Category: Халкидики

VILLA NIKITI CLUB – Никити

Вила Никити Клуб, е бивши хотел Торонеос, кој е реновиран и пренаменет во апартманско сместување. Истиот се наоѓа на 150м од плажа, на почетокот на Никити, веднаш на влез во самото летно одмаралиште. Вилата се состои од 2 згради, со едно студио на високо приземје, и останатите студиа се на први и втори спрат. Собите…
Read more

Вила Никити

  Никити Беј Апартмани е изградена 2014год. a сите соби се со нов мебел 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 250м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со…
Read more

Villa ANEMOHADI – Сивири

-20 % попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019 -15 % попуст за резервација и уплата 100% до 29.02.2020 -10 % попуст за резер вација и уплата 100% до 31.03.2020 Цени за НАЕМ за 7 ноќевања период ноќевања APP  1/2 + 2 16.05 – 23.05 7   59* 23.05 – 30.05 7   89*…
Read more

Hotel Simotel Ermis – Hanioti  

Hotel Simotel Ermis 3*, Hanioti   Можност за плаќање на 6 рати без камата Локација: Грција / Халкидики / Касандра /  Ханиоти Плажа: 100m од плажа Услуга: Ноќевање со појадок Интернет: Бесплатно wi-fi во соба и на рецепција Сместување: собите се опремени со клима уред (Јули и Август бесплатно, останатите месеци со доплата 5еур на ден), ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило, балкон.…
Read more

Sithonia Village Hotel – Gerakini

SITHONIA VILLAGE HOTEL – GERAKINI Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат. – Супериор двокреветна соба (1/2) се состои…
Read more

Пефкохори – Вила Ангелики

12% попуст за рана уплата до 29.02.2020 Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори Локација: Се наоѓа на 30м. од плажа , во непосредна близина на центарот. Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани. Опрема: АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две…
Read more

Пефкохори – Вила Парадисо

12% попуст за рана уплата до 29.02.2020 Локација:       На 20м.од  плажа, во непосредна близина на центарот. Сместување:   Двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија и шестткреветни апартмани. Опрема: Студио – одвоена опремена кујна и  соба со два или четири кревети, бања, ТВ, тераса. АПП – одделна спална соба со брачен кревет и кујна со четири кревета и опремена кујна, бања…
Read more

Торони Апартментс – Торони

Торони Апартментс “Б” Торони                    Лето 2020 Грција  Вила Торони Апартментс е постар објект лоциран на сама плажа во Торони, место познато по прекрасната долга и широка песочна плажа, наградена со сино знаеменце заради својот квалитет и чистота. Вилата располага со убаво уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во својот состав брои 12 сместувачки единици, студија за самопослужување од…
Read more

Вила Пано1/Пано2- Неа Плагија

Вила Пано1/Пано2 Неа Плагија, идеално место за фамилијарен одмор и содржини за најмалите.Ова туристичко местo ,споено со Неа Флогита, долга песочна плажа,чисто море.чист воздух,карактеристиката на идиличната Неа Плагија.Располага со маркети,таверни,продавници за сувенири…. Вила Пано се наоѓа на само 50 метри од плажа во Неа Плагија.Располага со четворокреветни студија на прв кат ( страничен поглед према…
Read more

Вила ХАУС ЛИТЕА- Потидеа

Вила ХАУС ЛИТЕА Неа Потидеа е првото населено туристичко место на првиот крак на само 68 м оддалечено од Солун, а од македонската граница 151 км. Малечко селце, познато по туризам и риболов. Има долга, широка, прекрасна песочна плажа. Посебно убаво за оние кои сакаат мир и тишина, семејства со деца. Самото место изобилува со…
Read more