Врвни фестивали низ светот што мора да ги доживеете еднаш во животот

Врвни фестивали низ светот што мора да ги доживеете еднаш во животот

  Сакате да додадете уште едно возбудливо поглавје во вашиот патнички дневник? Нема подобар начин од тоа да се препуштите на вкусот на фестивали и саеми. Патувањето до нова станица е збогатувачко, радосно и авантуристички. Без разлика каде одите, секој сака да слави и комеморира посебни денови. Без разлика дали се работи за храна и…

Места каде треба да го прославите вашиот следен роденден

Места каде треба да го прославите вашиот следен роденден

  Без разлика дали полните 25 години или се чувствувате млади на 50, ние ја зголемивме нашата понуда со летање до најдобрите места за роденденски забави. Продолжете да читате и ќе најдете егзотични локации за да ги дувате свеќите за вашиот роденден. Родендените се возбудливи, исполнети со многу храна, десетици подароци, стотици балони и газилиони…

7 ТОП активности на Сејшели!

7 ТОП активности на Сејшели!

7 ТОП активности на Сејшели!   Кога станува збор за егзотичните дестинации за кои сонуваме, Сејшели е на врвот на листата. Овој мал тропски рај не е само синоним за луксузен одмор, туку и е совршено место каде што можете да видите како човекот се грижи за природата. Многуте достапни активности на Сејшели ќе ви…