Category: Автобуски

Perun Lodge 4* – БАНСКО

08- ми Март 2020 : БАНСКО – Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*   Тип на сместување Цена Студио (2+1) 30€ Едноспален апартман (2+2) 32€   Цените се по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН и вклучуваат : Појадок и вечера Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, Интернет во лоби, транспорт до…
Read more

Murite 4* – БАНСКО

Хотел МУРИТЕ 4* – БАНСКО 8-ми МАРТ     Тип на сместување Зграда Азалиа Зграда Орхидеа Дворкеветна соба (2+0) 32€ 30€ Едноспален апартман (2+2) 34€ 32€ Двоспален апартман (4+2) 32€ 30€   Цените се по лице за 1 ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО и вклучуваат : Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци…
Read more

Mountain Paradise 4* – Банско

8-ми Март – БАНСКО | Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*   Тип на сместување Цена Студио (2+0) 30€ Едноспален апартман (2+2) 32€   Цените се по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН и вклучуваат : Појадок и вечера Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес Интернет во лоби, транспорт до жичарница…
Read more

Интер Хотел 4* – Сандански

САНДАНСКИ 08-МИ МАРТ Цени валидни за период на престој : 06.03-08.03.2020   ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4* Тип на сместување Промотивна цена за уплата до 01.02.2020 : Редовна цена : Двокреветна лукс соба 145€ 155€ Еднокреветна лукс соба 105€ 115€ Дете до 3.99 год. Дете од 4-11.99 год. на доп.легло – доплата 12€ на ден Дете…
Read more

Свети Никола 3* – Сандански

САНДАНСКИ 08-МИ МАРТ Цени валидни за период на престој : 06.03-08.03.2020 СВЕТИ НИКОЛА 3* Тип на сместување 2 НП Двокреветна стандард соба 40€ Двокреветна лукс соба 50€   Цените се во евра по лице за 2 ноќевања и вклучуваат: 2 ноќевања со појадок Користење на СПА Центар – внатрешен базен со минерална вода, римска бања, сауна, џакузи,…
Read more

ПРАГА

                                                                                                    ПРАГА, ДРЕЗДЕН и ВИЕНА  …
Read more

08 Март – ЛУТРАКИ

ЛУТРАКИ   Прв ден:      07.03.2020 Поаѓање на групата од Скопје и Кавадарци во утринските часови кон Грција преку граничниот премин Богородица. Попатни пауза и царински формалности. Околу пладне пристигнување во Лутраки. Сместување во хотел Галаксијас 3 * * * во двокреветни и трокреветни соби. Одмор од патувањето. Потоа заминување на групата кон топлите…
Read more

8ми Март – ИСТАНБУЛ

Истанбул – царската престолнина на два континенти   5 Maрт (четврток) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок  на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn”, во 16:00 часот. Тргнување за Истанбул во 16:30 часот. Се патува преку Р.Грција со попатни паузи. Ноќно возење. 6 Март (Петок) ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамски разглед на градот: Аксарај,…
Read more

08 Март ВИЕНА

  В И Е Н А Автобус / 5 дена / 2 ноќевањa                                                                                                                   06 Март (петок)                              СКОПЈЕ – ВИЕНА Состанок на групата на паркингот спроти Хотел Holiday Inn во 15.00 часот. Тргнување за Виена во 15.30 часот. Се патува преку граничен премин Табановце и Србија, Унгарија. Ноќно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности. 07 Март (сабота)                               ВИЕНА…
Read more

8 март во Златибор (вклучена вечера)

1 Ден  5.3.2020 поаѓање во 23.00 часот од Скопје на паркинг кај хотел Вип со туристички автобус. Патот води преку граничниот премин Табановце, Лесковац, Ниш, Краљево.. Ноќно возење со попатни одмори. 8 март во Златибор, сместен во срцето на Србија, над Ужице, на висина од 1.000 метри, има повеќе од 2.000 сончеви часови годишно и во просек 95…
Read more