Category: Ноемвриски патувања

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – НОЕМВРИ 2022

ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ – НОЕМВРИ 2022 ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 24.11-30.11 или 26.11-02.12 (4ноќи/5дена) *** индивидуална програма *** 25.11-29.11.2022 / 26.11-01.12.2022 (4ноќи) Хотел Услуга Тип на соба Цена İbis Dubai One Central Hotel 3* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 679 €  İbis Dubai Al Barsha Hotel 3* Ноќевање со појадок…
Read more

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 ,09.12-12.12.2022

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 09.12-12.12.2022 Остров со 340 сончеви денови годишно. Република Кипар е островска земја во Средоземното Море, трет по големина остров во Европа со површина од 9.251 км2 и околу 233 км крајбрежје. Кипар го нарекуваат  многумина остров Афродита, затоа што според традицијата, тука е родена грчката божица на љубовта Низ 10 000…
Read more

ИСТАНБУЛ 17.11-20.11.2022

Приказна од Ориентот ИСТАНБУЛ                                                                                                                                       Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања Ноември (Четврток) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ          Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 07:15 часот. Полетување за Истанбул во 08:45 часот и пристигнување во 12:15 часот (локално време). Трансфер до хотелот и сместување. Препорачуваме панорамски разглед на градот: Универзитетот, Римскиот аквадукт, Златниот Рог,…
Read more

Kraljevi Cardaci Spa 4* Kopaonik

Специјална понуда од Kraljevi Cardaci Spa 4* H.Kraljevi Cardaci Spa 4*- Копаоник Период 11.11-14.11.2022 2 деца до 11,99 години ГРАТИС 3 дена / 2 ноќи 95€ по лице пакет 4 дена / 3 ноќи 130€ по лице пакет Во цената е вклучено: – Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците…
Read more

Putnik 4* Kopaonik

Специјална понуда од Putnik 4* PROMO OFFER H.Putnik 4*- Копаоник Период 01.11-01.12.2022 (понудата не важи 11-13.11.2022) 2 деца до 12,99 години ГРАТИС Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера Недела-Четврток Петок-Сабота 41€ 46€ Еднокреветна соба Еднокреветна соба 52€ 59€ Минимум престој 2 ноќи Во цената е вклучено: – Појадок и Вечера – Користење на Wellness&Spa (затворен базен…
Read more

Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*

Специјална понуда од Zlatibor Mountain Resort & Spa 5* SPECIAL OFFER Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор Понудата е валидна 01.11-20.12.2022 2 деца до 11,99 години ГРАТИС Цените се дадени по соба на ден за 2 лица за база Појадок и Вечера Тип на соба Цена Standart Room 160€ Superior Room 190€ Family Room 248€ Junior Suite (1-Bed Room App.)…
Read more

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ -11.11-16.11.2022

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – НОЕМВРИ 2022 Опис ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ – НОЕМВРИ 2022 ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 10-17.11/ ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 11-16.11 (5 НОЌИ/ 6 ДЕНА) Детали од лет TK1006 10NOV  SKPIST   2045 0010+1 / TK 866  11NOV  ISTAUH  0120 0645 TK 869  17NOV  AUHIST 0245 0655/ TK1003  17NOV ISTSKP   0825 0755…
Read more

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД ТИРАНА 03.11-08.11.2022

Повторно одиме во незаборавна авантура во Дубаи ДУБАИ СО ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД ТИРАНА 03.11-08.11.2022 – 5 НОЌИ Хотел Услуга Тип на соба Цена IBIS AL BARSHA 3* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 410 €  SIGNATURE 1 HOTEL BARSHA HEIGHTS 4* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 440 €  CANAL CENTRAL…
Read more

Дубаи со лет од Тирана 15.11-19.11.2022

  Повторно одиме во незаборавна авантура во Дубаи ДУБАИ СО ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД ТИРАНА 15-19.11.2022 – 4 НОЌИ/ 5 ДЕНА Signature Tecom 4* – ПО ЛИЦЕ 479 ЕУР / појадок Напомени Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени…
Read more

Дубаи со лет од Тирана 23.11-27.11.2022

Директен лет ТИРАНА-ДУБАИ-ТИРАНА 23.11-27.11.2022 – 4 ноќи ХОТЕЛ 3* – ПО ЛИЦЕ 750 ЕУР / појадок Напомени – Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места –…
Read more