Category: Авионски

ЈОРДАН 08.12-15.12.2022

ЈОРДАН-ГРУПНО ПАТУВАЊЕ 08-15.12.2022 – 7 НОЌИ Детали од лет Flight no. FR 8191 08DEC Sofia 07:10 (Duration 2h 55m) 11:05 Aqaba Jordan Flight no. FR 8192 15DEC Aqaba Jordan 11:40 (Duration 3h 10m) 13:50 Sofia  Цена за 8дена/7ноќи – 879 ЕUR ПО ЛИЦЕ *ЦЕНАТА Е ПАКЕТ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА Напомени…
Read more

Израел 07.12-12.12.2022

Израел   1.Ден 07.Декември (Среда) Состанок на групата. Поаѓање кон аеродромот во Солун. Лет за Тел Авив од Солун во 07.35 часот со лет A3548 на авиокомпанијата Aegean Airlines .  Пристигнување во Тел Авив 09.45 часот локално време. Организиран трансфер за Ерусалим. Посета на Гетсиманската градина, посета на базиликата на страдањето Xристово и Црквата на Вознесението на пресвета Богородица. Посета на стариот град на Ерусалем, кој е сместен во…
Read more

БОЛОЊА 16.12.2022-19.12.2022

БОЛОЊА 16.12.2022-19.12.2022 Скопје – Болоња Состанок на групата 2 часа пред полетување , на аеродром Александар Велики во Скопје. Лет за Болоња во 19:20 ч. , слетување во Болоња во 21:10 ч. Организиран трансфер до хотел. Сместување во хотел. Ноќевање.   2 Ден Болоња Појадок во хотел. По појадокот следува разгледот на градот најпознат по…
Read more

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 ,09.12-12.12.2022

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 09.12-12.12.2022 Остров со 340 сончеви денови годишно. Република Кипар е островска земја во Средоземното Море, трет по големина остров во Европа со површина од 9.251 км2 и околу 233 км крајбрежје. Кипар го нарекуваат  многумина остров Афродита, затоа што според традицијата, тука е родена грчката божица на љубовта Низ 10 000…
Read more

МАЛТА 05.12-09.12.2022

МАЛТА 05.12-09.12.2022 5 дена – 4 ноќи Малта – азурно плаво море,златна обала,карпи кои го одземаат здивот. Архипелаг од три острови во срцето на Медитеранот, необичен спој на култури на бројните народи кои со векови се присутни на овие острови, големо историско наследство и прекрасна природа се единствен спој со кој ке ве маѓепса оваа…
Read more

ВИЕНА И БРАТИСЛАВА 02.12- 05.12.2022

ВИЕНА и БРАТИСЛАВА     АВИОН/ 4 дена/ 3 ноќевања 02. Декември  (Петок)                                СКОПЈЕ – ВИЕНА Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 17:30 часот. Полетување за Братислава во 19:50 и слетување во 21:25 часот. Трансфер од Братислава до Виена (80 km) и сместување во хотел. Ноќевање. 03. Декември  (Сабота)                              ВИЕНА Појадок. Панорамски разглед на Виена: Дворецот Белведере…
Read more

Дубаи 07.12-11.12.2022

Повторно одиме во незаборавна авантура во Дубаи   ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 06-12.12.2022 / ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 07-11.12.2022 (4 НОЌИ/ 5 ДЕНА) TK1006 06DEC SKPIST  2045 0010+1 / TK 866  07DEC  ISTAUH 0120 0645 TK 869  12DEC  AUHIST   0245 0655 / TK1003  12DEC  ISTSKP  0825 0755    Цени 07.12-11.12.2022 – 4 НОЌИ/5 ЦЕЛИ ДЕНОВИ Хотел Услуга Тип на соба Цена FIRST CENTRAL…
Read more

ФИРЕНЦА И СИЕНА 02.12-05.12.2022

 ИТАЛИЈА е симбол на убавината ФИРЕНЦА И СИЕНА            АВИОН/ 4 дена/ 3 ноќевања   Декември (Петок) СКОПЈЕ – БОЛОЊА – ФИРЕНЦА Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 17:45 часот. Полетување за Болоња во 19:20 и пристигнување во 21:10 часот. Трансфер до Фиренца, лулката на ренесансата, градот на “Давид“ на Микеланџело, на “Раѓањето…
Read more

Болоња 09.12-12.12.2022

Болоња  – Програма на Тура 09/12/2022  12/12/2022 1 Ден Скопје – Болоња Состанок на групата 2 часа пред полетување , на аеродром Александар Велики во Скопје. Лет за Болоња во 19:20 ч. , слетување во Болоња во 21:10 ч. Организиран трансфер до хотел. Сместување во хотел. Ноќевање.   2 Ден Болоња – Модена – Парма –…
Read more

ВИЕНА и БРАТИСЛАВА 02.12-05.12.2022

ВИЕНА и БРАТИСЛАВА     АВИОН/ 4 дена/ 3 ноќевања 02. Декември  (Петок)                                СКОПЈЕ – ВИЕНА Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 17:30 часот. Полетување за Братислава во 19:50 и слетување во 21:25 часот. Трансфер од Братислава до Виена (80 km) и сместување во хотел. Ноќевање. 03. Декември  (Сабота)                              ВИЕНА Појадок. Панорамски разглед на Виена: Дворецот Белведере…
Read more