Category: Есенски патувања

ВРЊАЧКА БАЊА

Врњачка Бања е повеќе од класично бањско место, таа е “КРАЛИЦА’ меѓу Српските бањски места и една од најпосетуваните туристички дестинации во Србија, Благодетите на престојот во уваа убавица препознаени се одамна, во прилог кон тоа е и фактот што после Втората Светска Војна, Врњачка Бања имала повеќе туристи од Дубровник и Блед заедно…Активен и…
Read more

KAPADOKIJA 3/4 NOKEVANJA AVION

  Кападокија | Пакет аранжмани Есенска програма Ако постои бајка за магична земја од глина,веројатно ќе изгледа како Кападокија.Регионот е во централна Турција и е познат по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилиштa Важност до 26.10.2021 3 или 4 ноќевања Ноќевање со појадок Авионски превоз Хотел The Cappadocia…
Read more

MURITE BANSKO-23 OKTOMVRI

Хотел МУРИТЕ 4*-БАНСКО 23 октомври Хотел МУРИTЕ 4*-БАНСКО 23 октомври Хотел МУРИТЕ 4*-БАНСКО     23 октомври  Тип на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО Зграда АЗАЛИА Зграда ОРХИДЕА Двокреветна соба (2+0) 33€ 29€ Едноспален апартман (2+2) 36€ 33€ Двоспален апартман (4+2) 33€ 29€ Дополнителни услови : Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО Прво дете од 6-13.99 год. на…
Read more

ШОПИНГ во БРАТИСЛАВА 23.10.2021 – 26.10.2021

ШОПИНГ во БРАТИСЛАВА 23.10.2021 – 26.10.2021 (4 ДЕНА / 3 НОЌЕВАЊА)   Во минатото значајна одбранбена и трговска станица, денес главен политички, културен и економски центар – Братислава, главниот град на Словачка. Стариот европски град кој со сигурност ќе Ве освои со својата гастрономски богата понуда и занимливо интересна историја. Сместена е во југозападниот дел од државата, на само 1 час од…
Read more

Русија – Москва и Санкт Петербург

  Русија – Москва и Санкт Петербург 18. Октомври (Понеделник) СКОПЈЕ – МОСКВА     Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 09:30 часот. Полетување во 11:15 и пристигнување во Москва во 15:30 часот (локално време). Организиран трансфер од аеродромот до хотелот со запознавање со моќната руска престолнина Москва. Сместување во хотелот. Организиран панорамски…
Read more

РИМ 23ТИ ОКТОМВРИ

    Вечниот град –  РИМ                                                                                                        …
Read more

КАПАДОКИЈА 23ТИ ОКТОМВРИ

Кападокија Авион 4 дена / 3 ноќевања     20.10. Среда                                   Скопје – Истанбул – Кајсери   Собир на групата во 05:30 часот на аеродромот во Скопје. Лет за Истанбул во 08:35 часот. Слетување на аеродромот во Истанбул во 11:10 часот. Летот за Кајсери е во 13:25 часот. Во Кајсери слетувањето е во 14:45…
Read more

КАПАДОКИЈА (индивидуално)

Кападокија – 3 и 4 ноќи             КАПАДОКИЈА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ Кападокија – Ако постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе изгледа како Кападокија. Регионот е во централна Турција и е познат по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилиштa….   Во цената се вклучени…
Read more

ИСТАНБУЛ

Истанбул | Есен 2021          ИСТАНБУЛ | Авионски превоз | 2, 3, 4 или 5 ноќевања Истанбул – најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие – улици полни со весели и насмеани луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и религија,…
Read more

ХУРГАДА

ХУРГАДА – 6 ноќи Е С Е Н                   8 ДЕНА / 6 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ Од мало рибарско село, препраснато во еден од најпознатите туристички центри на Црвеното море, Хургада нуди безброј опции за незаборавен одмор за сечиј вкус. Тука Ве очекуваат прекрасни плажи, журкање до раните утрински часови и незаборавно нуркање во длабочините на тиркизните води,…
Read more