Будва 13.04.2023-16.04.2023
|

Будва 13.04.2023-16.04.2023

Св.Стефан- Будва – Дубровник – Котор -Тиват –  Порто Монтенегро  *МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА И СО ВАЖЕЧКА ЛИЧНА КАРТА ДО ДЕН НА ВАЖНОСТ НА ИСТАТА   1 ден  : 13.04.2023 (Четврток ) Кавадарци – Неготино- Штип – Велес- Скопје  Состанок на групата . Поаѓање за Црна Гора во вечерните часови . Ноќно возење преку Косово…

Нови Сад ,Сремски Карловци 13.04.2023-17.04.2023
|

Нови Сад ,Сремски Карловци 13.04.2023-17.04.2023

НОВИ САД, СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ со посета на Сомбор ,Суботица и БЕЛГРАД   –Нови Сад е втор по големина град во Србија, по Белград, значаен историски културен економски центар на Србија. Град кој не случајно ги носи двeте титули како Европска престолнина на младите во 2019 и Европска престолнина на културата за 2021.Тој плени со својата архитектура историја и позитивна енегија. Нови Сад…

Врњачка Бања Хотел Фонтана 4*- 14.04.2023-17.04.2023
|

Врњачка Бања Хотел Фонтана 4*- 14.04.2023-17.04.2023

Врњачка Бања Велигден 2023 Програма на патување:  14.04.2023 (Петок) СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА   Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05.30 часот. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања…

Венеција ( Трст- Милано – Верона) 13.04.2023-17.04.2023 Сигурна Реализација
|

Венеција ( Трст- Милано – Верона) 13.04.2023-17.04.2023 Сигурна Реализација

  Венеција ( Трст- Милано – Верона) 2НП – Велигден €149,00 Венеција – Господарка на Јадранот… чудесен град на вода со повеќе од 400 канали и исто толку мостви, со векови е еден од најчудесните градови што некогаш човекот ги создал…Венеција е колаж од раскошни палати на каналот Гранде, таинствени улички, канали, мостови, гондоли, повеќе…

Фиренца – Чинкве Тере 13.04.2023-18.04.2023 Сигурна Реализација
|

Фиренца – Чинкве Тере 13.04.2023-18.04.2023 Сигурна Реализација

Фиренца – Чинкве Тере 3НП- Велигден Термин 13 Април-18 Април 2023   1 ден   13.04.2023 Скопје – Монтекатини Состанок на групата во 09:30ч.на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 10.00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење.   2 ден   14.04.2023 Монтекатини – Пиза – Монтекатини…

Белград 14.04.2023-16.04.2023
|

Белград 14.04.2023-16.04.2023

Белград 14.04  Белград Најголемиот и главниот град на Србија – Белград, носи во себе еден посебен шарм на град кој се има преродено од сопствената пепел. Удобно лоциран на местото каде се вкрстуваат реките Дунав и Сава, овој град лесно ќе се вреже во меморијата и душата на секој патник. Иако целосно и припаѓа на…

Будимпешта 13.04.2023-16.03.2023
|

Будимпешта 13.04.2023-16.03.2023

Будимпешта 13.04  Автобус / 4 дена / 2 ноќевања                                                                                              13.04  СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок на групата пред хотелот “Holiday Inn” во 16.00 часот. Поаѓање за Будимпешта во 16.30 часот.Се патува преку Србија со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење.        …

Атина 13.04.2023-16.04.2023
|

Атина 13.04.2023-16.04.2023

АТИНА 13.04 -16.04.2023 Атина – Главен и најголем град во Грција, колевка на модерната цивилизација. Атина е космополитски град додека пак старогрчка Атина била моќен град држава родно место на Сократ, Перикле, Софокле. Атина е еден од најстарите светски градови, чија историја бележи преку 3.400г. Градот го добил името по божицата заштитничка Атина. Знаменитостите на…

Сараево 13.04.2023-17.04.2023
|

Сараево 13.04.2023-17.04.2023

САРАЕВО ВЕЛИГДЕН 2023 (МОСТАР – КОЊИЦ – ЈАБЛАНИЦА-БУНКЕРОТ НА ТИТО, ТУНЕЛ РАВНО СО ПОСЕТА НА ТЕРМАЛНА РИВИЕРА) Сараево, главен град и културен центар на Босна и Херцеговина. Лежи во тесната долина на реката Мијацка, во подножјето на планината Требевиќ. Град на контрасти и различности кој нуди за секого по нешто.Наречен “Ерусалим на Европа“ или „Ерусалим…

Алберобело Јужна Италија 13.04.2023-18.04.2023
|

Алберобело Јужна Италија 13.04.2023-18.04.2023

Бари – Алберобело – Наполи – Амалфи – Позитано – Салерно – Помпеа – Палата Казерта – Матера 1 ДЕН 13.04.2023 (Скопје – Драч – Бари) Поѓање во 12 часот од Скопје за Драч (од граничен премин Ќафасан, можност за собирање на патници кои се од Охрид, Битола..) од хотел Вип, наспроти Ист Гејт мол. Попатни застанувања за одмор и царински формалности. Пристигнување во Драч и качување на траект…