Category: Езера

Хотел АУРА 4* – ОХРИД

ЛЕТО 2020 ВО МАКЕДОНИЈА Хотел  АУРА 4* – Охрид   Цени до 15.09.2020, по лице, на ноќ Двокреветна соба со поглед на езеро Ноќевање со појадок         1.530 ден. Полупансион                        2.020 ден. Полн пансион                       2.510 ден. Двокреветна соба со поглед на планина Ноќевање со појадок         1.410 ден. Полупансион                        1.900 ден. Полн пансион                       2.390 ден. Цени од 15.09.2020 – 31.12.2020, по…
Read more

LAKE VIEW – ПРЕСПА

Хотел Лејквју беше изграден во 1950-те под тогашниот режим на Премиер Јосип Броз Тито.  На врвот на неговата туристичка понуда во 80-тите и 90-тите, Отешево бил полн со живот, хотели, вили и ресторани. Познати Балкански музичари пристигнувале на плажа со хеликоптери, Европски спортски шампиони биле крунисани во едрење и спортови на вода, и локални и…
Read more

Villa MINAMI 3* – OHRID

Цените се по ЛИЦЕ Villa MINAMI  – Охрид соба сместување услуга 2020 појадок полуанисон полпансион Вила Minami 6 лица max 900 ден. 1200 ден. 1500 ден. Дополнителен кревет во Вила Minami 7мо лице 600 ден. 900 ден. 1300 ден. Студио 4 лица max / 2 лица min 850 ден 1200 ден. 1500 ден. Дополнителен кревет…
Read more

ХОТЕЛ ДЕСАРЕТ 3* – Охрид

ХОТЕЛ ДЕСАРЕТ 3* – Охрид Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион Еднокреветна соба (по лице) 31 € 38 € Двокреветна соба (по лице) 24 € 29 € Апартман (макс. 4 лица ) 90 € / Вила (макс. 4 лица) 90 € / Во цената е вклучена туристичка такса Доплата за дополнителен оброк е 5 еур по лице на ден Деца…
Read more

Хотел ДРИМ – Струга

ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020 СО 50% ПОПУСТ Од недела – четврток 22€ по лице на ден во двокреветна соба Петок и сабота 24€ по лице на ден во двокреветна соба За 5 и повеќе ноќевања цената се изедначува со цената за работен ден ПАКЕТИ ПЛАТИ 6 = УЖИВАЈ 7 190 € по лице за…
Read more

Хотел ROYAL VIEW 4* – Охрид

Тип на соба 25-05-2020 12-07-2020 13-07-2020 30-08-2020 31-08-2020 18-10-2020 19-10-2020 20-12-2020 03-01-2021 17-04-2021 Еднокреветна 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,770 ден. 2730ден + 40 ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден Двокреветна (Tvin) 3,630 ден. 3550ден +80ден 4,230 ден. 4150ден +80ден 3,630 ден. 3550ден +80ден 3,630…
Read more

Хотел PARK LAKESIDE 4* – Охрид

15.06 – 31.08.2020 / ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ Тип на соба Буџет соба Соба со поглед на парк Соба со страничен поглед Соба со поглед на езеро Еднокреветна 42 € 45 € 47 € 50€ Двокреветна 27 € 32 € 35 € 37 € Трокреветна   30 € 33 € 35 € Четирикреветна   28 € 30 € 32 € Доплата за полупансион 10 € Доплата за полн пансион 20 €…
Read more

Хотел ИНТЕРНАЦИОНАЛ 4*- Охрид

ПРОМО ПАКЕТ ПО ЛИЦЕ 6 ноќи / 7 дена УСЛУГА ПЕРИОД ЦЕНА Ноќевање со појадок До 31.08.2020 139 еур / 8620ден   ПРОМО ПАКЕТ ПО ЛИЦЕ 4 ноќи / 5 дена УСЛУГА ПЕРИОД ЦЕНА Ноќевање со појадок До 31.08.2020 99 еур / 6070ден   ЦЕНОВНИК (по соба) УСЛУГА СОБА ЦЕНА Ноќевање со појадок 1/2 соба…
Read more

Хотел ДИПЛОМАТ ПЛУС 4* – Охрид

Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион Двокреветна стандардна 23 € 31 € 39 € Цените се по лице, на ден Цените вклучуваат туристичка такса и данок Деца 0-6 години – бесплатно Деца 7-12 години – 50% попуст Цените се во евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс 1 еур =…
Read more

Хотел IZGREV SPA & AQUAPARK – Струга

    СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК Период По лице во двокреветна соба Еднокреветна соба Трокреветна соба Фам соба (2 в+2д) Фам.соба (3в+1д) 1 Дете во стд. соба (2 – 6.99) 2 Деца во стд. соба  (2 – 11.99) 03.08-16.08.20 42 63 113.50 134.50 147 Бесплатно По 50% 17.08-31.08.20 38 57 102.60 121.60 133…
Read more