Category: Авионски

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – НОЕМВРИ 2022

ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ – НОЕМВРИ 2022 ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 24.11-30.11 или 26.11-02.12 (4ноќи/5дена) *** индивидуална програма *** 25.11-29.11.2022 / 26.11-01.12.2022 (4ноќи) Хотел Услуга Тип на соба Цена İbis Dubai One Central Hotel 3* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 679 €  İbis Dubai Al Barsha Hotel 3* Ноќевање со појадок…
Read more

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 ,09.12-12.12.2022

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 09.12-12.12.2022 Остров со 340 сончеви денови годишно. Република Кипар е островска земја во Средоземното Море, трет по големина остров во Европа со површина од 9.251 км2 и околу 233 км крајбрежје. Кипар го нарекуваат  многумина остров Афродита, затоа што според традицијата, тука е родена грчката божица на љубовта Низ 10 000…
Read more

ИСТАНБУЛ 17.11-20.11.2022

Приказна од Ориентот ИСТАНБУЛ                                                                                                                                       Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања Ноември (Четврток) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ          Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 07:15 часот. Полетување за Истанбул во 08:45 часот и пристигнување во 12:15 часот (локално време). Трансфер до хотелот и сместување. Препорачуваме панорамски разглед на градот: Универзитетот, Римскиот аквадукт, Златниот Рог,…
Read more

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ -11.11-16.11.2022

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – НОЕМВРИ 2022 Опис ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ – НОЕМВРИ 2022 ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 10-17.11/ ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 11-16.11 (5 НОЌИ/ 6 ДЕНА) Детали од лет TK1006 10NOV  SKPIST   2045 0010+1 / TK 866  11NOV  ISTAUH  0120 0645 TK 869  17NOV  AUHIST 0245 0655/ TK1003  17NOV ISTSKP   0825 0755…
Read more

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД ТИРАНА 03.11-08.11.2022

Повторно одиме во незаборавна авантура во Дубаи ДУБАИ СО ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД ТИРАНА 03.11-08.11.2022 – 5 НОЌИ Хотел Услуга Тип на соба Цена IBIS AL BARSHA 3* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 410 €  SIGNATURE 1 HOTEL BARSHA HEIGHTS 4* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 440 €  CANAL CENTRAL…
Read more

ФИРЕНЦА И СИЕНА 11.11-14.11.2022

ФИРЕНЦА И СИЕНА | Авион | 11 Ноември | 4 дена | 299 евра BELLA ITALIA! Прекрасна храна, одлично вино, неисцрпен извор на историја и уметност. Фиренца, лулка на ренесансата, градот музеј. Сиена, вечниот “ривал” на Фиренца! 11. Ноември (Петок) СКОПЈЕ – БОЛОЊА – ФИРЕНЦА Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 17:45 часот.…
Read more

Дубаи со лет од Тирана 15.11-19.11.2022

  Повторно одиме во незаборавна авантура во Дубаи ДУБАИ СО ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД ТИРАНА 15-19.11.2022 – 4 НОЌИ/ 5 ДЕНА Signature Tecom 4* – ПО ЛИЦЕ 479 ЕУР / појадок Напомени Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени…
Read more

Дубаи со лет од Тирана 23.11-27.11.2022

Директен лет ТИРАНА-ДУБАИ-ТИРАНА 23.11-27.11.2022 – 4 ноќи ХОТЕЛ 3* – ПО ЛИЦЕ 750 ЕУР / појадок Напомени – Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места –…
Read more

Анталија – Кападокија 30.10-06.11.2022

Анталија – Кападокија  Земја на феномени со лет од Софија 30/10/2022  06/11/2022 Пред милиони години, во зората на човечката цивилизација се појавила земјата на «самовилските бајки» и стотици пирамиди во централното Анталиско подрачје – земја со еден од најневообичаените пејзажи во светот. Откријте ги  заедно со нас неповторливите историски места: убавината  на Кападокија и турската…
Read more

МИЛАНО 06.11-09.11.2022

МИЛАНО  – градот на високата мода Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за сите во време на модната недела. Милано е динамичен град, започнете со…
Read more