Дубаи 27.04.2023-04.05.2023
|

Дубаи 27.04.2023-04.05.2023

ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ – МАЈ ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 27.04-04.05.2023/ ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 28.04-03.05.2023 (5 НОЌИ)   Авионска карта TK1006 27APR  SKPIST  2015 2245/ TK 866 28APR  ISTAUH  0045 0610   TK 869 04MAY  AUHIST  0135 0525/ TK1003 04MAY  ISTSKP  0725 0750 3* Ibis al Barsha – 759 ЕУР по лице 4* Novotel Dubai…

Дубаи 30.04-04.05.2023
|

Дубаи 30.04-04.05.2023

ДУБАИ 30.04 Сигурна реализација Дубаи Дубаи Соединети Арапски Емирати Дубаи, во денешно време претставува синоним за луксузен живот и атрактивна туристичка дестинација – една од најпосетените во светот. Специфичен спој на комфор, помешан со традиционални обичаи и стил на живот. Дубаи е модерен град со преубави плажи, луксузни хотели, импресивнаа архитектура, високи згради, вештачки остров во…

Стокхолм 28.04.2023-01.05.2023 Сигурна реализација 
| | |

Стокхолм 28.04.2023-01.05.2023 Сигурна реализација 

СТОКХОЛМ 28.04-01.05.2023 Сигурна реализација Авион / 4 дена / 3 ноќевања 28. Април (Петок)   СКОПЈЕ – СТОКХОЛМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 16.45 часот. Авионот за Стокхолм полетува во 18.45 и слетува во 21.45 часот. Сместување во хотел. Ноќевање. 29. Април (Сабота) СТОКХОЛМ Појадок. Разглед на градот: Градското собрание во чија златна сала…

Ибица со Лет од Софија 29.04.2023-04.05.2023
| | |

Ибица со Лет од Софија 29.04.2023-04.05.2023

Ибица е еден од Балеарските острови, архипелаг на Шпанија во Средоземното Море. Добро е познат по ноќниот живот во градот ИБИЦА, каде што големите европски ноќни клубови прават неповторлива забава .Дом на тивки села, одморалишта за јога и плажи, во регионот Platja d’en Bossa, обложена со хотели, барови и продавници, до потивки песочни заливи поткрепени…

Каиро и Хургада Март,Април, Мај
| | | | |

Каиро и Хургада Март,Април, Мај

Египет – Каиро и Хургада  1 Ден Софија – Каиро 2 Ден Каиро – Хургада Појадок. По појадокот поаѓање со автобус до Хургада. По пристигнување пријавување во хотелот на база All Inclusive.   3 Ден Хургада По појадокот слободно време за на плажа и одмор. Можност за дополнителна екскурзија (со доплата): Ел Гона – „Египетска…

Лисабон и Порто 27.04.2023-02.05.20
|

Лисабон и Порто 27.04.2023-02.05.20

ЛИСАБОН И ПОРТО | Авион | 27 Април | 6 дена | 899 евра Лисабон, срцето на Португалија, најзападната европска метропола сместена на седум ридови, со звукот на музиката Фадо и вкусот на најубавото португалско вино. Порто, импресивен и харизматичен. Спој на традиционалното и модерното. 27. Април (Четврток) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – ПОРТО Состанок на…