Фиренца – Чинкве Тере 23.05-28.05.2023
|

Фиренца – Чинкве Тере 23.05-28.05.2023

Фиренца – Чинкве Тере 3НП- 24-ти Мај Посетете ги најубавите градови на романтичната Тоскана… Доживејте ги ремек делата на Микеланџело, Леонардо, Донатело, Макијавели во Фиренца, прошетајте по познатиот плоштад на кој се одржува “palio”- трка на коњи во Сиена, сликајте се со кривата кула во Пиза… прошетајте ја бајката наречена Чинкветере… Фиренца – ренесансен дијамант…

Хотел Calypso 3* Hanioti 28.04.2023-01.05.2023
|

Хотел Calypso 3* Hanioti 28.04.2023-01.05.2023

Ханиоти 1ви Мај Програма на патувањето: 1.Ден 28.04.2023 (петок) Скопје – Ханиоти  Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти East Gate Mall рано наутро во 03.30 часот. Поаѓање за Грција во 04.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во…

Луковска Бања 29.04.2023-01.05.2023
|

Луковска Бања 29.04.2023-01.05.2023

Луковска Бања 1ви Мај Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори, едни од најбогатите во земјата, недопрената природа…

Пролом Бања 29.04.2023-01.05.2023
|

Пролом Бања 29.04.2023-01.05.2023

Пролом Бања 1ви Мај  Програма на патување:  1.Ден 29.04.2023 (сабота) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом…

Кавала 29.04.2023 – 01.05.2023
|

Кавала 29.04.2023 – 01.05.2023

  ПРВИ МАЈ ВО КАВАЛА (Целодневен излет на Зелениот Остров Тасос) (29.04.2023 – 01.05.2023)     Прв ден: 29.04.2023 (сабота) 03:00 часот заминување на групата од Скопје и во 04:30 часот од Кавадарци (пред туристичките агенции)кон Грција со попатни застанувања и одмори. Околу пладне пристигнување во Кавала, еден од најубавите грчки градови кој покрај трите имиња – Неаполис,…

Aлпска Приказна 27.04.2023-02.05.2023
|

Aлпска Приказна 27.04.2023-02.05.2023

ПРВОМАЈСКА АЛПСКА ПРИКАЗНА КРАЊСКА ГОРА-ХАЛШТАТ-МИНИМУНДУС-КЛАГЕНФУРТ Бонус излет на БЛЕД!  (27.04.2023-02.05.2023) Сите имаме желби, големи и мали… Некои ни се исполнуваат, некои не. Една од оние желби кои мислите дека нема никогаш да Ви се исполни е да го видите целиот свет. Ако не целиот , тогаш макар тоа што го одбележало минатото и оставило белег…

Истра 27.04.2023 – 02.05.2023
|

Истра 27.04.2023 – 02.05.2023

ПРВИ МАЈ ВО ИСТРА ПОРЕЧ- БРИОНИ-ПУЛА-ГРОЖЊАН-МОТОВУН- РОВИЊ  (27.04.2023 – 02.05.2023)   Допрете ја магичната црвена земја… Нека Ве погали медитеранското златно сонце… И почувствувајте ја Истра… Ја нарекуваат Хрватска Тоскана… заради синото море, зелените пејзажи, средновековните места изградени во венецијански стил, мирисот на рузмаринот, вкусот на лимонадата од лаванда, афродизијакот тартуф, белото вино малвазија… Магијата…