Category: Дочек на Нова Година

ЕГИПЕТ НОВА ГОДИНА

Искористете ги нашите промотивни цени и дочекајте ја Новата 2021 година во Египет! Класична дестинација за незаборавен одмор – Нова Година опкружена со топлината и луксузот на Хургада!     НОВА ГОДИНА ВО ЕГИПEТ со директен чартер лет до Хургада од Софија Датум: 28.12.2020 – 03.01.2021 7 дена / 6ноќи   LABRANDA CLUB MAKADI  Standard…
Read more

Белград Нова Година

Белград Нова Година   сместување во Hotel Abba 4*              Белград е главен град на Србија, воедно и нејзин најголем град. Важи за град кој изминатите години се издвои како посебна атракција за туристи, како за оние кои акцент ставаат на културата, музеите и архитектурата, така и за оние кои пред се сакаат да…
Read more

БУДВА И КОТОР НОВА ГОДИНА

Програма   Ден 1 – 30.12.2020 (Среда) Состанок на групата на Дрводекор во 20:30 часот, поаѓање во 21часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат до Острог со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ден 2 – 31.12.2020 (Четврток) Посета на Острошкиот Манастир, едно од најпосетуваните светилишта на Балканот. Манастир кој е…
Read more

КАПАДОКИЈА Нова Година

Aко постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе биде напишана за Кападокија! Добредојдовте во земјата на самовилите, прекрасните коњи, најубавите пејзажи на светот дополнети со шарено небо… Кападокија е место кое изобилува со убавини кои го одземаат здивот, уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилишта. Од самовилски оџаци до подземни градови создадени во вулкански карпи и…
Read more

MAЛДИВИ Нова Година

НОВА ГОДИНА НА МАЛДИВИ Со директен чартер лет од Софија Дата: 28.12.2020 – 03.01.2021 7 дена / 5 ноќевања ПРОГРАМА Прв ден 28.12.2020 /Понеделник/: Софија-Мале Состанок на аеродромот во Софија, Терминал 1 за директен чартер лет до Мале, Малдиви, со авиокомпанија Gullivair со број на лет TJJ 701 во 22:00 ч. Втор ден 29.12.2020 /Вторник/:…
Read more

ИСТАНБУЛ НОВА ГОДИНА – 3 ноќевања

Истанбул – Царската престолнина на два континенти                        Автобус 5 дена / 3 ноќевања 30. Декември (Среда)           СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn”, во 16:00 часот. Тргнување за Истанбул во 16:30 часот. Се патува преку Р.Бугарија – граничен премин Деве Баир со попатни паузи. Ноќно возење. 31. Декември (Четврток)      ИСТАНБУЛ НА ДЛАНКА Пристигнување во Истанбул во утринските часови.…
Read more

ИСТАНБУЛ НОВА ГОДИНА – 2 ноќевања

Истанбул – царската престолнина на два континенти                                          Автобус 4 дена / 2 ноќевања 30 Декември (Среда)           СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на паркинг спроти х. Холидеј Ин во 16 часот. Тргнување за Истанбул во 16:30 часот. Се патува преку Р.Бугарија-граничен премин Деве Баир со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење. 31…
Read more

Hotel Mona Zlatibor – НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ Валиден за период:29 .12- 02 .01 .2020 ноќи ГРАТИС 2 СВЕЧЕНИ ВЕЧЕРИ (31.01 и 01.01) Цена по пакет/по лице на база појадок и вечера Ус л о в и : Цените се изразени по лице/по пакет. Цените вклучуваат појадок и вечера и ГРАТИС СВЕЧЕНИ ВЕЧЕРИ(31. 12 и 01. 01) Доручек и вечера се…
Read more

НОВОГОДИШНИ ПАТУВАЊА CAVO OLYMPO LUXURY RESORT & SPA 5* – LITOHORO

www.cavoolympo.gr ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК   21.12-23.12 24.12-24.12 25.12-30.12 31.12-31.12 01.01-05.01 06.01-29.02 01.03-31.03 CLASSIC ROOM OLYMPUS VIEW FOR SINGLE USE 1Ad 83 83 83 83 83 75 83 CLASSIC ROOM OLYMPUS VIEW 2Ad 83 83 83 83 83 75 83 DOUBLE SUPERIOR OLYMPUS VIEW 2Ad 101 101…
Read more

Св. Никола Сандански

Ресторан Свети Никола Новогодишна вечерa вo ресторан Свети Никола престој 2 ноќи 3 ноќи 4 ноќи двокреветна соба стандард класик стандард класик стандард класик 1 adl 216 € 246 € 260 € 302 € 306 € 358 € 1 adl+1 chd до 12 г 312 € 366 € 364 € 434 € 416 € 504…
Read more