Category: 8-ми Март

Хотел Грин Вуд 4* – Банско – 8-ми Март

8-ми МАРТ – БАНСКО Хотел ГРИН ВУД 4*   Дворкеветна соба (2+0)  35€ Студио (2+2) 40€ Едноспален апартман (2+2) 43€   Цените се по лице за 1 ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО и вклучуваат : Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-23 ч. Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна,…
Read more

САЛЦБУРГ – МИНХЕН – ИНСБУРГ

   Салцбург – Минхен – Дворците на Баварија – Светот на Сваровски – Инсбург   1 ден (петок ) 06.03.2020                           СКОПЈЕ – САЛЦБУРГ Состанок со групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn 11:30 ч и поаѓање за Салзбург во 12:00ч . Дневно и ноќно возење низ Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2…
Read more

8 Март- Белград, Нови Сад и Шумадија

8ми Март – Белград, Нови Сад и Шумадија   Белград е еден од најстарите градови во Европа, кој се наоѓа на сливот на реките Сава и Дунав. Тоа е неверојатен град кој едноставно повикува со својата уникатна и мистериозна атмосфера, како и бизарна мешавина на источната и западната култура. Нови Сад е главен град на…
Read more

08 Март – БУДИМПЕШТА

Убавица на Дунав – БУДИМПЕШТА   автобус / 4 дена / 2 ноќевања 06 март (петок) СКОПЈЕ                БУДИМПЕШТА Состанок  на групата пред хотелот „Холидеј ин“ во 16.30 часот. Тргнување за Будимпешта во 17.00 часот. Се патува преку Србија со попатни паузи за одмор и гранични формалности. Ноќно возење.   07 март (сабота)   …
Read more

08 Март – БУДВА

БУДВА  БУДВА бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвора во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен,…
Read more

Краков

КРАКОВ  Град со посебна атмосфера и извонредно топли и гостопримливи луѓе, град за истражување, провод и прошетка во минатото. Измешаноста на минатото со сегашноста го прави Краков по се единствен и никогаш исти. Придружете се и Вие и откријте го магичниот Краков за Денот на жената.  05.Март 2020 / Скопје – Краков Тргнување на автобусите од паркингот…
Read more

Милано – МАРТ ( 2 Термин )

МИЛАНО  градот на високата мода ВТОР ТЕРМИН !!!  Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за сите во време на модната недела. Милано е динамичен град, започнете со аперитиво, лесен оброк…
Read more

ИЗРАЕЛ 05.03.2020 – 09.03.2020 ( 3 ноќи / 5 дена)

ИЗРАЕЛ – Март 4 дневна богата програма со вклучени посети и разгледи 05.03.2020 – 09.03.2020 ( 3 ноќи / 5 дена) Реализирајте го сонот со посета на земјата ветена од Господа на Авраам и неговите следбеници, земјата кон која Мојсие ги поведе децата на Израил по егзодусот во Египет и секако земјата родна на нашиот спасител, Исус Христос која…
Read more

08 Март – Сараево

1 ДЕН (06.03.’20 – петок) : БИТОЛА Состанок на групата на Градската Автобуска Станица во 18.30 часот. Поаѓање за Босна и Херцеговина во 19.00 часот. Патот води преку Скопје, Ниш, Лесковац, Чачак…ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори.   2 ДЕН (07.03.’20 – сабота) : САРАЕВО Пристигнување во Сараево во попладневните часови, со попатна…
Read more

Perun Lodge 4* – БАНСКО

08- ми Март 2020 : БАНСКО – Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*   Тип на сместување Цена Студио (2+1) 30€ Едноспален апартман (2+2) 32€   Цените се по лице за 1 ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН и вклучуваат : Појадок и вечера Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, Интернет во лоби, транспорт до…
Read more