Category: Македонија зима

Panorama Hotel & Spa 4* -Крушево

 Panorama Hotel & Spa 4* -Крушево   Ценовник за есен: Цена на еднокреветна соба ВВ 60 евра. Цена на двокреветна соба ВВ 70 евра ( цена за две лица) Цена на Супериор соба ВВ 80 евра ( цена за две лица) Цена на јуниор апартман ВВ 100 евра (цена за две лица) Цена на делукс апартман…
Read more

Хотел БОРА 3* – Попова Шапка

Хотел БОРА 3*   Полупансион Период на престој Цена 01.11-04.12.2020 1.365 ден 08.12-25.12.2020 1.365 ден 03.01-31.03.2021 1.860 ден. Дадените цени се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат : Појадок и вечера Интернет Паркинг Деца до 7.99 год. со 2 возрасни – бесплатно Деца од 8-11.99 год. со 2 возрасни – 30% попуст Доплата за туристичка…
Read more

ХОТЕЛ ЛОЏ 3* Maврово

ХОТЕЛ ЛОЏ 3*       Хотелот Лоџ е сместен во срцето на ски центарот Маврово, неколку метри од трите жичари. Хотелот располага со 34 кревети во 15 добро уредени соби, опременни со приватна бања, директна телефонска линија и сателитски ТВ прием. Хотелот ЛоЏ ги нуди сите услуги на хотел во луксузен скијачки центар.    …
Read more

MIA’S FAVORITE HOTEL – Маврово

MIA’S FAVORITE HOTEL – Маврово       Хотелот Mia’s Favorite во својата понуда има бар, градина, тераса и бесплате Wi-Fi интернет. Сите соби имаат сопствено купатило ТВ со кабловски канали, бокал за топла вода, фен за коса и гардеробер.     Ценовник до 30.11.2020  Тип на соби   Капацитет  Цена  Еднокреветна Спорт соба      …
Read more

Хотел ”Кораб Трница”

Хотел ”Кораб Трница”     Во срцето на Горна Река, меѓу високите Кораб, Шара и Бистра, кај многуте расфрлени планински рекички и Радика, меѓу зимзелените дрвја и секвојата што гордо Ве пречекува, се наоѓа комплексот „Кораб Трница“. Комплексот е оддалечен 5 (пет) километри од Мавровско Езеро, на патот кон Дебар. Комплексот им нуди на гостите…
Read more

Хотел Спорт – Маврово

Хотел Спорт       Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар. Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија.       Есен 2020 – Ноќевање со појадок Тип на сместување  Недела до Четврток  Петок – Сабота  Еднокреветна стандард соба…
Read more

Хотел Бистра 4 * Maврово

Хотел Бистра 4 *       Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година. Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и…
Read more

ХОТЕЛ МОНТАНА ПАЛАС – КРУШЕВО

Хотел Монтана Палас беше изграден во 1973 во Југославија како државна компанија. Денес е во приватна сопственост управуван како флексибилен стартап. Во 2010 овој хотел беше преземен од локална фамилија и од тогаш помина низ неколку циклуси на реновирање. Низ ребрендирање имиџот беше повратен.         Хотел Монтана Палас 4**** се наоѓа на 600…
Read more

ВИП ХОТЕЛ – БЕРОВО

ВИП Хотел – Берово     ВИП Хотел – Берово е основан во 2010 година, изграден во модерен стил и е лоциран до самото езеро, со прекрасен поглед на околните шуми и зелените планини во близина на Берово, Македонија. Фирмата под која го раководи својот бизнис е основана во 1989 година. Се наоѓа до самото езеро,…
Read more

Панорама Хотел & СПА – Крушево

Сакате ли вистински да се одморите? Да ѝ се вратите на Природата? Да ги наполните батериите до даска? Да најдете оаза во која вреди да се дојде во сите четири годишни доба? Да си дозволите деноноќни панорамски глетки во еден од најубавите планиски градови во светот? Сакате ли да бидете ем в град ем в…
Read more