ФИРЕНЦА И СИЕНА  28.04- 01.05.2023
|

ФИРЕНЦА И СИЕНА 28.04- 01.05.2023

 ИТАЛИЈА е симбол на убавината ФИРЕНЦА И СИЕНА            АВИОН/ 4 дена/ 3 ноќевања Април (Петок) СКОПЈЕ – БОЛОЊА – ФИРЕНЦА Состанок на групата на Аеродромот во Скопје во 19:30 часот. Полетување за Болоња во 21:00 и пристигнување во 22:45 часот. Трансфер до Фиренца, лулката на ренесансата, градот на “Давид“ на Микеланџело, на “Раѓањето на…

Куба Хавана+Варадеро 10.04.2023-21.04.2023
| |

Куба Хавана+Варадеро 10.04.2023-21.04.2023

КУБА – ХАВАНА И ВАРАДЕРО Карибски остров со шеќерно бели плажи, прошаран со полиња на кои се одгледува тутун, кој игра значителна улога во процесот на производство на легендарните кубански пури. Главен град е Хавана, кој го красат куќи со пастелни фасади, автомобили од 1950–тите и шпански колонијален стил кој датира од 16 -ти век….

Прага 14.04.2023-17.04.2023
|

Прага 14.04.2023-17.04.2023

ПРАГА ТЕРМИН 14ТИ АПРИЛ ПРОГРАМА 4 дена / 3 ноќевања 14.aприл (петок) СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок на групата на аеродромот во 10:40 часот рано наутро. Полетување за Прага во 12:40 ч. Пристигнување во 15:45 часот. Панорамски пешачки разглед на градот со локален водич: Старо место: Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло четврти,…

Стокхолм 28.04.2023-01.05.2023 Сигурна реализација 
| | |

Стокхолм 28.04.2023-01.05.2023 Сигурна реализација 

СТОКХОЛМ 28.04-01.05.2023 Сигурна реализација Авион / 4 дена / 3 ноќевања 28. Април (Петок)   СКОПЈЕ – СТОКХОЛМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 16.45 часот. Авионот за Стокхолм полетува во 18.45 и слетува во 21.45 часот. Сместување во хотел. Ноќевање. 29. Април (Сабота) СТОКХОЛМ Појадок. Разглед на градот: Градското собрание во чија златна сала…

Андалузија 15.04.2023-22.04.2023
|

Андалузија 15.04.2023-22.04.2023

АНДАЛУЗИЈА Бисерите На Шпанија Андалузија е најголемиот шпански регион со преубави градови и живописни села. Со околу осум милиони жители, таа е поголема од половина европски држави. Најјужниот регион на Шпанија, каде се сретнуваат Средоземното Море и Атлантскиот Океан е местото каде историјата оставила длабоки траги. Андалузија е лулка на коридата, фламенкото, гитарата… Сонце, страст,…

Медеира со лет од Софија 12.04.2023-17.04.2023
|

Медеира со лет од Софија 12.04.2023-17.04.2023

МАДЕИРА ВЕЛИГДЕН 2023 чартер од Софија 12-17.04.2023 /5 ноќи / 6 дена ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕУСЛОВИГАЛЕРИЈАМАПА ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ПО КУРС 1 ЕУР = 62 МКД *Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД Островот на цвеќињата – проверена програма со исклучително високо ниво на услуга Мадеира е португалски архипелаг во Атлантскиот…

Ибица со Лет од Софија 29.04.2023-04.05.2023
| | |

Ибица со Лет од Софија 29.04.2023-04.05.2023

Ибица е еден од Балеарските острови, архипелаг на Шпанија во Средоземното Море. Добро е познат по ноќниот живот во градот ИБИЦА, каде што големите европски ноќни клубови прават неповторлива забава .Дом на тивки села, одморалишта за јога и плажи, во регионот Platja d’en Bossa, обложена со хотели, барови и продавници, до потивки песочни заливи поткрепени…

Малта 30.03.2023-02.04.2023
|

Малта 30.03.2023-02.04.2023

МАЛТА 30.03.2023-02.04.2023 1 Ден(четврток) | Скопје – Малта Состанок на групата на скопскиот аеродромот во 17:30 часот. Полетување за Малта во 19:30 часот со директен лет на авиокомпанијата Wizz Air. Пристигнување на аеродромот во Малта во 21:15 часот. Трансфер до хотел. Сместување во хотел. Ноќевање. 2 Ден (петок) | Малта – Валета – Мдина Појадок….

Истанбул-14.04-17.04.2023
|

Истанбул-14.04-17.04.2023

Истанбул | Велигден 2023 14.04.2023 – 17.04.2023 Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и Ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. Главниот град на 3 империи ќе Ве освои, бидејќи не е само име од историјата. Ова е единствениот град кој поврзува 2 континенти, град…

Порто и Лисабон 11.04.2023-16.04.2023 
|

Порто и Лисабон 11.04.2023-16.04.2023 

ПОРТО и ЛИСАБОН 11.04.2023-16.04.2023  Порто, крајбрежен град, познат по своите прекрасни мостови и производство на вино, во средновековниот кварт Рибеира тесните улички со калдрма минуваат покрај куќите на трговците и кафулињата. Црквата Сао Франциско е позната по раскошниот барокен ентериер со украсени позлатени резби. Палатата Паласио де Болса од 19 век, порано берза, е изградена…

Каиро и Хургада Март,Април, Мај
| | | | |

Каиро и Хургада Март,Април, Мај

Египет – Каиро и Хургада  1 Ден Софија – Каиро 2 Ден Каиро – Хургада Појадок. По појадокот поаѓање со автобус до Хургада. По пристигнување пријавување во хотелот на база All Inclusive.   3 Ден Хургада По појадокот слободно време за на плажа и одмор. Можност за дополнителна екскурзија (со доплата): Ел Гона – „Египетска…