Category: Езера

Villa MINAMI 3* – OHRID

Цените се по ЛИЦЕ Villa MINAMI  – Охрид соба сместување услуга 2020 појадок полуанисон полпансион Вила Minami 6 лица max 900 ден. 1200 ден. 1500 ден. Дополнителен кревет во Вила Minami 7мо лице 600 ден. 900 ден. 1300 ден. Студио 4 лица max / 2 лица min 850 ден 1200 ден. 1500 ден. Дополнителен кревет…
Read more

ХОТЕЛ ДЕСАРЕТ 3* – Охрид

ХОТЕЛ ДЕСАРЕТ 3* – Охрид Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион Еднокреветна соба (по лице) 31 € 38 € Двокреветна соба (по лице) 24 € 29 € Апартман (макс. 4 лица ) 90 € / Вила (макс. 4 лица) 90 € / Во цената е вклучена туристичка такса Доплата за дополнителен оброк е 5 еур по лице на ден Деца…
Read more

Хотел ДРИМ – Струга

ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020 СО 50% ПОПУСТ Од недела – четврток 22€ по лице на ден во двокреветна соба Петок и сабота 24€ по лице на ден во двокреветна соба За 5 и повеќе ноќевања цената се изедначува со цената за работен ден ПАКЕТИ ПЛАТИ 6 = УЖИВАЈ 7 190 € по лице за…
Read more

Хотел ROYAL VIEW 4* – Охрид

Тип на соба 25-05-2020 12-07-2020 13-07-2020 30-08-2020 31-08-2020 18-10-2020 19-10-2020 20-12-2020 03-01-2021 17-04-2021 Еднокреветна 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,770 ден. 2730ден + 40 ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден Двокреветна (Tvin) 3,630 ден. 3550ден +80ден 4,230 ден. 4150ден +80ден 3,630 ден. 3550ден +80ден 3,630…
Read more

Хотел PARK LAKESIDE 4* – Охрид

15.06 – 31.08.2020 / ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ Тип на соба Буџет соба Соба со поглед на парк Соба со страничен поглед Соба со поглед на езеро Еднокреветна 42 € 45 € 47 € 50€ Двокреветна 27 € 32 € 35 € 37 € Трокреветна   30 € 33 € 35 € Четирикреветна   28 € 30 € 32 € Доплата за полупансион 10 € Доплата за полн пансион 20 €…
Read more

Хотел ИНТЕРНАЦИОНАЛ 4*- Охрид

ПРОМО ПАКЕТ ПО ЛИЦЕ 6 ноќи / 7 дена УСЛУГА ПЕРИОД ЦЕНА Ноќевање со појадок До 31.08.2020 139 еур / 8620ден   ПРОМО ПАКЕТ ПО ЛИЦЕ 4 ноќи / 5 дена УСЛУГА ПЕРИОД ЦЕНА Ноќевање со појадок До 31.08.2020 99 еур / 6070ден   ЦЕНОВНИК (по соба) УСЛУГА СОБА ЦЕНА Ноќевање со појадок 1/2 соба…
Read more

Хотел ДИПЛОМАТ ПЛУС 4* – Охрид

Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион Двокреветна стандардна 23 € 31 € 39 € Цените се по лице, на ден Цените вклучуваат туристичка такса и данок Деца 0-6 години – бесплатно Деца 7-12 години – 50% попуст Цените се во евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс 1 еур =…
Read more

Хотел IZGREV SPA & AQUAPARK – Струга

26.06-15.07 25 € по лице, на ноќ, со вклучен појадок 16.07-31.07 30 € по лице, на ноќ, со вклучен појадок 01.08-31.08 35 € по лице, на ноќ, со вклучен појадок СЕПТЕМВРИ 2020 30€ по лице, на ноќ, со вклучен појадок Еднокреветна соба + 50 % Трето лице добива попуст од -30 % Доплата за вечера…
Read more

LAKI HOTEL & SPA **** – OHRID

Laki Hotel & Spa 4* – Св.Стефан – Се наоѓа на 5км од Охрид, микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Располага со ресторан, бесплатен приватен паркинг , сезонски базен на отворено и бар, на 4…
Read more

SU HOTEL – OHRID

Хотел SU се наоѓа на тивка и мирна локација во првиот ред до самата обала на Охридското езеро, 8 минути пешачење од центарот на градот. Во понуда има елегантен ресторан со феноменален поглед на Охридско езеро и град. Ресторанот има 40 места за седење и нуди пријатен амбиент во кој можете да уживате во локалните…
Read more