Category: Декемвриски патувања

БАНСКО СКИ ОТВАРАЊЕ 16.12-19.12.2021

БАНСКО СКИ ОТВАРАЊЕ  16.12-19.12/2021 BANSKO SKI OPENING16.12-19.12/2021 Цените се по лице на ден на база ПП Цените во Хотел Мурите се со пресметан 10% попуст до 30.11.2021 Хотел Мурите 4* АЗАЛИА ОРХИДЕА Двокреветна соба(2+0), ¼ АПП (4+1) 26€ 21€ Едноспален апартман(2+2) 32€ 26€   Цените се по лице на ден на база ПП Хотел Маунтин…
Read more

БУДИМПЕШТА-СЕНТ АНДРЕА-ЕСТЕРГОМ

Будимпешта, градот на брегот на Дунав и главниот град на Унгарија, со своите историски градби секојдневно привлекува голем број туристи од целиот свет. Вниманието на туристите во унгарскиот главен град првенствено ги привлекува уникатниот спој на богатата историја, култура и традиција, но, и модерниот град. Будимпешта, еден од најубавите европски градови, има многу знаменитости, од…
Read more

САРАЕВО И МОСТАР

Сараево е најголемиот и главниот град на Босна, град на контрасти и различности кој нуди за секого по нешто. По неговите улици може да се видат и цркви и џамии, и модерни трговски центри, и стари рушевини кои сведочат за војната во Босна. Програма 1 Ден 1: 08.12.2021 (среда) Состанок на групата во 19:30 ч. Поаѓање…
Read more

НОВИ САД И БЕЛГРАД

Нови Сад е вториот по големина град во Србија по Белград. Според најновиот попис од 2011 година, градот има урбано население од 277.522 жители, додека населението на општината е 341.625. Градот се наоѓа на границата помеѓу регионите Бачка и Срем, на брегот на реката Дунав и каналот Дунав-Тиса-Дунав, притоа гледајќи на северните падини на планината Фрушка…
Read more

ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ВИЕНА

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага, главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена во срцето на Европа, плени со својата специфична архитектонска традиција, а воедно претставува и значајна раскрсница на која се среќаваат уметници и научници од целиот свет. Како популарна туристичка дестинација, Прага со гордост го зазема…
Read more

КАПАДОКИЈА СО СОЛЕНО ЕЗЕРО ТУЗ ЃОЛУ

Кападокија со солено езеро Туз Ѓолу     07.12.   Вторник           СКОПЈЕ – СОЛЕНО ЕЗЕРО, АНАДОЛИЈА Состанок на групата на паркингот кај спортскиот центар Борис Трајковски во 09:30 часот. Поаѓање во 10:00 часот. Се патува преку гр.премин Деве Баир, Бугарија (Софија, Пловдив), Истанбул, Анкара, со попатни паузи за одмор и царински формалности.   08.12. …
Read more

ski opening kopaonik1

Ski opening Kopaonik Копаоник – Брзече Термин: 10.12 – 12.12.2021 Скијачкото отворање на Копаоник се одржа за прв пат во 2010 година,  по сликата на слични настани во популарните европски скијачки центри, со цел симболично да го означи отворањето на скијачката сезона на Копаоник. По единаесет години, Ски Open Копаоник стана добро познат туристички бренд…
Read more

PUTNIK KOPAONIK 4*-SKI OPENING

Специјална понуда од Putnik 4* Ски Опенинг – Копаоник Hotel Putnik 4*- Копаоник Термин 09.12 – 12.12.2021 Пакет 4 дена / 3 ноќи Standart Room 195€ (max 2+1 или 3 лица) Family Room 216€ (max 2+2 / 3+1 или 4 лица) Apartment 234€ (мин 4 лица) Superior Room 254€ (max 2+1 или 3 лица) Во цената е вклучено: – Пакет од 3 ноќи по лице на база Појадок и Вечера – Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи, Финска Сауна, Руска Сауна, Инфрацрвена Сауна, Турска Бања,Тапидариум) – Фитнес Центар Во цената не е вклучено:…
Read more

ДУБАИ 02.12-08.12.2021

Опис ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ 02-08.12/ ПРЕСТОЈ 03-07.12 (4 НОЌИ) Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање)…
Read more

Aparthotel & Spa Zoned 4*-special offer

Специјална понуда од Aparthotel & Spa Zoned 4* SKI OPENING – KOPAONIK Aparthotel & Spa Zoned 4*- Кopaonik 09.12 – 12.12.2021 Цените се дадени по лице за пакет од 4 дена / 3 ноќи Тип на соба Бр на лица Пакет 4 дена / 3 ноќи БЕЗ СКИ КАРТА Пакет 4 дена / 3 ноќи СО…
Read more