Category: Авионски

НОЕМВРИСКИ ПАТУВАЊА – РИМ – со авион (14-17 ноември)

Авион / 4 дена / 3 ноќевања Ноември (Четврток)СКОПЈЕ – РИМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 15:50 часот. Полетување заРим во 17:20 и слетување во 18:55 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Вечерна прошетка до Плоштадот на уметниците со прекрасните фонтани – Плоштадот Навона, да се почувствува атмосферата на кафулињата со “вистинско” италијанско кафе. Ноќевање. Ноември (Петок) РИМ Појадок. Панорамско…
Read more

НОЕМВРИСКИ ПАТУВАЊА – РИМ – со авион (7-10 ноември)

Авион / 4 дена / 3 ноќевања Ноември (Четврток) СКОПЈЕ – РИM Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 15:50 часот. Полетување заРимво 17:20 и слетување во 18:55 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Вечерна прошетка до Плоштадот на уметниците со прекрасните фонтани – Плоштадот Навона, да се почувствува атмосферата на кафулињата со “вистинско” италијанско кафе. Ноќевање. Ноември (Петок) РИМ Појадок. Панорамско разгледување…
Read more

НОЕМВРИСКИ ПАТУВАЊА ИЗРАЕЛ со авион

(со авион од Солун / 7 ноќи, 8 дена / организиран трансфер од Скопје до Солун) Прв ден 17.11. (Недела)  Организиран трансфер од Скопје према Солун во претходно договорено време (времето и местото на поаѓање ке бидат дополнително објавени). Пристигање во Солун 2 часа пред полетување. Летот за Тел Авив е во 12:35 ч. локално време.…
Read more

Париз I 08.11 – 11.11.2019

ЕСЕН ВО ПАРИЗ 08.11.2019 – 11.11.2019 4 дена/3 ноќевања Авионска програма ОД СКОПЈЕ Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шанзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква и цела листа на знаменитости која нема крај. Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал…
Read more

Барселона 15.11 – 18.11.2019

ЕСЕН во БАРСЕЛОНА  15.11 – 18.11.2019 4 дена/3 ноќевања  Авионска програма ОД СКОПЈЕ Барселона или „каталонската кралица“ е четвртиот најпосетуван град во Светот. Величествен град со прекрасна убавина, кој живее 24 часа дневно. Уживајте во прошетката низ главната градска улица „Рамблас“, застанете покрај живописните човечки статуи или некој од многубројните улични сликари или пак прошетајте…
Read more

МИЛАНО АВИОН НОЕМВРИ

Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за сите во време на модната недела. Милано е динамичен град, започнете со аперитиво, лесен оброк и чаша вино,…
Read more