Category: Острови

ЛЕФКАДА

Л Е Ф К А Д А Лето 2020     Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка на островот е…
Read more

Амулијани

Амулијани Куќите „Конаки“ и „Галери“ со лоцирани на околу 200 метри од пристаништето и во центарот на неповторливото, автентично селце Амулијани, една наспроти друга. Двете содржат двокреветни, трикреветни и четирикреветни студија. Секое од нив е со комплетно опремена кујна, ТВ, сопствен тоалет, клима и интернет вклучени во цената. Веднаш до нив има слободен простор за…
Read more

ХОТЕЛ MARIANA – МИКОНОС 3*

1/2 Студио ; 1/3 Студио 7 % ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2019   МИКОНОС  ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ЗАБАВАТА,УБАВИТЕ ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ ,ТИРКИЗНАТА БОЈА НА МОРЕТО ИЛИ ОСТРОВ КОЈ Е НА ВРВОТ ОД ПОСАКУВАНИТЕ ТОП  ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЛУГЕТО ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ.ЛОЦИРАН НА КИКЛАДСКИОТ АРХИПЕЛАГ, НА ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД 650 км. ПО КОПНЕН И 2,5 ЧАСА ПО ВОДЕН ПАТ ИЛИ…
Read more

ВИЛА NIKOS – СКИЈАТОС

1/2 Студио ; 1/3 Студио ; 1/4 Студио ; 1/2 +1 + 1/4 Апартман ; 1/3 + 1/3 Апартман 10 %  ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31.12.2019 На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи…
Read more

ВИЛА PASCALIS – СКИЈАТОС

1/3 + 1 Студио ЗА ВИСТИНСКИТЕ СОНУВАЧИ НА УБАВИНАТА 10 %  ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 31.12.2019 На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите …
Read more