Токио 29.12.2023 – 08.01.2024
| |

Токио 29.12.2023 – 08.01.2024

ТОКИО НОВА ГОДИНА 29.12.2023 – 08.01.2024 11 ДЕНА / 8 НОЌИ Токио се состои од 26 градови, 6 гратчиња и 8 села кои растеле заедно во текот на вековите за да формираат комплексен, стимулирачки и заводлив град. Јапонската метропола е истовремено возбудлива, интригантна и исцрпувачка. Токио нуди голем број на глетки и сензации, модерен дизајн…

Куба 14.12-22.12.2023
| |

Куба 14.12-22.12.2023

КУБА – ХАВАНА И ВАРАДЕРО 14.12-22.12.2023 Карибски остров со шеќерно бели плажи, прошаран со полиња на кои се одгледува тутун, кој игра значителна улога во процесот на производство на легендарните кубански пури. Главен град е Хавана, кој го красат куќи со пастелни фасади, автомобили од 1950–тите и шпански колонијален стил кој датира од 16 -ти…

Мадрид 08.12 – 11.12.2023
| |

Мадрид 08.12 – 11.12.2023

МАДРИД 08.12.2023 – 11.12.2023 МАДРИД, главниот град на Кралството Шпанија, секако го заслужува вниманието на секој сериозен турист. Сместен во срцето на Пиринејскиот Полуостров, богат со разновидни содржини, музеи, импресивна архитектура, плоштади и облакодери…. знаменитостите како што се Plaza Espagna, Gran Via, Puerta Del Sol (Сончевата порта), Plaza Mayor (Главниот плоштад), Puerta De Toledo (Триумфалната…

Шри Ланка 10.12 – 17.12.2023
| |

Шри Ланка 10.12 – 17.12.2023

Најдоброто од Шри Ланка – Програма на Тура 10.12 – 17.12.2023  Цена по лице 1.064 EUR Ден1 Софија – Истанбул – Коломбо Поаѓање од аеродромот во Софија со трансфер лет на Туркиш Ерлајнс преку Истанбул. Поаѓање Аеродром Софија со Turkish Airlines 12.10.2023 – 13:55 часот Пристигнување Bandaranaike Intl Arpt 12.11.2023 – 04:10 Ден2 Коломбо –…

Малезија 20.02 – 29.02.2024

Малезија 20.02 – 29.02.2024

Малезија – Куала Лумпур и островот Ланкави – Програма на Тура 20/02/2024 – 29/02/2024 1.921 EUR Цена по лице Ден1 Софија – Истанбул Поаѓање од Софија во 21:30 за Куала Лумпур преку Истанбул. Слетување на аеродромот во Истанбул во 23:55 часот. Поаѓање од Истанбул следниот ден во 01:50 часот.   Ден2 Истанбул – Куала Лумпур…

Маурициус 25.12.2023 – 03.01.2024
| |

Маурициус 25.12.2023 – 03.01.2024

Маурициус – Нова Година – Програма на Тура 25/12/2023 – 03/01/2024 1.692 EUR Цена по лице Ден1 25.12.2023, СОФИЈА- ИСТАНБУЛ Средба на аеродромот во Софија во 19:30ч за лет Софија-Истанбул со АК Turkish Airlines во 21:30ч. Слетување во Истанбул во 23:55ч. Краток престој на аеродромот, и полетување од Истанбул-Маурициус во 02:20ч   Ден2 26.12.2023, ИСТАНБУЛ –…

Сејшели 26.12.2023 – 04.01.2024
| |

Сејшели 26.12.2023 – 04.01.2024

Сејшели Нова Година – лет од Софија – Програма на Тура 26.12.2023 – 04.01.2024 г. Ден1 СОФИЈА – ИСТАНБУЛ Состанок на аеродромот во Софија во 19:25 часот за летот Софија-Истанбул со АК Туркиш ерлајнс во 21:25 часот. Слетување во Истанбул во 23:50 часот. Краток престој на аеродром, потоа лет Истанбул-Сејшели во 02:10 часот. Ден2 ИСТАНБУЛ…