Баскија -Шпанија и Франција 01.05-06.05.2024
|

Баскија -Шпанија и Франција 01.05-06.05.2024

БАСКИЈА Шпанија и Франција Авион/ 6 дена/ 5 ноќевања 01. Мај 2024(Среда) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – БИЛБАО Состанок на групата на Аеродромот во Скопје во 07:15 часот. Полетување за Истанбул во 08:45 и пристигнување во 11:10 часот. Полетување во 14:10 и пристигнување во Билбао во 17:35 часот. Организиран трансфер до хотелот и сместување. Попладневна/ вечерна…

Аликанте и Валенсија 09.03 – 12.03.2024
|

Аликанте и Валенсија 09.03 – 12.03.2024

Аликанте, Валенсија и остров Табарта (09.03.2024 – 12.03.2024) Аликанте се наоѓа на медитеранскиот брег на источна Шпанија, тој е популарна туристичка дестинација многу години. Иако не е голем, Аликанте изобилува со култура, замоци и катедрали. Аликанте нуди бројни плажи, а умерена клима во текот на целата година значи дека можете да ја посетите во секое…

Мадрид 01.03-04.03.2024
|

Мадрид 01.03-04.03.2024

КРАЛСКИОТ МАДРИД       Мадрид, централниот и главен град на Шпанија, град на елегантни булевари, големи и уредени паркови каков што е Ретиро… исто така е град и на страста, уметноста и музиката. Градот поседува богати збирки на европска уметност, вклучувајќи ги и делата во Музејот Прадо од Гоја, Веласкез … Срцето на стариот Хабсбуршкиот…

Венеција-17.02-20.02.2024
|

Венеција-17.02-20.02.2024

  Авионска програма 4 дена / 3 ноќевања17-20.02.2024 Напомени 17. Февруари (Петок) СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА Состанок на групата на Аеродромот во Скопје во 11:45 часот. Полетување за Венеција во 13:10 и слетување во 15:00 часот. Трансфер од аеродромот до хотелот и сместување. Разглед на Венеција: Плоштадот Сан Марко со Базиликата, Дуждевата Палата, ренесансната Саат-кула, Мостот…

Париз 23.02-26.02.2024
|

Париз 23.02-26.02.2024

Париз – градот на светлината         Сместен на северот од Франција на реката Сена, Париз ја заслужува репутацијата на најубав, романичен град, со богата историја и големо влијание во рамките на културата, уметноста, модата, дизајнот, храната… Утринско кафе во кафуле на самиот тротоар, мирис на кроасан со путер… Денот го продолжуваме со…

Андалузија 09.03-15.03.2024
|

Андалузија 09.03-15.03.2024

Андалузија е најголемиот шпански регион со преубави градови и живописни села. Со околу осум милиони жители, таа е поголема од половина европски држави. Најјужниот регион на Шпанија, каде се сретнуваат Средоземното Море и Атлантскиот Океан е местото каде историјата оставила длабоки траги. Андалузија е лулка на коридата, фламенкото, гитарата… Сонце, страст, звуци на фламенко и…

Болоња -08.03-11.03.2024
|

Болоња -08.03-11.03.2024

                                        08.03-11.03.2024                            ПРОМОТИВНА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ :  379 €   1ДенСкопје – Болоња Состанок на групата 2 часа пред полетување , на аеродром Александар…

Лисабон и Порто 16.03-21.03.2024
|

Лисабон и Порто 16.03-21.03.2024

ЛИСАБОН и ПОРТО Бисерите на Португалија Авион/ 6 дена/ 5 ноќевања 16. Март (Сабота) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – ЛИСАБОН Состанок на групата на Аеродромот во Скопје во 07:15 часот. Полетување за Истанбул во 08:45 и пристигнување во 12:20 часот. Полетување во 13:20 и пристигнување во Лисабон во 15:25 часот. Разглед на португалскиот главен град кој…

Дубаи 08.03-13.03.2024
|

Дубаи 08.03-13.03.2024

  Дубаи, во денешно време претставува синоним за луксузен живот и атрактивна туристичка дестинација – една од најпосетените во светот. Специфичен спој на комфор, помешан со традиционални обичаи и стил на живот. Дубаи е модерен град со преубави плажи, луксузни хотели, импресивна архитектура, високи згради, вештачки остров во облик на палма… Највисоката зграда на светот Burј…

Лисабон и Порто 06.03 – 11.03.2024 
|

Лисабон и Порто 06.03 – 11.03.2024 

ЛИСАБОН И ПОРТО 8ми Март во бисерите на Португалија 06.03 – 11.03.2024  5 ноќи – 6 дена | Лет од Скопје    Лисабон – Главен и најголем град во Португалија, кој совршено ја отсликува португалската култура, комбинација од модерна култура која сепак го задржува своето кулутрно наследство и традиција: Плоштадот Маркиз де Помбала, авенија на…

Копенхаген 01.05-07.05.2024
|

Копенхаген 01.05-07.05.2024

ОСЛО – КОПЕНХАГЕН – СТОКХОЛМ Авион / 7 дена / 6 ноќевања 01. Мај (Среда)                        СКОПЈЕ – ОСЛО Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 10.30 часот. Авионот за Осло полетува во 12.35 и слетува во 15.50 часот. Сместување во хотел. Вечерта, предлагаме прошетка во шармантната област Aker Brygge, старо бродоградилиште кое е целосно реконструирано. Старите бродови се заменети со постмодерна архитектура….