Category: Егзотични патувања

МАЛДИВИ – АПРИЛ/МАЈ/ЈУНИ

Опис Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места! Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу…
Read more

ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ МАРТ 2022

Опис Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места! ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ МАРТ 2022 *** индивидуална програма *** Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација…
Read more

Малдиви | Индивидуални патувања Секој ден со лет од Софија

  Малдиви | Индивидуални патувања Секој ден Важна напомена: Горенаведените цени зависат од местата во авион и хотел Цените за трето лице или деца кои патуваат со возрасно лице дополнително се добиваат во зависност од расположивост во хотел и авион Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари…
Read more

Куба – Хавана, Варадеро и Санта Мариа 11.04-22.04.2022

Куба – Хавана, Варадеро и Санта Мариа    1899 Eur по лице Топ хотели , одлична комбинација со три локации …најдоброто од Куба Ден1 11.04.2022 : Скопје – Истанбул Состанок на патниците нa аеродромот во Скопје во 18.00 часот. Полетување од Скопје во 20.40 часот .   Ден2 12.04.2022 : Истанбул – Хавана – Кајо…
Read more

Маурициус Фебруари

Маурициус   Прочитај ја програмата Маурициус | Индивидуални патувања Секој ден Маурициус е посебна островска дестинација кој се наоѓа во магичниот Индиски океан. Се доживува прекрасен спој на индиската, африканската и европската култура. Дестинација која не нуди само плажа и море, туку и совршени услови за планинарење и пешачење, првокласно нуркање, можност за истражување и…
Read more

Сејшели Фебруари,Март

 Одиме на Сејшели (Seychelles). Десет дена тропски рај каде ќе уживаме во најмекиот бел песок и во тиркизното пространство на Индискиот океан! Патувањето и доживувањето на Сејшели ќе го комплетираме со највкусните традиционални јадења и купување на рачни уметнички изработки и накит. Ќе го научиме традиционалниот танц Сега, ќе се препуштиме на ритамот и ќе уживаме…
Read more

Занзибар 02.03-10.03.2022 / 16.03-24.03.2022

Одиме на Занзибар, Hakuna Matata! Кога ќе дојдете овде, заборавете на сé! Релаксирајте се и препуштете се на магијата на тропскиот рај, звуците на брановите, топлата вода на океанот, прашкасто белиот песок, звуците на природата испрекинати со по некој силен и тап звук – удар на кокос кој паѓа на земјата и мирисот на цимет и…
Read more

Малдиви Авантура -Март,Април,Мај ,Јуни

Кога ќе кажеме одмор од соништа дефинитивно помислуваме на Малдиви (Maldives)! Рајски тиркизни лагуни, бесконечни плажи од бел песок и шаренолик подводен свет е само мал дел од работите кои Малдиви ја прават совршена дестинација за уживање и релаксација. Со сигурност може да кажеме дека е домот на најфасцинантните и најегзотичните плажи на светот! За љубителите на…
Read more

МАЛДИВИ Фебруари,Март

Опис Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места! Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу…
Read more

Мексико ( 24.04.2022-06.05.2022 )

ГРУПНО ПАТУВАЊЕ ОД СКОПЈЕ  Пакет аранжман: 10 ноќевања во Канкун I Авионски превоз I  трансфери I aгенциски претставник Термин: 24.04.2022-06.05.2022 ; Пакетни цени по лице :     Пакетната цена вклучува: Авионски билети Скопје – Канкун – Скопје со вклучен багаж Аеродромски такси; 10 ноќевањасо услуга  во хотел според табелата ; Трансфери од и до хотел; Претставник…
Read more