Category: Јануарски патувања

Водици Врњачка Бања 19.01-22.01.2023

Врњачка Бања за Водици 19.01-22.01.2023   Програма на патувањето: 19.01.2023 (Четврток) Велес– Врњачка  бања Поаѓање кон Србија од Велес и Скопје во утринските часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Врњачка Бања во пладневните часови и сместување во хотел Zepter (https://zepterhotelvbanja.com/ ). Слободно…
Read more

ВОДИЦИ Соко Бања 19.01-22.01.2023

Соко Бања 19.01-22.01.2023 Сокобања е туристичко место кое се наоѓа во југоисточна Србија во подножјето на Озрен планина. Самата бања е опкружена од 4 планини – од север планина Ртањ на 1560m н.височина, на исток се наоѓа планината Девица, на југ планината Озрен на 1117m н.височина и од запад планината Буковик. Низ Соко Бања поминува…
Read more

Водици Банско 19.01-22.01.2023

Банско за Водици 19.01-22.01 Водици 19.01-22.01.2023 Hotel Mountain Paradise 4 * – Банско    1 ден :19.01.2023 Четврток Поаѓање на групата во раните утрински часеви. Пауза за гранични и царински формалности. Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.  2 ден : 20.01.2023 Петок Појадок.…
Read more

Париз 17.01-21.01.2023

ПАРИЗ – Јануари Париз – “градот на светлината” со право го носи овој епитет. Со својата единствена архитектура, големите плоштади и старите знаменитости претставува еден од најкомплетните градови на cветот. Градот на модата, француските револуции, богат со историја и култура. На секое споменување на неговото име, никој не останува рамнодушен…   ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 17.jануари…
Read more

Водици Луковска Бања – Копаоник 19.01.2023-22.01.2023

Водици Луковска Бања – Копаоник 4 дена / 3 ноќи Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори, едни…
Read more

Водици Пролом Бања 19.01.2023-22.01.2023

Водици Пролом Бања (4 дена / 3 ноќи) Програма на патување: 1.Ден 19.01.2023 (Четврток) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај хотел Вип спроти саем. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и обавување на…
Read more

Дубаи 16.01-22.01.2023 (6 НОЌИ)

Повторно одиме во незаборавна авантура во Дубаи  ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 16-22.01.2023 (6 НОЌИ) IBIS ONE CENTRAL 3* – ПО ЛИЦЕ 775 ЕУР/ноќевање со појадок   Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација…
Read more

Милано 29.01- 01.02.2023

Милано 29.01- 01.02.2023 Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за сите во време на модната недела. Милано е динамичен град, започнете со аперитиво, лесен оброк и чаша вино, прошетка…
Read more