Category: Автобуски

Лутра 08.12-10.12.2022

Спа во Лутра за 8 ми Декември СПА ВО ЛУТРА ЗА 8 –ми Декември Термин – 08.12-10.12.2022 08.12.2022 –Скопје – Полихроно Состанок на групата во     05:00  часот на паркингот пред Хотел Вип.Поаѓање  кон Солун и пристигнување во утринските часови . Организирана  посета на Цркавата   Св.Димитрија Солунски – светец заштитник на градот Солун .По посетата слободно…
Read more

Божиќен Ski Opening во Терме Церкно-Словенија 22.12-25.12.2022

Spa and ski Hotel Cerkno Направете чекор надвор  од вашето  секојдневие и препуштете се на магична атмосфера во пријатна средина среде церкланските планини. На само чекор од главните патишта, ќе најдете се што ви треба за подолг или пократок одмор во секоја сезона. Израдувајте се на одличната хотелска понуда, термална вода, уредени ски стази и…
Read more

Букурешт и Трансилванија 07.12-11.12.2022

 CHRISTMAS  MARKEТ ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО 1 ден -07 Декември  Среда – Скопје – Букурешт Собир на групата кај Дрво декор на паркингот наспроти Хотел Холидеј Инн. Поаѓање кон Романија во 19 часот. Ноќно возење преку Бугарија до Романија. 2 ден-08 Декември  Четврток – Букурешт Очекувано пристигнување во утринските часови во Букурешт по што веднаш се започнува со разглед на градот.…
Read more

ВИЕНА 07.12-11.12.2022

ВИЕНА – CHRISTMAS MARKET Автобус / 5 дена / 2 ноќевања ВИЕНА – актуелна престолнина на Австрија и некогаш главен град на моќната Австроунгарска Империја. Денес модерна туристичка метропола на бреговите на убавиот плав Дунав. Градот шармира со убавите Палати на Царскиот Hoffburg и Шенбрунските паркови,како и со богатите уметнички колекции… шопинг и гурманско уживање во многубројните ресторани. Градот во…
Read more

БУДИМПЕШТА – 07.12-10.12.2022

                                07.12                           СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок на групата пред хотелот “Holiday Inn” во 17.30 часот. Поаѓање за Будимпешта во 18.00 часот.Се патува преку Србија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење. 08.12               БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на градот: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот,…
Read more

САРАЕВО 07.12-10.12.2022

САРАЕВО – МОСТАР – КОЊИЦ – ЈАБЛАНИЦА – БУНКЕРОТ НА ТИТО – ТУНЕЛ РАВНО   Сараево, главен град и културен центар на Босна и Херцеговина. Лежи во тесната долина на реката Мијацка, во подножјето на планината Требевиќ. Град на контрасти и различности кој нуди за секого по нешто. Наречен “Ерусалим на Европа“ или „Ерусалим на Балканот“,…
Read more

ЗАГРЕБ со посета на ЉУБЉАНА

  ЗАГРЕБ со посета на ЉУБЉАНА   1 Ден    07.12 Среда                     СКОПЈЕ–ЗАГРЕБ Состанок со групата на паркингот пред хотел “Holiday Inn” во 21.00 часот и поаѓање за Загреб. Ноќно возење преку Србија. 2 Ден    08.12 Четврток                 ЗАГРЕБ Пристигнување во Загреб во претпладневните часови. Разглед на градот: Плоштадот Бан Јелачич, Уметничкиот Павиљон, Мимара, Хрватскиот…
Read more

ЉУБЉАНА И ГРАЦ 15.12.-19.12.2022

БОЖИЌЕН МАРКЕТ ВО ЉУБЉАНА (СО ПОСЕТА НА ШАРМАНТНИОТ ГРАЦ) (15.12.2022-19.12.2022)   Ако сакате да уживате во одлична Божиќна атмосфера, посетете ја Љубљана, градот кој Ве повикува со мирисот на варено вино, топол чај и печени колбаси… Ако пак сакате да бидете дел од урбаната магија на романтичните саеми, светликави улици и магични предбожиќни настани, тогаш…
Read more

САМОБОР ЗАГРЕБ И ОПАТИЈА 07.12.-12.12.2022

      НАЈУБАВИТЕ БОЖИЌНИ МАРКЕТИ ВО ХРВАТСКА САМОБОР-ЗАГРЕБ-ОПАТИЈА (Пронајдете го детето во себе во магијата на SalajLand) (07.12.2022-12.12.2022) Затворете ги очите… Почувствувајте го мирисот и неповторливиот вкус на кремпитите, медењаците и на топлото чоколадо… Слушнете ги сентименталните божиќни песни кои Ве враќаат во детството… И тоа е доволно да се препуштите на Божиќните бајки раскажани…
Read more

Прага 07.12 -10.12.2022

Прага 07.12 -10.12.2022 1ден 07.12 Среда                  СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 10.30 часот. Тргнување за Прага во 11.00 часот. Се патува преку Србија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2ден 08.12 Четврток             ПРАГА Пристигнување во Прага во претпладневните часови. Панорамски разглед на градот со стручен локален водич: Старо место: Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези,…
Read more