Будва 13.04.2023-16.04.2023
|

Будва 13.04.2023-16.04.2023

Св.Стефан- Будва – Дубровник – Котор -Тиват –  Порто Монтенегро  *МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА И СО ВАЖЕЧКА ЛИЧНА КАРТА ДО ДЕН НА ВАЖНОСТ НА ИСТАТА   1 ден  : 13.04.2023 (Четврток ) Кавадарци – Неготино- Штип – Велес- Скопје  Состанок на групата . Поаѓање за Црна Гора во вечерните часови . Ноќно возење преку Косово…

Нови Сад ,Сремски Карловци 13.04.2023-17.04.2023
|

Нови Сад ,Сремски Карловци 13.04.2023-17.04.2023

НОВИ САД, СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ со посета на Сомбор ,Суботица и БЕЛГРАД   –Нови Сад е втор по големина град во Србија, по Белград, значаен историски културен економски центар на Србија. Град кој не случајно ги носи двeте титули како Европска престолнина на младите во 2019 и Европска престолнина на културата за 2021.Тој плени со својата архитектура историја и позитивна енегија. Нови Сад…

Врњачка Бања Хотел Фонтана 4*- 14.04.2023-17.04.2023
|

Врњачка Бања Хотел Фонтана 4*- 14.04.2023-17.04.2023

Врњачка Бања Велигден 2023 Програма на патување:  14.04.2023 (Петок) СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА   Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05.30 часот. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања…

Mona 4* Zlatibor
|

Mona 4* Zlatibor

Специјална понуда од Mona 4* FIRST MINUTE OFFER (за резервација до 24.03.2023) ВЕЛИГДЕН ВО МОНА 4*- ЗЛАТИБОР Термин 13.04-18.04.2023 Пакет од 3 ноќи по лице: – Standard Room – 147€ – Comfort Room – 167€ – Superior Room – 190€ – Single Room – 234€ Пакет од 4 ноќи по лице: – Standard Room – 176€ – Comfort Room – 199€…

Zlatibor Mountain Resort & Spa 5* Zlatibor
|

Zlatibor Mountain Resort & Spa 5* Zlatibor

Специјална понуда од Zlatibor Mountain Resort & Spa 5* Пакет Велигден Hotel Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор 2 деца до 11,99 години ГРАТИС во Superior Room Термин 13.04-18.04.2023 Цената е дадена за 2 лица на ден на база Полупансион Тип на сместување Цена Standart Room 229€ Superior Room 259€ Family Room 289€ Junior Suite 279€ Family Suite 309€ Во…

Fontana 4* Vrnjacka Banja
|

Fontana 4* Vrnjacka Banja

ВЕЛИГДЕНСКА ПОНУДА Hotel Fontana 4*- Vrnjacka Banja Термин 14.04-17.04.2023 2 деца до 6,99 години ГРАТИС Пакет по лице 3 ноќи / 4 дена Superior Room 188€ Superior Double Room with Balcony 203€ Superior Aparment / Family Aparment 218€ Studio / 1 BedRoom Aparment with balcony 233€ Deluxe Aparment 263€ Во цената е вклучено: – Сместување на база Полупансион (појадок и вечера) – 20% попуст на A’la Carte цени – Доцно…

Viceroy Luxury Mountain Resort 5* Kopaonik
|

Viceroy Luxury Mountain Resort 5* Kopaonik

ВЕЛИГДЕНСКА ПОНУДА Viceroy Luxury Mountain Resort 5*- Kopaonik Тeрмин 13.04-19.04.2023 Цена за King Room за пакет од 3 ноќи за 2 лица Цена за Queen Room за пакет од 3 ноќи за 2 лица + 2 деца (0-11,99 години) Поради секојдневни измени na цени  неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација! Тип на соба Капацитет на соба 3 ноќи пакет King Room 2 возрасни лица 474€ Double Queen Room 2 возрасни + 2 деца 623€…

Sunce 4* Soko Banja
|

Sunce 4* Soko Banja

Велигденски Пакет HOTEL SUNCE 4*- SOKO BANJA Термин 13.04-18.04.2023 2 деца до 6,99 години ГРАТИС Пакет 3 ноќи / 4 дена по лице Double Standart Room 204€ Superior Room 274€ Во цената е вклучено: – Полупансион (Појадок и Вечера) – Неограничено користење на Wellness and Spa (затворен базен димензи 12m x 8m, хидромасажен базен (4m x 9m), финска сауна, био сауна, софт сауна, парна…

Tonanti 5* Vrnjacka Banja
|

Tonanti 5* Vrnjacka Banja

ПАКЕТ ВЕЛИГДЕН Teрмин 14.04-18.04.2023 HOTEL TONANTI 5*- VRNJACKA BANJA 248€ пакет од 3 ноќи по лице во Standart Room 275€ пакет од 3 ноќи по лице во Lux Room Во цената е вклучено: – Полупансион – појадок и вечера – Свечен велигденски ручек – Неограничено користење на Wellness & Spa: затворен базен, финска сауна, био сауна, инфраред сауна, солена соба, релакс…

Putnik 4* Kopaonik
|

Putnik 4* Kopaonik

ПАКЕТ ВЕЛИГДЕН HOTEL PUTNIK 4*- КОПАОНИК Термин 13.04-19.04.2023 2 деца до 11,99 години ГРАТИС 4 дена / 3 ноќи 195€ по лице 5 дена / 4 ноќи 260€ по лице 6 дена / 5 ноќи 285€ по лице 7 дена / 6 ноќи 342€ по лице Во цената е вклучено: – Сместување на база појадок и вечера;…

Mona 4* Zlatibor
|

Mona 4* Zlatibor

FIRST MINUTE OFFER (за резервација до 24.03.2023) ВЕЛИГДЕН ВО МОНА 4*- ЗЛАТИБОР Термин 13.04-18.04.2023 Пакет од 3 ноќи по лице: – Standard Room – 147€ – Comfort Room – 167€ – Superior Room – 190€ – Single Room – 234€ Пакет од 4 ноќи по лице: – Standard Room – 176€ – Comfort Room – 199€ – Superior Room – 230€ –…