Category: Авионски

БАРСЕЛОНА

Барселона – космополитски главен град на Каталонија, град на брегот на Средоземното море. Прошетајте по улиците на градот во кој Гауди остави личен печат, воодушевете се од неговите ремек дела, црквата Саграда фамилија и притоа ќе имате впечаток дека сте заталкале во бајка… Задолжителна е посета на парк Гуел од каде се нуди незаборавна глетка…
Read more

БРИСЕЛ

На списокот на градови што мора да ги посетите, вклучете го Брисел, главниот град на Белгија и неофицијалниот главен град на Европа. Брисел ќе ве воодушеви со својата убавина… плоштади, музеи, замоци, паркови, барови и ресторани. Препуштете се на шармот на овој прекрасен град и уживајте во белгиското чоколадо или пијте го познатото белгиско пиво……
Read more

МАДРИД

Мадрид – Кралскиод град и престолнина на Шпанија, град на елегантни булевари, тематски уредени паркови, единствени по себе музеи со богати збирки од европскиот континент… Безброј мали нешта ги прават Мадрид интересен за посета…кафе со млеко и чурос на Plaza Mayor, тапасите со добро вино, шопинг и забава на Гран Виа, прошетка низ паркот Ретиро……
Read more