ТОП 10 ХОТЕЛИ ВО СЕЈШЕЛИ

ТОП 10 ХОТЕЛИ ВО СЕЈШЕЛИ

Топ 10 хотели на Сејшелите 1.Kempinski Seychelles Resort Baie Lazare ☆☆☆☆☆ Ocena : 8,8% Lokacija : Baie Lazare, Mahe Хотел од познатиот синџир Кемпински, сместен на мирниот јужен дел од островот Махе, директно на плажа. Сите удобности на хотелот гарантираат релаксирачки одмор и уживање во елегантната атмосфера на комплексот. Се наоѓа во пространиот залив Баи Лазаре, опкружен…

Дубаи Марина – Избор на ТОП 10 хотели

Дубаи Марина – Избор на ТОП 10 хотели

Дубаи Марина – Избор на ТОП 10 хотели Дубаи Марина се наоѓа во срцето на Дубаи и се смета за најатрактивната туристичка дестинација на градот. Тука се наоѓаат најелитните бутици, трговски центри, ресторани и најдобрите хотели во Дубаи. Ноќниот живот во Дубаи е исто така тесно поврзан со областа, со многу ноќни клубови, барови и…

Водич -Доминиканска Република

Водич -Доминиканска Република

  Водич до дестинацијата Доминиканска Република Летата во Доминиканската Република се многу повеќе од само престој на плажа. Ве очекуваат луксузни хотели All inclusive, долгите плажи со ситен бел песок и тиркизно-синото море се особено застапени на југоисток. И тоа не е се! Поради својата големина, таа е една од земјите со најразновидна содржина на…

ЕКСКУРЗИИ НА СЕЈШЕЛИ

ЕКСКУРЗИИ НА СЕЈШЕЛИ

1.Semi-Sub Seychelles Semi Sub Сејшели- Искусете ја најдобрата авантура на отворено што може да ја доживеете на  Сејшелите. Качете се на полуподморница и крстарете по најспектакуларните подводни гребени во Сејшелите. Маршрута: Вашата авантура ќе започне на палубата на бродот каде што можете да уживате во сончевата светлина и солениот свеж воздух додека вашиот пилот се…

Совети за патување во Египет

Совети за патување во Египет

Oдмор во Египет   Џиновски пирамиди, иконски градови и плажи од километар на километар – одморите во Египет се во сопствена лига. Елитна дестинација за одмор Во трката за титулата најдобра дестинација за одмор во светот, Египет трча со елитата – повеќе од 12 милиони туристи доаѓаат тука секоја година. Уште  Старите Грци и Римјани…

5 најдобри хотели во Занзибар

5 најдобри хотели во Занзибар

5 најдобри хотели во Занзибар Доколку сте решиле да летувате во Занзибар, ви нудиме некои од најдобрите хотели, кои ќе го направат вашето патување незаборавно. Занзибар е остров во Источна Африка кој се наоѓа во Индискиот Океан. Ве очекуваат бели плажи, смарагд шуми и кристално чиста вода. Дестинацијата е идеална за посета преку целата година…

5 луксузни одморалишта All Inclusive во Малдиви

5 луксузни одморалишта All Inclusive во Малдиви

  5 луксузни одморалишта All Inclusive во Малдиви Само неколку од 1.200 острови кои го сочинуваат овој архипелаг во Индискиот Океан се населени. Доколку сте љубители на луксузни хотели, тропски дестинации за одмор кои вклучуваат престој во вили на плажа или над вода, пиење коктели цел ден, тогаш Малдивите се дефинитивно ТОП дестинација за вашето…

Малдиви – Најдобри хотели со  вили на вода

Малдиви – Најдобри хотели со вили на вода

Иако Velassaru не е најоддалеченото одморалиште на Малдивите (Машкото никогаш не излегува од видното поле), сепак се чувствувате како да сте апсолутно изолирани благодарение на посебната атмосфера, белите бои и директниот пристап до водата од луксузните вили. Придружете им се на останатите боси гости во Фен бар на плажа со тропски коктел (или два) пред…

Најдобрите хотели во Маурициус

Најдобрите хотели во Маурициус

МАУРИЦИУС 2022 година Најдобрите хотели во Маурициус  МАУРИЦИУС Рајски остров исполнет со неверојатни пејзажи, егзотика, романтика, авантура… Лоциран во Индискиот Океан во јужната планетарна хемисфера, близу Мадагаскар, Маурициус е едно од оние места кои фасцинираат, се вовлекуваат под кожа и ќе ве натераат да се чувствувате магично. Километри на недопрено крајбрежје, рајски плажи со бел песок, тропски…

Се што треба да знаете за ЗАНЗИБАР

Се што треба да знаете за ЗАНЗИБАР

ХОТЕЛИ НА ЗАНЗИБАР ЗАНЗИБАР-5 НАЈДОБРИ ХОТЕЛИ Патување во Занзибар – хотелска понуда и препорака (Аранжмани за одмор во Занзибар 2021 година) За да го направите вашиот одмор во Занзибар незаборавен, цените и искуствата на хотелите во Занзибар Во Индискиот Океан, во близина на источниот брег на Африка, се наоѓа егзотичниот остров Занзибар. Ве очекуваат бели,…

Внатре во Бурџ Ал Араб – Како е да се направи обиколка на најлуксузниот хотел во светот!

Внатре во Бурџ Ал Араб – Како е да се направи обиколка на најлуксузниот хотел во светот!

Бурџ Ал Араб можеби им е познат на сите како дом на најраскошните опции за сместување во светот. Но, дали знаевте дека тоа е иконо обележје на Дубаи кое владее како глобален олицетворение на арапскиот раскош и гостопримството во Емиратите? Со својот дизајн во форма на едра и привлечните ентериери натопени во неспоредлив луксуз, тој…