Салала Оман 26.01.2024 – 02.02.2024
|

Салала Оман 26.01.2024 – 02.02.2024

ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВИОН – ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ според избран хотел Директен чартер лет од Софија 7 НОЌИ / 8 ДЕНА ДАТА: 26.01.2024 – 02.02.2024 Софија – Салала – Мускат – Софија *Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД На само 5-часа лет од Софија, на брегот на Индискиот Океан се…

Дубаи 10.01-15.01.2024
|

Дубаи 10.01-15.01.2024

10.01.2024 – Состанок на групата на пред хотел Вип во 08:00 часот. Организиран трансфер до Аеродромот во Тирана  Полетување од Тирана во 17:30, пристигување во Абу Даби на  11.01.2023 декември во 01:40 (локално време). Трансфер од аеродром до Дубаи. Сместување во хотел.Ноќевање. 11.01.2024–  Претпладне слободно време. ФАКУЛТАТИВНА ЕКСКУРЗИЈА – ПОПЛАДНЕ ПУСТИНСКО САФАРИ СО СКАРА И ТРАДИЦИОНАЛНА ВЕЧЕРА – после 14.30…

Рим 14.02.2024-18.02.2024
|

Рим 14.02.2024-18.02.2024

РИМ – безвременскиот град до кој водат сите патишта Авионска програма   Рим – Вечниот град и воедно единствениот кој бил престолнина уште од своето основање.Рим претставува ретка колосална престолнина, која има зачудувачка мешавина од античко и модерно.Рим претставува жив споменик на неверојатната империја која неуморно се градела,и ако некогаш постоела видлива книга со приказни за…

Венеција 10.02-13.02.2024
|

Венеција 10.02-13.02.2024

ВЕНЕЦИЈА | 10 Февруари | Авион | 4 дена Верона, Мурано и Бурано Хотел Lugano 4* Венецијанската лагуна е изградена на 118 мали острови, поврзани со канали и мостови. Овој ‘’Град на вода’’ богат со културно – историски споменици е познат и под името Кралица на Јадранот. Венецијанскиот карневал за многумина претставува радост, заведување, забава,…

Милано 26.01-29.01.2024
|

Милано 26.01-29.01.2024

Милано 26.01-29.01.2024 Сигурна реализација  МИЛАНО  – градот на високата мода Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за сите во време на модната недела. Милано е динамичен град, започнете со аперитиво, лесен…

Дубаи со Wizz Air од Тирана Јануари
|

Дубаи со Wizz Air од Тирана Јануари

ДУБАИ СО WIZZAIR ОД ТИРАНА – ЈАНУАРИ 2024 Напомени Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање). Цените се по лице, за…

Interhotel Sandanski 4*
| | |

Interhotel Sandanski 4*

Почитувани клиенти, Поради одржување и чистење, надворешниoт и внатрешниот базени на хотелот ќе бидат затворени од 20-24 ноември 2023 Термалниот надворешен базен на хотелот ќе биде отворен. Ве молиме извинете за непријатностите! Термини:  01.09-22.12.2023 Католички Божиќ 22-27.12.2023 Католички Божиќ 22-28.12.2023 02 – 07.01.2024   Цени 01.09-22.12.2023 Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање…

Малезија 14.01-24.01.2023
|

Малезија 14.01-24.01.2023

ПОСЕТЕТЕ ЈА МАЛЕЗИЈА Датум на патување: 14.01-24.01.2023 датум на престој: 15.01-23.01.2024 Сингапур 15-17.01 (2ноќи), Лангваки Остров 17-22.01 (5ноќи) и Куала Лумпур 22-23.01.24 (1ноќ) Посета ја МАЛЕЗИЈА земја на пријателски луѓе и нација благословена со  природни чуда. СИНГАПУР се наоѓа во југоисточна Азија, на јужниот дел од Малезија, северно од Индонезија. Сингапур е светски центар на образованието,…

Малдиви 08.01-14.01.2024
|

Малдиви 08.01-14.01.2024

МАЛДИВИ СО ЛЕТ ОД БЕЛГРАД Индивидуална програма со поаѓање од Белград Период на патување 08-14.01.2024 // Период на престој 09-14.01.2024 (5ноќи) Најромантичнатаегзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со…

Куала Лумпур и Бали 14.01-24.01.2023
|

Куала Лумпур и Бали 14.01-24.01.2023

ПОСЕТЕТЕ ЈА АЗИЈА убавините на МАЛЕЗИЈА и БАЛИ Датум на патување: 14.01-24.01.2023 датум на престој: 14.01-23.01.2024 КУАЛА ЛУМПУР 15-17.01 (2ноќи) + БАЛИ од 17-23.01 (6ноќи) Посета на два Азиски градови. МАЛЕЗИЈА земја на пријателски луѓе и нација благословена со  природни чуда. КУАЛА ЛУМПУР главен град која представува блескава дестинација за патниците.  Позната како како KL,…

Бали 15.01-24.01.24
|

Бали 15.01-24.01.24

БАЛИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ ЈАНУАРИ Опис ИНДИВИДУАЛНО ПАТУВАЊЕ Бали е единствен, Бали е неспоредлив. Не постои друго место како Бали на овој свет. Магичен спој на култура, луѓе, природа, активности, временски услови, кулинарски задоволства, ноќен живот и прекрасно сместување. Бали е многу повеќе од плажа, сонце и забава. Бали има прекрасни животни од светска…