Дубаи 08.03-13.03.2024
|

Дубаи 08.03-13.03.2024

  Дубаи, во денешно време претставува синоним за луксузен живот и атрактивна туристичка дестинација – една од најпосетените во светот. Специфичен спој на комфор, помешан со традиционални обичаи и стил на живот. Дубаи е модерен град со преубави плажи, луксузни хотели, импресивна архитектура, високи згради, вештачки остров во облик на палма… Највисоката зграда на светот Burј…

Лисабон и Порто 06.03 – 11.03.2024 
|

Лисабон и Порто 06.03 – 11.03.2024 

ЛИСАБОН И ПОРТО 8ми Март во бисерите на Португалија 06.03 – 11.03.2024  5 ноќи – 6 дена | Лет од Скопје    Лисабон – Главен и најголем град во Португалија, кој совршено ја отсликува португалската култура, комбинација од модерна култура која сепак го задржува своето кулутрно наследство и традиција: Плоштадот Маркиз де Помбала, авенија на…

Копенхаген 01.05-07.05.2024
|

Копенхаген 01.05-07.05.2024

ОСЛО – КОПЕНХАГЕН – СТОКХОЛМ Авион / 7 дена / 6 ноќевања 01. Мај (Среда)                        СКОПЈЕ – ОСЛО Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 10.30 часот. Авионот за Осло полетува во 12.35 и слетува во 15.50 часот. Сместување во хотел. Вечерта, предлагаме прошетка во шармантната област Aker Brygge, старо бродоградилиште кое е целосно реконструирано. Старите бродови се заменети со постмодерна архитектура….

Париз 15.03 – 18.03.2024
|

Париз 15.03 – 18.03.2024

ПАРИЗ 15.03  Париз Париз France Авион /4 дена /3 ноќевања Сместен на северот од Франција на реката Сена, Париз ја заслужува репутацијата на најубав, романичен град, со богата историја и големо влијание во рамките на културата, уметноста, модата, дизајнот, храната… Утринско кафе во кафуле на самиот тротоар, мирис на кроасан со путер… Денот го продолжуваме…

Милано 08.03 – 11.03.2024
|

Милано 08.03 – 11.03.2024

МИЛАНО 08.03  Milano Milano Italy Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за сите во време на модната недела. Милано е динамичен град, започнете со аперитиво, лесен оброк и чаша…

Тоскана 15.03 – 18.03.2024
|

Тоскана 15.03 – 18.03.2024

ТОСКАНА 15.03  Фиренца Фиренца Italy Авион  / 4 дена / 3 ноќевања   15 март (петок)                                               СКОПЈЕ – БОЛОЊА – ФИРЕНЦА Состанок  на група на аеродромот во Скопје во 17.00 часот. Авионот за Болоња на Визер полетува во 19.00 часот. Слетување во Болоња во 20.50 часот. Трансфер до Фиренца и сместување во хотел. Ноќевање….

Дубаи и Малдиви 27.04 – 05.05.2024
|

Дубаи и Малдиви 27.04 – 05.05.2024

ДУБАИ И МАЛДИВИ  Дубаи Дубаи Соединети Арапски Емирати   Проверете зашто Дубаи во последните години е туристички центар број 1 во светот. Малдиви е синоним за целосно уживање, идила и лежерен одмор                                                                                                                                                                                                                   9 дена/ 8 ноќи              27.04 (Сабота)                                                  СКОПЈЕ –БЕЛГРАД– ДУБАИ Состанок на групата на паркингот спроти Хотел “Holliday Inn”…

Виена 02.03 – 05.03.2024
|

Виена 02.03 – 05.03.2024

ВИЕНА 02.03  Виена Виена Avstrija     АВИОН/ 4 дена/ 3 ноќевања   02. Март  (Сабота)                                         СКОПЈЕ – ВИЕНА Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 17:30 часот. Полетување за Братислава во 17:00 и слетување во 18:35 часот. Трансфер од Братислава до Виена (80 km) и сместување во хотел. Ноќевање.   03. Март  (Недела)                                       ВИЕНА Појадок….

Берлин 08.03 – 11.03.2024
|

Берлин 08.03 – 11.03.2024

БЕРЛИН 08.03  Berlin Berlin Германија Авион  / 4 дена / 3 ноќевања   08 март (петок)                                               СКОПЈЕ – БЕРЛИН Состанок  на група на аеродромот во Скопје во 12.00 часот. Авионот за Берлин на Визер полетува во 13.55 часот. Слетување во Берлин во 16.20 часот. Трансфер до хотел и сместување. Слободно време за вечера во ресторан или пивница за…

Стразбург 14.03 – 17.03.2024
|

Стразбург 14.03 – 17.03.2024

СТРАЗБУР 14.03  Strasbourg Strasbourg France Авион  4 дена /3 ноќевања Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот АЛЗАС. Историјата, пејсажот и културата на овој дел од Франција пленат со својата убавина, разновидност… Главен град на регионот е СТРАЗБУР, кој е еден од најзначајните центри на…