарот на Маврово. Сместувачки капацитети:  Хотелот располага со 34 кревети во 15 добро уредени соби, опременни со приватна бања, спа бања, директна телефонска линија и сателитски ТВ прием. Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера). Хотелски содржини: ресторан, бар, хотелот Лоџ ги нуди сите услуги на хотел во луксузен скијачки центар. РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА СЕЗОНА 2019-2020…
Read more

MOLIKA *** PELISTER

Хотелот Молика ви посакува добредојде на денот на Свети Трифун, заштитник на винарите и лозарите и носителот на божјиот благослов за слаткото грозје и бочвите полни со вино. Бидејќи се верува дека со овој ден почнува пролетта, се буди природата и љубовта меѓу луѓето,празнувањето и на Св. Трифун и Св. Валентин е совршена можност да…
Read more

BISTRA **** MAVROVO

Локација: во близина на Мавровско Езеро и во близина на трите ски лифта. Сместување: 118 кревети во стандардни двокреветни соби, делукс соби и деликс соби со џакузи, Опременост на собите: соби со џакузи бањи, телефон, ТВ, фен… Услуга: ВВ (ноќевање со појадок) Содржини: бар, сауна, ресторан, затворен базен, џакузи, конференциска сала, клуб “Ratrac”, спортски терени за кошарка, фудбал, тенис, фитнес…
Read more

SCARDUS **** POPOVA SHAPKA

  Во цената е вклучено:  – Ноќевање – Појадок-шведска маса – Вечерата континентал вклучува: Салата/Супа, главното јадење и десерт. – Пијалоците не се вклучени во цената). – Цените се со вклучен ДДВ – Паркинг – Wi-fi – СПА центар (Базен,2 фински сауни и 1 турска како и фитнес центар)  

KRATIS **** KRATOVO

Името на градот доаѓа од “кратер”на згаснат вулкан на кој е изграден. Низ него, во длабок кањон тече Табачка или Кратовска Река која е премостена со повеќе камени мостови со еден лак. Мостовите датираат од средниот век, а најпоснат и најголем е Радин мост. Кратово претставува идеално место за излез од секојдневието и уживање во…
Read more