PARIZ JANUARI AVION
|

PARIZ JANUARI AVION

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 17.jануари (вторник)  СКОПЈЕ – ПАРИЗ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04:30 часот. Полетување за Париз во 06:40 ч. Пристигнување во Париз на аеродромот “Боувез” во 09:45 часот. Трансфер и панорамски разглед на градот: Париската опера, плоштадот Вандом, црквата Мадлена, музејот Лувр, Kралската палата, центарот Бобур, плоштадот Конкорд, Градската куќа,…

Aparthotel Agape 3+*
|

Aparthotel Agape 3+*

Специјална понуда од Aparthotel Agape 3+* СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА APARTHOTEL AGAPE 3+*- ЗЛАТИБОР Термин 08.12-11.12.2022 Цените се по лице за пакет од 4 дена / 3 ноќи Сместување во Standart / Comfort / Family Room 102€ Сместување во Aparment 120€ Во цената е вклучено: – Ноќевање со појадок; – Користење на спа центар 1 влез во трање на 3 часа на ден, деца…

Лутра 08.12-10.12.2022
|

Лутра 08.12-10.12.2022

Спа во Лутра за 8 ми Декември СПА ВО ЛУТРА ЗА 8 –ми Декември Термин – 08.12-10.12.2022 08.12.2022 –Скопје – Полихроно Состанок на групата во     05:00  часот на паркингот пред Хотел Вип.Поаѓање  кон Солун и пристигнување во утринските часови . Организирана  посета на Цркавата   Св.Димитрија Солунски – светец заштитник на градот Солун .По посетата слободно…

SKI OPENING-PUTNIK KOPAONIK
|

SKI OPENING-PUTNIK KOPAONIK

Специјална понуда од Putnik 4* СКИ ОПЕНИНГ HOTEL PUTNIK 4*- КОПАОНИК Термин 08.12-11.12.2022 Цена по лице за пакет од 3 ноќи Тип на Соба Standart Room Family Room Apartment Superior Room Family Superior Room Период 1/1 1/2 1/3 1/3 1/4 Мин.4 лица 1/1 1/2 1/3 1/4 08.12-11.12 303€ 201€ 222€ 241€ 393€ 261€ Во цената е вклучено:…

Израел 07.12-12.12.2022
|

Израел 07.12-12.12.2022

Израел   1.Ден 07.Декември (Среда) Состанок на групата. Поаѓање кон аеродромот во Солун. Лет за Тел Авив од Солун во 07.35 часот со лет A3548 на авиокомпанијата Aegean Airlines .  Пристигнување во Тел Авив 09.45 часот локално време. Организиран трансфер за Ерусалим. Посета на Гетсиманската градина, посета на базиликата на страдањето Xристово и Црквата на Вознесението на пресвета Богородица. Посета на стариот град на Ерусалем, кој е сместен во…

Kraljevi Cardaci Spa 4*
|

Kraljevi Cardaci Spa 4*

Специјална понуда од Kraljevi Cardaci Spa 4* Ски Опенинг – Копаоник Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4* – Копаоник 08.12 – 11.12.2022 Пакет 4 дена / 3 ноќи Цена по лице 149€ Во цената е вклучено: – Полупансион (појадок и вечера); – Неограничено користење на Spa&Wellness 1.500m²: затворен базен, финска сауна, био сауна, арома бања, хаммам, солено-ледена соба, kneipp базен, тапидариум,. –…

Ски Опенинг – Копаоник Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4* 08.12 – 11.12.2022
| |

Ски Опенинг – Копаоник Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4* 08.12 – 11.12.2022

Специјална понуда од Kraljevi Cardaci Spa 4* Ски Опенинг – Копаоник Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4* – Копаоник 08.12 – 11.12.2022 Пакет 4 дена / 3 ноќи Цена по лице 149€ Во цената е вклучено: – Полупансион (појадок и вечера); – Неограничено користење на Spa&Wellness 1.500m²: затворен базен, финска сауна, био сауна, арома бања, хаммам, солено-ледена соба, kneipp базен, тапидариум,. –…

БОЛОЊА 16.12.2022-19.12.2022
|

БОЛОЊА 16.12.2022-19.12.2022

БОЛОЊА 16.12.2022-19.12.2022 Скопје – Болоња Состанок на групата 2 часа пред полетување , на аеродром Александар Велики во Скопје. Лет за Болоња во 19:20 ч. , слетување во Болоња во 21:10 ч. Организиран трансфер до хотел. Сместување во хотел. Ноќевање.   2 Ден Болоња Појадок во хотел. По појадокот следува разгледот на градот најпознат по…

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 ,09.12-12.12.2022
| | |

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 ,09.12-12.12.2022

КИПАР 11.11 – 14.11.2022 09.12-12.12.2022 Остров со 340 сончеви денови годишно. Република Кипар е островска земја во Средоземното Море, трет по големина остров во Европа со површина од 9.251 км2 и околу 233 км крајбрежје. Кипар го нарекуваат  многумина остров Афродита, затоа што според традицијата, тука е родена грчката божица на љубовта Низ 10 000…

МАЛТА  05.12-09.12.2022
|

МАЛТА 05.12-09.12.2022

МАЛТА 05.12-09.12.2022 5 дена – 4 ноќи Малта – азурно плаво море,златна обала,карпи кои го одземаат здивот. Архипелаг од три острови во срцето на Медитеранот, необичен спој на култури на бројните народи кои со векови се присутни на овие острови, големо историско наследство и прекрасна природа се единствен спој со кој ке ве маѓепса оваа…

ВИЕНА И БРАТИСЛАВА 02.12- 05.12.2022
|

ВИЕНА И БРАТИСЛАВА 02.12- 05.12.2022

ВИЕНА и БРАТИСЛАВА     АВИОН/ 4 дена/ 3 ноќевања 02. Декември  (Петок)                                СКОПЈЕ – ВИЕНА Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 17:30 часот. Полетување за Братислава во 19:50 и слетување во 21:25 часот. Трансфер од Братислава до Виена (80 km) и сместување во хотел. Ноќевање. 03. Декември  (Сабота)                              ВИЕНА Појадок. Панорамски разглед на Виена: Дворецот Белведере…