Category: Октомвриски Патувања

Специјална понуда 23-ти Октомври Хотел Мона Златибор

Период на престој 20.10 – 25.10.2019 или 27.10 – 31.10.2019 Пакет 3 дена / 2 ноќи Пакет 4 дена / 3 ноќи 76€ 99 € Во цената е вклучено: Цената во табелата е изразена по лице за пакет од 3 / 2 ноќи на база Ноќевање со појадок 2 деца до 7 години ГРАТИС (во…
Read more

Братислава & Виена 25.10.2019 – 27.10.2019

25.10.2019– 27.10.2019 (3 ДЕНА / 2 НОЌЕВАЊА)  Во минатото значајна одбранбена и трговска станица, денес главен политички, културен и економски центар – Братислава, главниот град на Словачка. Стариот европски град кој со сигурност ќе Ве освои со својата гастрономски богата понуда и занимливо интересна историја. Сместена е во југозападниот дел од државата, на само 1 час од Виена, но…
Read more

Будимпешта 18.10.2019 – 21.10.2019

18.10.2019 – 21.10.2019  (4 ДЕНА / 3 НОЌЕВАЊА)  ПРОГРАМА 1 ден (18.10.2019 – Петок) | Скопје – Будимпешта Состанок со групата на меѓународниот аеродром во Скопјe во 12:30 часот. Полетување за Будимпешта во 14:30 часот. Слетување во Будимпешта во 15:55 часот. Организиран трасфер до хотелот. Сместување во хотел. Слободно попладне. Ноќевање. 2 ден (19.10.2019 – Сабота) | Будимпешта Појадок. После појадокот следува…
Read more

Милано I 25.10 – 28.10.2019

25.10 – 28.10.209 СО ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ Распостранет во рамнините на областa Ломбардија, Милано е втор по големина град во Италија, познат по уметноста, модата, шопинг и храна. Основан од Kелтите, Милано бил главен град на Западната Римска Империја, а потоа бил управуван од Шпанци и Австријци. Многу прочуени артисти се привлечени токму во Милано од фамилијата…
Read more

КАПАДОКИЈА

КАПАДОКИЈА ЗА 11 OКТОМВРИ ЗА 11ТИ ОКТОМВРИ СО АВТОБУС ВО НЕВЕРОЈАТНА, ВОЛШЕБНА И МИСТЕРИОЗНА КАПАДОКИЈА СО АНКАРА 09.10-14.10.2019   (превоз + 3 ноќевања со појадок и вечера во хотел со 4*+ посета на Анкара и соленото езеро Туз Ѓолу + пратител од агенцијата) РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ – 189€/11.720 ден   Опис за Кападокија Aко…
Read more

БУКУРЕШТ И ТРАНСИЛВАНИЈА

БУКУРЕШТ И ТРАНСИЛВАНИЈА ЗА 11ТИ ОКТОМВРИ   Ден 1 – 10 Октомври                       Скопје – Букурешт Собир на групата кај Дрво декор на паркингот наспроти Хотел Холидеј Инн. Поаѓање кон Романија во 19 часот. Ноќно возење преку Бугарија до Романија.   Ден 2 – 11 Октомври                        Букурешт Очекувано пристигнување во утринските часови во Букурешт по…
Read more

Посетете го Истанбул во Октомври

Истанбул  Царската престолнина на два континенти 10 Октомври (Четврток)      СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок  на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn”, во 16:00 часот. Тргнување за Истанбул во 16:30 часот. Се патува преку Р.Грција со попатни паузи. Ноќно возење. 11 Октомври (Петок)                            ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамски разглед на градот: Аксарај, Лалели…
Read more

Златибор за 11 Октомври

11 ти ОКТОМВРИ ВО ЗЛАТИБОР – СРБИЈА (СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА) ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: ЦЕНА : 109 ЕВРА (6.758 денари) ПРОМО ЦЕНА: 99 ЕВРА (6.138 денари) ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ: 1 ден 11.10.2019 (ПЕТОК) СКОПЈЕ – ЗЛАТИБОР Состанок на групата 15 минути пред тргнување. -00.30 часот тргнување од Кавадарци (Автобуска станица) -01.15 часот тргнување од Велес (бензиска пумпа Макпетрол, кај кружниот тек) -02.00…
Read more

КАПАДОКИЈА ЗА 11 OКТОМВРИ

ЗА 11ТИ ОКТОМВРИ СО АВТОБУС ВО НЕВЕРОЈАТНА, ВОЛШЕБНА И МИСТЕРИОЗНА КАПАДОКИЈА СО АНКАРА 09.10-14.10.2019 (превоз + 3 ноќевања со појадок и вечера во хотел со 4*+ посета на Анкара и соленото езеро Туз Ѓолу + пратител од агенцијата) РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ – 189€/11.720 ден  Опис за Кападокија Aко постои бајка за магична земја од…
Read more

САНТОРИНИ ЗА 11 OКТОМВРИ

НАЈРОМАНТИЧНИОТ ОСТРОВ НА СВЕТОТ САНТОРИНИ ПОВТОРНО ЗА 11-ти ОКТОМВРИ 09.10-14.10.2019 ULTRA FIRST MINUTE УПЛАТА ОД 50% ДО 01.09.2019 – 179€/11.100 ден. РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ – 199€/12.340 ден.  Опис на островот Симболот на грчкиот туризам, наречен Санторини, а препознатлив по куќичките од бел камен со плави покриви и е еден од 10-те најромантични дестинации во светот. Како што ќе…
Read more