Куба 14.12-22.12.2023
| |

Куба 14.12-22.12.2023

КУБА – ХАВАНА И ВАРАДЕРО 14.12-22.12.2023 Карибски остров со шеќерно бели плажи, прошаран со полиња на кои се одгледува тутун, кој игра значителна улога во процесот на производство на легендарните кубански пури. Главен град е Хавана, кој го красат куќи со пастелни фасади, автомобили од 1950–тите и шпански колонијален стил кој датира од 16 -ти…

Interhotel Sandanski 4*
| | |

Interhotel Sandanski 4*

Почитувани клиенти, Поради одржување и чистење, надворешниoт и внатрешниот базени на хотелот ќе бидат затворени од 20-24 ноември 2023 Термалниот надворешен базен на хотелот ќе биде отворен. Ве молиме извинете за непријатностите! Термини:  01.09-22.12.2023 Католички Божиќ 22-27.12.2023 Католички Божиќ 22-28.12.2023 02 – 07.01.2024   Цени 01.09-22.12.2023 Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање…

Куала Лумпур и Бали 13.12-23.12.2023
|

Куала Лумпур и Бали 13.12-23.12.2023

ПОСЕТЕТЕ ЈА АЗИЈА убавините на МАЛЕЗИЈА и БАЛИ Датум на патување: 13.12-23.12.2023 датум на престој: 14.12-22.12.2023 КУАЛА ЛУМПУР 14-16.12 (2ноќи) + БАЛИ од 16-22.12 (6ноќи) Посета на два Азиски градови. МАЛЕЗИЈА земја на пријателски луѓе и нација благословена со  природни чуда. КУАЛА ЛУМПУР главен град која представува блескава дестинација за патниците.  Позната како како KL,…

Нови Сад 29.12 – 02.01.2024
|

Нови Сад 29.12 – 02.01.2024

НОВИ САД, СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ со посета на Сомбор ,Суботица и БЕЛГРАД –Нови Сад е втор по големина град во Србија, по Белград, значаен историски културен економски центар на Србија. Град кој не случајно ги носи двeте титули како Европска престолнина на младите во 2019 и Европска престолнина на културата за 2021.Тој плени со својата архитектура,…

Соко Бања 08.12 – 10.12.2023
|

Соко Бања 08.12 – 10.12.2023

ВИКЕНД на РТАЊ ЕТНО ХОТЕЛ РТАЊ-БАЛАШЕВИЧ НИШ – СОКО БАЊА – ЛЕСКОВАЦ РТАЊ– планина во форма на Пирамида, претставува природен феномен.За планината Ртањ се поврзуваат бројни мистерии за вонземјаните,звездена порта и временска капсула. Дека е скривница од крај на светот (смак света).Се верува дека најчудно место е светилиштето Врело, бидејќи таму има комплекс од три…

Врњачка Бања 08.12 – 10.12.2023
|

Врњачка Бања 08.12 – 10.12.2023

8 МИ Декември ZEPTER HOTEL **** ВРЊАЧКА БАЊА На местото на некогашниот стар хотел Звезда, на централниот дел на шеталиштето  и со површина од дури 11.445 м2, денес се наоѓа прекрасниот хотел Цептер, еден од најголемите и највпечатливите хотели во Врњачка Бања. Хотелот е уникатен спој на стара и нова градба. Хотелот Цептер располага со 96…

Бали 13.12-22.12.23
|

Бали 13.12-22.12.23

Опис ИНДИВИДУАЛНО ПАТУВАЊЕ Бали е единствен, Бали е неспоредлив. Не постои друго место како Бали на овој свет. Магичен спој на култура, луѓе, природа, активности, временски услови, кулинарски задоволства, ноќен живот и прекрасно сместување. Бали е многу повеќе од плажа, сонце и забава. Бали има прекрасни животни од светска класа, семејни паркови и паркови за…

Дубаи 04-08; 08-13; 11-15; 18-22.12.2023
|

Дубаи 04-08; 08-13; 11-15; 18-22.12.2023

Индивидуална програма со лет од Тирана ДЕТАЛИ ОД ЛЕТ – 5W 7092 TIA AUH 17:30 – 01:40+1// 5W 7091 AUH TIA 14:05 – 16:55  Цената вклучува: Повратен авионски билет на релација ТИРАНА-АБУ ДАБИ-ТИРАНА со рачен багаж/ ранец Трансфер аеродром Абу Даби – хотел Дубаи – аеродром Абу Даби; 4, 5 или 6 ноќевања во избраниот…

Пролом Бања 21.12.2023-24.12.2023
|

Пролом Бања 21.12.2023-24.12.2023

 Бања предновогодишен Велнес  Програма на патување: 1.Ден 21.12.2023  (Четврток) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај спортска сала Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на  царински формалности. Пристигнување…

Sunce 4* Soko Banja
| | | |

Sunce 4* Soko Banja

Last Minute понуда од Sunce 4* СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА Hotel Sunce 4*- Соко Бања Понудата е валидна 15.11-29.12.2023 2 деца до 11,99 години ГРАТИС Цената е дадена за 2 ноќи за 2 лица Тип на Соба Kапацитет на соба Работни Денови (Недела – Четврток) Викенд Пакет (Петок – Сабота Standart Double Room 2 АDL 180€ 204€ Superior Room…

Zlatibor Mountain Resort&Spa 5* Zlatibor
|

Zlatibor Mountain Resort&Spa 5* Zlatibor

Специјална понуда од Zlatibor Mountain Resort & Spa 5* 8-ми Декември Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор Понудата 07.12-10.12.2023 Цените се дадени по соба на ден на база Појадок и Вечера Тип на соба Капацитет на соба 2 PAX 3 PAX 4 PAX 5 PAX Standard Room 2 АDL 122€ / / / Superior Room 2…