Баскија  25.05-29.05.2023
|

Баскија 25.05-29.05.2023

БАСКИЈА – Шпанија и Франција Овој прекрасен регион ретко се наоѓа на туристичкиот радар, а има живописни пејсажи и најдобрите ресторани во светот. Ве носиме во Баскија! Гордо сместена на крајниот север на Шпанија, на брегот на Атлантскиот Океан и во близина на границата со Франција, легендарната Баскија, локално позната како Euskadi или País Vasco…

Kипар 24.05.2023-28.05.2023
|

Kипар 24.05.2023-28.05.2023

Кипар за Св.Кирил и Методиј (24-28 мај’23) – мини пролетен одмор на сончевиот Кипар- авион/автобус/4 ноќевања/ Пакет А: 3 екскурзии  ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА Пакет Б:  екскурзии со доплата Ларнака/Агиа Напа/Тродос/Фамагуста/Омодос/Никозија/Солун Кипар е живописен остров во Средоземното Море кој постојано го привлекува вниманието на илјадници туристи. Оваа област вешто ги комбинира урнатините на античките грчки храмови,…

24 Мај Никити со Солун
|

24 Мај Никити со Солун

24ти МАЈ СОЛУН-НИКИТИ Никити се наоѓа на северниот дел на полуостровот Ситонија помеѓу Метаморфозис и Неос Мармарас и ги разделува двата полуострови Касандра и Ситонија. Во последните неколку години ова е едно од најбараните туристички места на Халкидики. Има долга песочна плажа и кристално чиста морска вода, а на прекрасно уреденото шеталиште покрај градската плажа…

24 Мај Халкидики 
|

24 Мај Халкидики 

24 Мај Халкидики 24.05.2023(Среда)                          СКОПЈЕ – ХАЛКИДИКИ Состанок на групата во 05:30час. на паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 06:00ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во избраната дестинација во пладневните часови. Сместување. Ноќевање. 25.05.2023-27.05.2023                   ХАЛКИДИКИ Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.   28.05.2023 (Недела)    ХАЛКИДИКИ  –…

Cronwell Platamon Resort 5*
|

Cronwell Platamon Resort 5*

Last Minute понуда од Cronwell Platamon Resort 5* CRONWELL PLATAMON RESORT5* PLATAMONA                        http://cronwell.com/eng/hotels/platamon/ ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО 4/10 28.04-28.05.2023 Standard Double Room 53 Трето лице 37 1 дете од 2-11.99 год. Гратис 2 дете од 2-11.99 год. 17 Минимум престој 3 Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место Опис:СПА…

Murite4* Банско
|

Murite4* Банско

  Хотел Мурите 4 * 1-Мај 28.04-01.05.2023 Хотел МУРИТЕ 4* Вид на сместување 2 ноќевања / All Inclusive 3 ноќевања / All Inclusive Зграда АЗАЛИА Двокреветна соба (2+0) 100€ 150€ Едноспален апартман (2+2) 116€ 174€ Двоспален апартман (4+2) 100€ 150€ Зграда ОРХИДЕА Двокреветна соба (2+0) 88€ 132€ Едноспален апартман (2+2) 104€ 156€ Двоспален апартман (4+2) 88€ 132€…

Никити со Солун 24.05.2023-28.05.2023
|

Никити со Солун 24.05.2023-28.05.2023

24 Мај Никити со Солун  24ти МАЈ СОЛУН-НИКИТИ Никити се наоѓа на северниот дел на полуостровот Ситонија помеѓу Метаморфозис и Неос Мармарас и ги разделува двата полуострови Касандра и Ситонија. Во последните неколку години ова е едно од најбараните туристички места на Халкидики. Има долга песочна плажа и кристално чиста морска вода, а на прекрасно…

Халкидики 24.05.2023-28.05.2023
|

Халкидики 24.05.2023-28.05.2023

24 Мај Халкидики  24.05.2023(Среда)                          СКОПЈЕ – ХАЛКИДИКИ Состанок на групата во 05:30час. на паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 06:00ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во избраната дестинација во пладневните часови. Сместување. Ноќевање.   25.05.2023-27.05.2023                   ХАЛКИДИКИ Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.   28.05.2023 (Недела)    ХАЛКИДИКИ…

Букурешт и Трансилванија 28.04.2023-02.05.2023
|

Букурешт и Трансилванија 28.04.2023-02.05.2023

1ви МАЈ Букурешт и Трансилванија   Романија — земја во југоисточна Европа. Граничи со Украина и Молдавија на североисток, со Унгарија и Србија на запад и со Бугарија на југ (по должината на реката Дунав). Романија на исток има мал излез на Црно Море. Источните и јужните Карпати минуваат низ централниот дел на земјата. Главниот…

Атина 28.04.2023-02.05.2023
|

Атина 28.04.2023-02.05.2023

1ви Мај – Атина  1ви МАЈ ВО АТИНА Атина – Главен и најголем град во Грција, колевка на модерната цивилизација. Атина е космополитски град додека пак старогрчка Атина била моќен град држава родно место на Сократ, Перикле, Софокле. Атина е еден од најстарите светски градови, чија историја бележи преку 3.400г. Градот го добил името по…

Фиренца – Чинкве Тере 23.05-28.05.2023
|

Фиренца – Чинкве Тере 23.05-28.05.2023

Фиренца – Чинкве Тере 3НП- 24-ти Мај Посетете ги најубавите градови на романтичната Тоскана… Доживејте ги ремек делата на Микеланџело, Леонардо, Донатело, Макијавели во Фиренца, прошетајте по познатиот плоштад на кој се одржува “palio”- трка на коњи во Сиена, сликајте се со кривата кула во Пиза… прошетајте ја бајката наречена Чинкветере… Фиренца – ренесансен дијамант…