Category: Авионски

Милано – МАРТ ( 2 Термин )

МИЛАНО  градот на високата мода ВТОР ТЕРМИН !!!  Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за сите во време на модната недела. Милано е динамичен град, започнете со аперитиво, лесен оброк…
Read more

ИЗРАЕЛ 05.03.2020 – 09.03.2020 ( 3 ноќи / 5 дена)

ИЗРАЕЛ – Март 4 дневна богата програма со вклучени посети и разгледи 05.03.2020 – 09.03.2020 ( 3 ноќи / 5 дена) Реализирајте го сонот со посета на земјата ветена од Господа на Авраам и неговите следбеници, земјата кон која Мојсие ги поведе децата на Израил по егзодусот во Египет и секако земјата родна на нашиот спасител, Исус Христос која…
Read more

БАЛИ

БАЛИ 16 – 24.03.2020  по цена од 990 € 🔹 Понудата вклучува: ➡️ Авио билет со Qatar Airways ➡️ Хотелско сместување во хотел со 4 * на база на ноќевање со појадок ➡️ Трансфери во Бали ➡️ Водич на патувањето ➡️ Целосна организација и програма на патувањето ➡️ Сите тури и оброци напоменати во програмата…
Read more

ЈОРДАН

04-11.03.2020 – 7 НОЌИ    ДЕН 1 – Софија – Акаба Поаѓање од Софискиот аеродром (Терминал 2) во 16:35 часот до Акаба со летот на Рајанар. Пристигнување на аеродромот во Акба, во 19:30 часот Трансфер во хотел. Сместување. Ноќевање. ДЕН  2 – Акаба – Петра – Акаба Појадок. Целодневна екскурзија до Петра – уникатен град…
Read more

САНКТ ПЕТЕРБУРГ И МОСКВА

САНКТ ПЕТЕРБУРГ И МОСКВА Датум: 31 Март Денови: 9 Превоз: Авионски Цена: 799 Евра Хотел: 4* Опис на патувањето 31. Март (Вторник) СКОПЈЕ – БЕЛГРАД – САНКТ ПЕТЕРБУРГ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 13:45 часот. Полетување во 15:05 преку Белград и пристигнување во Санкт Петербург во 20:45 часот (локално време). Организиран трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање. 1. Април (Среда) САНКТ…
Read more

АНДАЛУЗИЈА

Датум: 24 Март Денови: 7 Превоз: Авионски Цена: 699 Евра Хотел: 3*/4* Опис на патувањето Андалузија е најголемиот шпански регион со преубави градови и живописни села. Со околу осум милиони жители, таа е поголема од половина европски држави. Најјужниот регион на Шпанија, каде се сретнуваат Средоземното Море и Атлантскиот Океан е местото каде историјата оставила длабоки траги. Андалузија е лулка на коридата, фламенкото, гитарата… Сонце,…
Read more

08 Март – АМСТЕРДАМ

Градот на вода – АМСТЕРДАМ Амстердам или уште наречен Венеција на Север – еден од најголемите мали градови во светот. Од каналите до познатите музеи и историски знаменитости, тој е еден од најромантичните и најубавите градови во Европа. Исто така и град на толеранцијата и разновидноста, едноставно ги поседува сите предности на големиот град: богата…
Read more

Дубаи 8-ми март 2020

FIRST MINUTE PROMO 05-09 МАРТ 2020 ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ – 555ЕВРА АВИОН ОД СКОПЈЕ + ТРАНСФЕР + 4 НОЌЕВАЊА ВО ДУБАИ 3 * НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК IBIS AL BARSHA 3*   валидна за резервации и уплата до пополнување на местата Најниска цена за најдобра локација на хотел Цената е по лице за сместување во…
Read more

Посетете го Париз во Март

06.03 – 09.03.2020 или 20.03 – 23.03.2020 Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шанзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква и цела листа на знаменитости која нема крај. Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со…
Read more

КОПЕНХАГЕН 21.03 – 24.03.2020

КОПЕНХАГЕН 21.03 – 24.03.2020   Раскошот на Северна Европа – КОПЕНХАГЕН  АВИОН/ 4 дена/ 3 ноќевања  21.03 – 24.03.2020   21 март                СКОПЈЕ – КОПЕНХАГЕН                                                                Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 11.30 часот. Полетување во 13.20,  авионот слетува во Копенхаген во 16.10 часот. Организиран трансфер  до хотел . Сместување во хотел. Вечерна пошетка за…
Read more