Category: Автобуски

Интерхотел Сандански 10.03.2023-12.03.2023

Промо пакет за Денот на Жената Интерхотел Сандански 10-12.03.2023 10.03.2023 (Петок) Битола(Скопје)-Прилеп-Неготино-Струмица-Сандански Поаѓање во 06:30 часот од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.  По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање   11.03.2023 (Сабота) Сандански Појадок. Слободно време за индивидуални активности,…
Read more

НОВИ САД 09.03-12.03.2023

                                           Нови Сад – 8ми Март 8ми Март – НОВИ САД со Палич и Суботица Романтичен разглед со љубовната историја на Нови Сад 1.Ден 09.03.2023 (Четврток) Состанок со групата на пред агенцијата во Прилеп во 21:45,…
Read more

Сплит 02.03.2023-06.03.2023

СПЛИТ –  ДУБРОВНИК – ШИБЕНИК – МАКАРСКА – ТРОГИР – КРКА   1 ден 02.03.2023 Поаѓање од пред агенција во 17.00 часот со туристички автобус, преку Албанија, Црна Гора за Хрватска, ноќно возење со попатни паузи. 2 ден 03.03.2023 Утрото пристигнување во Ц. Гора: Св. Стефан, Будва па преку Тиват со траект се преминува Бока – которскиот залив, па Херцег Нови се оди према…
Read more

Сараево 02.03.2023-06.03.2023

САРАЕВО -сопствена програма 02.03-06.03.2023 САРАЕВО – МОСТАР – КОЊИЦ – ЈАБЛАНИЦА-БУНКЕРОТ НА ТИТО, ТУНЕЛ РАВНО СО ПОСЕТА НА ТЕРМАЛНА РИВИЕРА   Сараево, главен град и културен центар на Босна и Херцеговина. Лежи во тесната долина на реката Мијацка, во подножјето на планината Требевиќ. Град на контрасти и различности кој нуди за секого по нешто. Наречен “Ерусалим на Европа“…
Read more

Врњачка Бања 10.03.2023-12.03.2023

Програма на патување: 10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА   Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05.30 часот. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патот води преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања околу пладне и сместување…
Read more

Прага 08.03.2023-12.03.2023 -2 ноќевања

1ден 08.03.2023                       СКОПЈЕ – ПРАГА                                                  Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 10.30 часот. Тргнување за Прага во 11.00 часот. Се патува преку Србија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2ден 09.03.2023                            ПРАГА Пристигнување во Прага во претпладневните часови. Панорамски разглед на градот со стручен локален водич: Старо место: Карловиот мост, плоштадот на…
Read more

Прага 07.03.2023-12.03.2023 -3 ноќевања

Автобус 5 дена / 3 ноќи 1 ден 07.03.2023                             СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 10.30 часот. Тргнување за Прага во 11.00 часот. Се патува преку Србија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.    2 ден 08.03.2023                            ПРАГА Пристигнување во Прага во претпладневните часови. Панорамски разглед на градот со стручен локален…
Read more

Солун 04.03.2023-05.03.2023

Солун 04.03-05.03.2023 АВТОБУС  2 дена / 1 ноќевање   04 март           СКОПЈЕ – СОЛУН Состанок на групата на  паркингот спроти Холидеј Инн во 06.00часот. Патување преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Слоун и прошетка низ градот, слободно време за индивидуални активности.  Сместување во хотел. Слободно време за прошетки. Вечерта можност за организирана вечера во локална тевра. Ноќевање.  …
Read more

Кавала и Драма 10.03.2023 – 12.03.2023

ОСМИ МАРТ ВО КАВАЛА И ДРАМА (10.03.2023 – 12.03.2023) Прв ден: 10.03.2023 година (петок) 03:00 часот заминување на групата од Скопје и во 05:00 часот од Кавадарци (пред туристичките агенции)кон Грција со попатни застанувања и одмори. Околу пладне пристигнување во Кавала, еден од најубавите грчки градови кој покрај трите имиња – Неаполис, Христополис и Кавала многумина го нарекуваат…
Read more

Тренто-Мерано-Болцано-Инсбурк-Swarovski 08.03.2023 – 13.03.2023

ОСМИ МАРТ ВО ЗНАКОТ НА КРИСТАЛИТЕ ТИРОЛСКА ТУРА И СВЕТОТ НА SWAROVSKI (Совршен спој на италијанската и австриската култура) ТРЕНТО-МЕРАНО-БОЛЦАНО-ИНСБРУК-SWAROVSKI Со бонус посета на Роверето!   (08.03.2023 – 13.03.2023)   Алпската област Тирол е поделена меѓу две земји: Австрија и Италија… И двата дела наликуваат еден на друг: преубави барокни градови, автентична архитектура измешана со природните…
Read more