Category: Планини

POPOVA SAPKA ** POPOVA SHAPKA

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. Доплата за SGL Room (еднокреветна соба) +150 денари од ноќевање. Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). Легенда: DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP –…
Read more

SLAVIJA ** POPOVA SHAPKA

Хотел СЛАВИЈА е хотел од “Б” категорија и располага со 33 соби (двекреветни, трикреветни и четирикреветни) и 6 апартмани. Сите соби се со сопствена бања. Хотелот располага со ресторан, тераса со поглед кон терените за скијање, сала за состаници, аператив бар, ТВ сала, продавница, сервис за изнајмување на ски опрема, билијард клуб, пинг-понг клуб, забавни игри, покриен…
Read more

HOTEL LODGE *** MAVROVO

Локација: Во центарот на Маврово. Сместувачки капацитети:  Хотелот располага со 34 кревети во 15 добро уредени соби, опременни со приватна бања, спа бања, директна телефонска линија и сателитски ТВ прием. Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера). Хотелски содржини: ресторан, бар, хотелот Лоџ ги нуди сите услуги на хотел во луксузен скијачки центар. РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА СЕЗОНА 2019-2020…
Read more

MOLIKA *** PELISTER

Хотелот Молика ви посакува добредојде на денот на Свети Трифун, заштитник на винарите и лозарите и носителот на божјиот благослов за слаткото грозје и бочвите полни со вино. Бидејќи се верува дека со овој ден почнува пролетта, се буди природата и љубовта меѓу луѓето,празнувањето и на Св. Трифун и Св. Валентин е совршена можност да…
Read more

BISTRA **** MAVROVO

Локација: во близина на Мавровско Езеро и во близина на трите ски лифта. Сместување: 118 кревети во стандардни двокреветни соби, делукс соби и деликс соби со џакузи, Опременост на собите: соби со џакузи бањи, телефон, ТВ, фен… Услуга: ВВ (ноќевање со појадок) Содржини: бар, сауна, ресторан, затворен базен, џакузи, конференциска сала, клуб “Ratrac”, спортски терени за кошарка, фудбал, тенис, фитнес…
Read more

SCARDUS **** POPOVA SHAPKA

  Во цената е вклучено:  – Ноќевање – Појадок-шведска маса – Вечерата континентал вклучува: Салата/Супа, главното јадење и десерт. – Пијалоците не се вклучени во цената). – Цените се со вклучен ДДВ – Паркинг – Wi-fi – СПА центар (Базен,2 фински сауни и 1 турска како и фитнес центар)  

KRATIS **** KRATOVO

Името на градот доаѓа од “кратер”на згаснат вулкан на кој е изграден. Низ него, во длабок кањон тече Табачка или Кратовска Река која е премостена со повеќе камени мостови со еден лак. Мостовите датираат од средниот век, а најпоснат и најголем е Радин мост. Кратово претставува идеално место за излез од секојдневието и уживање во…
Read more

MANASTIR **** BEROVO

Берово и Малешевијата се мала територија, но во нив постои уникатна комбинација од изнвонредно сочувана природа, културно-историско наследство, етнографија, традиционална музика и ракотворби, сите овие елементи „Манстир“ многу вешто ги вклучи во својата понуда. Она што им го нудат на своите гости е сместување во автентична градба, традиционална кујна со многу локални специјалитети приготвени од…
Read more

Aurora Resort & Spa 5*****Berovo

Екстра поволен пакет Неодолива комплетна понуда… Екстра поволен пакет 3 дена / 2 ноќевања на база полу пансион + СПА Тип на соба Цена по лице Доплата за викенд (По лице / од вечер) Супериор соба 89€ / 5.518,ооMKD 10€ / 620,ooMKD Делукс / Џуниор Свит 99€ / 6.138,ооMKD Апартман / Арт Студио 115€ / 7.130,ооMKD Availability *понудата не важи…
Read more