Крстарење од Солун 28.05.2023-04.06.2023

Крстарење од Солун 28.05.2023-04.06.2023

ВКЛУЧЕНО ✅ Сместување во внатрешна кабина ( за надворешна кабина со прозор се доплаќа) ✅ Појадок, ручек, вечера ! ✅ Алкохолни пијалоци,газирани и негазирани пијалоци,сокови,филтер кафе, чај ,за време на оброците ✅ Пристанишни такси (289 €) вклучени во цената ✅ Бакшиши вклучено во цената ✅ Полудневна екскурзија со локален водич во Кушадаси – Турција –…

Крстарење од Атина 3 ноќевања(09.06-12.06.2023) (16.06-19.06.2023)

Крстарење од Атина 3 ноќевања(09.06-12.06.2023) (16.06-19.06.2023)

ВКЛУЧЕНО ✅ Организиран превоз – Битола – Лаврион (Атина) – Битола ✅ Сместување во внатрешна кабина ( за надворешна кабина со прозор се доплаќа) ✅ Појадок, ручек , вечера ! ✅ Алкохолни пијалоци,газирани и негазирани пијалоци,сокови,филтер кафе, чај ,за време на оброците ✅ Дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација, забавни програми , претстави ,…

Крстарење од Солун Мај  и Јуни

Крстарење од Солун Мај и Јуни

  Ден Места Пристигнување Заминување 1. Нед Солун – Грција 19:00 2. Пон Кушадаси/Eфес – Tuрција 13:00 19:00 3. Вто Хераклион/Крит – Грција 08:00 19:00 4. Сре Санторини – Грција 07:00 5. Чет Санторини – Грција 00:30 Миконос – Грција 08:00 6. Пет Миконос – Грција 02:00 Милос – Грција 09:00 19:00 7. Сaб Пиреј / Атина 07:00 17:00 8. Нед Солун – Грција 10:00 Пријавување на Брод најдоцна до 17:00 часот. ALL Inclusive Light Датуми за тргнување…

Крстарење од Атина од Мај-Октомври

Крстарење од Атина од Мај-Октомври

Ден Пристаниште Тргнување Пристигнување 1. Пон Лаврион/Атина – Грција 11:00 Миконос – Грција 16:00 23:00 2. Вто Кушадаси/ Ефес – Турција 07:00 12:30 Патмос* – Грција 16:00 21:00 3. Сре Родос – Грција 07:00 18:00 4. Чет Крит- Грција Санторини* – Грција       07:00       16:30       12:00        21:30 5. Пет Лаврион/ Aтина – Грција 06:00 *       Chek In на брод до 09:00 часот (локално време); *       Iskrcavanje putnika tenderom, u zavisnosti od vremenske situacije; Цене по лице во € во двокреветна кабина Термини Категории…

Њујорк – Мајами – Кариби (30.04.2023-15.05.2023)

Њујорк – Мајами – Кариби (30.04.2023-15.05.2023)

Њујорк – Мајами – Кариби (30.04.2023-15.05.2023) Ден / Место Програма на патување 1. ден (30.04.2023)  Скопје – Истанбул –Њујорк Состанок на патниците на аеродромот во Скопје во 06:40 часот. Полетување за Истанбул во 08:40 (лет ТК 1004). Оброк во авион. Слетување во Истанбул во 11:15. Полетување за Њујорк во 18:40 (лет ТК 11). Оброци во…

Крстарење со поаѓање од Скопје  02.10.2023 – 11.10.2023

Крстарење со поаѓање од Скопје 02.10.2023 – 11.10.2023

  Рим и крстарење по Западен Медитеран (02.10.2023 – 11.10.2023) MSC SEAVIEW ИТАЛИЈА – ШПАНИЈА – ФРАНЦИЈА Рим, Палма Де Мајорка, Барселона, Џенова, Кан, Ла Специја Поаѓање: 02 октомври 2023 10 дена / 9 ноќи       Ден Датум Место / пристаниште Пристигнување Заминување 1. Понеделник 2. 10. 2023 Скопје – Рим   04:10 2. Вторник 3. 10. 2023 Рим…

Крстарење со поаѓање од Атина 18.06.2023 – 25.06.2023

Крстарење со поаѓање од Атина 18.06.2023 – 25.06.2023

  Мистичните бисери на Источен Медитеран (18.06.2023 – 25.06.2023) КРСТАРЕЊЕ ГРЦИЈА – ТУРЦИЈА – ИЗРАЕЛ – КИПАР ПИРЕЈА, САНТОРИНИ, КУШАДАСИ, ХАИФА, ЛИМАСОЛ, МИКОНОС Поаѓање: 18. Јуни 2023 9 дена / 8 ноќи     Ден Датум Пристаниште Пристигнување Заминување 1. Недела 18. 06. 2023 Пиреја Piraeus (Athens), ГРЦИЈА – 22:00 2. Понеделник 19. 06. 2023 Санторини Santorini, ГРЦИЈА 08:00…