Category: Автобуски

Jадран 8 Maрт

Jадран( Св. Стефан-Будва-Тиват-Херцег Нови-Игало-Котор-Пераст) – 2НП 8 – ми Март 2021   Термин: 05 Март 2021   1 Ден 05Март:   СКОПЈЕ –СВЕТИ СТЕФАН   Состанок на групата на паркингот кај СЦ Борис Трајковски во 22.00 часот. Поаѓање за Будва во 22.30 часот.Се патува преку гр.премин Блаце, Приштина, Тирана, Подгорица  со попатни паузи поради одмор и царински…
Read more

Копаоник 8 Mарт

8МИ МАРТ КОПАОНИК 1 Идеално место за одмор во текот на целата година, со голем број различни можности за туристите, 200те сончеви денови годишно се причина Копаоник да се нарече „планина на сонцето“ …   8ми март на   КОПАОНИК Aвтобус 3 дена/ 2 ноќи   Копаоник – најголемот планински венец лоциран во Србија, со највисоката…
Read more

КСАМИЛ 8-МИ МАРТ

КСАМИЛ 8-МИ МАРТ Ксамил е скриен скапоцен камен, кој се наоѓа на албанската ривиера. Во Ксамил, можете да уживате во рајските плажи кои нудат бел песок и кристално чиста вода со медитеранска клима во текот на целата година. Ксамил е првенствено познат по своите убави песочни плажи и кристално чисти води. Особено на четирите острови лоцирани…
Read more

БУДВА 8 Mарт

     БУДВА    05.03. Петок                           Скопје – Будва Состанок на групата. Поаѓање за Црна Гора во 23.00 часот. Ноќно возење преку граничниот премин Блаце, Приштина, Тирана, Подгорица со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности.     06.03. Сабота                         Будва Во утринските часови попатна посета на Свети Стефан, остров во близина на Будва, еден од…
Read more

Копаоник 8 Mарт

  термин: 05.03-2ноќи | 89€ / 5.518мкд   К О П А О Н И К   Термин: 05 март 2021 | 3 дена / 2 полу пансиони | Автобус 1ден/ 05.03 (петок)  ШТИП – КОПАОНИК Поаѓање по Градови: 03:00 Штип (пред Стадионот),  03:30 од Велес (бензиска Макпетрл-кружен), од Скопје во 04:00 часот (Дрво Декор). Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече – Копаоник во утринските…
Read more

Premium Beach 5* – Голем – Драч 8 Mарт

Premium Beach 5* – Голем – Драч / 2 ноќевања   Прв ден: 04.03.2021 (четврток) Состанок на групата во вечерните часови на дрводекор Скопје (организиран бесплатен трансфер од Битола, Прилеп и Велес). Тргнување за Драч, транзит преку Косово.   Втор ден: 05.03.2021 (петок) Пристигнување во Драч во претпладневните часови. Сместување во соби (check in во…
Read more

Валона со посета на Елбасан и Берат

  ВАЛОНА со посета на ЕЛБАСАН и БЕРАТ         Градот Валона се наоѓа во југозападниот дел на Албанија, на граница меѓу Јадранско и Јонско море. Изминатите неколку години градот бележи експанзија на полето на туризмот. Во центарот на Валона може да се посети градскиот плоштад и Споменикот на независноста, а во пошироката…
Read more

Белград и Нови Сад 8 Март

БЕЛГРАД И НОВИ САД     05Март (петок)                СКОПЈЕ – БЕЛГРАД Состанок на групата во 2.30 часот на паркингот спроти хотел „Холидеј Ин“, тргнување за Белград во 3.00 часот. Се патува преку граничниот премин Табановце со куси попатни паузи за царински формалности. Пристигнување во Белград во  утринските часови. Разгледyвање на градот со стручен локален водич:…
Read more

Чешме Турција 8 Март

Атрактивното и светски познатото летувалиште Чешме е најзападниот приморски град во Турција, поставен на самиот раб на истоимениот полуостров на обалата на Егејското Море. Заради бројните природни убавини, автентичноста и оригиналниот карактер на градот, пријатната медитеранска клима, кристално чистото топло море и преубавите песочни плажи, Чешме низ годините се развива во елитно и монденско интернационално…
Read more

Соко Бања 8 Март

термин: 05.03 – 07.03.2021 –2ноќи | 89€ / 5.500мкд Празнична Викенд понуда / Сокобања 05-07 Март 2021 / 2 полни пансиони + свечена вечера Сокобања е туристичко место кое се наоѓа во југоисточна Србија во подножјето на Озрен планина. Самата бања е опкружена од 4 планини – од север планина Ртани на 1560m н.височина, на исток се наоѓа…
Read more