Category: Автобуски

Белград Нова Година

Белград Нова Година   сместување во Hotel Abba 4*              Белград е главен град на Србија, воедно и нејзин најголем град. Важи за град кој изминатите години се издвои како посебна атракција за туристи, како за оние кои акцент ставаат на културата, музеите и архитектурата, така и за оние кои пред се сакаат да…
Read more

БУДВА И КОТОР НОВА ГОДИНА

Програма   Ден 1 – 30.12.2020 (Среда) Состанок на групата на Дрводекор во 20:30 часот, поаѓање во 21часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат до Острог со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ден 2 – 31.12.2020 (Четврток) Посета на Острошкиот Манастир, едно од најпосетуваните светилишта на Балканот. Манастир кој е…
Read more

ИСТАНБУЛ НОВА ГОДИНА – 3 ноќевања

Истанбул – Царската престолнина на два континенти                        Автобус 5 дена / 3 ноќевања 30. Декември (Среда)           СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn”, во 16:00 часот. Тргнување за Истанбул во 16:30 часот. Се патува преку Р.Бугарија – граничен премин Деве Баир со попатни паузи. Ноќно возење. 31. Декември (Четврток)      ИСТАНБУЛ НА ДЛАНКА Пристигнување во Истанбул во утринските часови.…
Read more

ИСТАНБУЛ НОВА ГОДИНА – 2 ноќевања

Истанбул – царската престолнина на два континенти                                          Автобус 4 дена / 2 ноќевања 30 Декември (Среда)           СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на паркинг спроти х. Холидеј Ин во 16 часот. Тргнување за Истанбул во 16:30 часот. Се патува преку Р.Бугарија-граничен премин Деве Баир со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење. 31…
Read more