Кипар 18.03.2023-21.03.2023
|

Кипар 18.03.2023-21.03.2023

Ларнака Јужен Кипар  АВИОН 4 дена / 3 ноќевања КИПАР е островска држава во Средоземното море, а такму влијанитео на средоземната медитеранска клима и неговата местоположба се причина да на Кипар доминираат сончеви денови преку целата година. Територијално островот е поделен помеѓу Турција – Северен Кипар и Грција – Јужен Кипар. Службените јазици се грчки…

Каиро и Хургада Март,Април, Мај
| | | | |

Каиро и Хургада Март,Април, Мај

Египет – Каиро и Хургада  1 Ден Софија – Каиро 2 Ден Каиро – Хургада Појадок. По појадокот поаѓање со автобус до Хургада. По пристигнување пријавување во хотелот на база All Inclusive.   3 Ден Хургада По појадокот слободно време за на плажа и одмор. Можност за дополнителна екскурзија (со доплата): Ел Гона – „Египетска…

Кипар 04.03.2023-06.03.2023 -2 Ноќи
| |

Кипар 04.03.2023-06.03.2023 -2 Ноќи

Кипар 8ми Март Кипар е островска држава во Средоземното море, трето по големина. Потеклото на името има повеќе толкувања: од грчкиот збор за чемпрес – kyparissos, од грчкиот збор кану – kypros, или по латинскиот назив за бакар – Cuprum (Cyprium) чии рудници некогаш се наоѓале на Кипар.. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар едно од најтоплите острови со исклучително голем број…

Истанбул 05.03.2023 – 08.03.2023
|

Истанбул 05.03.2023 – 08.03.2023

ИСТАНБУЛ – 8ми Март 2022 05.03.2023 – 08.03.2023 | 3 ноќи – 4 дена Групно патување со директен лет од Скопје   » Директен лет од Скопје со Pegasus Airlines. » 3 ноќевања со појадок во хотел 4* » Чекиран багаж » Сите Трансфери » Разглед на градот со превоз и водич   Истанбул – градот кој ги поврзува континентите. Престолнина на…

Кипар 04.03.2023-07.03.2023-3 Ноќи
|

Кипар 04.03.2023-07.03.2023-3 Ноќи

  8ми Март на Кипар (04-07 Март) авион/3 ноќевања/ 3 екскурзии Ларнака/Лимасол/Никозија/Солун Кипар е живописен остров во Средоземното Море кој постојано го привлекува вниманието на илјадници туристи. Оваа област вешто ги комбинира урнатините на античките грчки храмови, остатоци од населби кои датираат од камено време, величествени византиски, па дури и готски катедрали. Ние сакаме во…

Виена и Братислава 10.03.2023-13.03.2023
|

Виена и Братислава 10.03.2023-13.03.2023

ВИЕНА и БРАТИСЛАВА | Авион | 10 Март | 4 дена | 333 евра 10. Март (Петок) СКОПЈЕ – БРАТИСЛАВА Состанок на групата на Аеродромот во Скопје во 17:50 часот. Полетување за Братислава во 19:20 и пристигнување во 20:55 часот. Трансфер до Братислава и сместување во хотелот. Ноќевање.   11. Март (Сабота) БРАТИСЛАВА – ВИЕНА…

Париз 18.03.2023-21.03.2021 ПОПОЛНЕТО
|

Париз 18.03.2023-21.03.2021 ПОПОЛНЕТО

!!!ПОПОЛНЕТО!!! ПАРИЗ 18.03-21.03.2023 со  авион  Париз Париз France Авион /4 дена /3 ноќевања Сместен на северот од Франција на реката Сена, Париз ја заслужува репутацијата на најубав, романичен град, со богата историја и големо влијание во рамките на културата, уметноста, модата, дизајнот, храната… Утринско кафе во кафуле на самиот тротоар, мирис на кроасан со путер……

Амстердам 10.03.2023-13.03.2023
|

Амстердам 10.03.2023-13.03.2023

!!! СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА !!! АМСТЕРДАМ     ПРОМО ЦЕНА ДО 20 ЈАНУАРИ 2023 : 419€  /  25.980 ден ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 31 ЈАНУАРИ 2023 : 519€  /  32.180 ден РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 559€  / 34.660 ден   Ветерници,лалиња,кломпи,Хајнекен,Ајакс… се се тоа познати работи по кои надалеку се познати Амстердам и Холандија.И секако…

Дубаи и Абу Даби 07.03.2023-12.03.2023
|

Дубаи и Абу Даби 07.03.2023-12.03.2023

!!!СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА!!! ДУБАИ 07.03-12.03.2023  Дубаи Дубаи Соединети Арапски Емирати 6 дена/ 5 ноќи  Дубаи, во денешно време претставува синоним за луксузен живот и атрактивна туристичка дестинација – една од најпосетените во светот. Специфичен спој на комфор, помешан со традиционални обичаи и стил на живот. Дубаи е модерен град со преубави плажи, луксузни хотели, импресивна архитектура, високи згради,…

Мадрид, Толедо и Валенсија 07.03.2023-12.03.2023
|

Мадрид, Толедо и Валенсија 07.03.2023-12.03.2023

Мадрид, Толедо и Валенсија Авион/ 6 дена/ 5 ноќевања   Март (Вторник) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – МАДРИД Состанок на групата на Аеродромот во Скопје во 07:15 часот. Полетување за Мадрид преку Истанбул во 08:45 и пристигнување во 16:30 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Прошетка низ центарот на Мадрид и можност за посета на Кралската…