Category: Грција

Хотел Делфино – Мола Калива

Хотел Делфино – Мола Калива   Хотел Делфино се наоѓа на првиот крак од Халкидики, во Мола Калива, тивко местенце помеѓу Фурка и Неа Скиони. Лоциран е на 20 метри од плажа. Хотелот има 13 апартмани. Апартманите се сите идентични, имаат две одвоени соби, спална соба со брачен кревет и дневна соба со аголна гарнитура…
Read more

Хотел Грандотел 4* – Ханиоти

Грандотел 4* – Ханиоти е модерен ресорт за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Егејско море во Ханиоти со сопствена плажа. Хотелот располага со надворешен базен, дво-, тро- и четворо креветни комфорни соби и апартмани со светол модерен декор и елегантен функционален мебел. Хотелот располага со ресторан , 2 бара, ТВ салон,…
Read more

Хотел Гранд Викторија 3* – Ханиоти

Хотел Гранд Викторија 3* – Ханиоти СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – 2 ДЕЦА ДО 14 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО                   ПОПУСТ   ЗА   РЕЗЕРВАЦИИ   ДО        15.02.2020  – 30% – ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА * Двокреветна соба   1/2   – 2 возрасни + 1 дете (1 дете до 5,99 години) * Трокреветна соба    1/3   – 2 возрасни +…
Read more

Вила Тодорос – Неи Пори

ЛЕТО 2020 – НЕИ ПОРИ   НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации. ВИЛА ТОДОРОС во стариот дел на Неи Пори, на 80 – 90 м. од плажа има 1 дуплекс апартман и 6/4 студија со два дупли кревети (грчки стандард), опремени со TWC, мини  кујна,…
Read more

Вила Гузелис – Неи Пори

ЛЕТО 2020 – НЕИ ПОРИ   НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации. ВИЛА ГУЗЕЛИС Се наоѓа во новиот дел на Неи Пори, на околу 50 – 60 м. од плажа има 5 дуплекс апартмани кои се погодни за две фамилии со две спални соби а…
Read more

Вила Василис – Неи Пори

ЛЕТО 2020 – НЕИ ПОРИ   НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации. ВИЛА ВАСИЛИС во центарот на Неи Пори на 60 – 70 метри од плажа. Располага со 1/3 и 1/4 студија на приземје со: купатило, тераси, кујна, ТВ, клима уред…
Read more

Вила Георгија – Неи Пори

ЛЕТО 2020 – НЕИ ПОРИ   НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации. ВИЛА ГЕОРГИЈА на сама плажа, располага со 1/4 студио, апартман 1/3 + 2 со поглед према море и апартман дуплекс 1/3+1/3 за две фамилии (кревети грчки стандард), опремена…
Read more

Хотел Koviou Holiday Village 3* – Никити

-10 % за резервации и целосна уплата до 29.02.2020  -5 % за резервации и целосна уплата до 31.03.2020 Цените се по ЛИЦЕ – полупансион Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО период услуга стандард соба 1/2+2   25.05 – 31.05 6 полупансиони   189*   31.05 –…
Read more

ЛЕФКАДА

Л Е Ф К А Д А Лето 2020     Лефкада или Лефкос е остров во Јонското Море, поврзан со копното со автопат. Лефкада спаѓа меѓу поголемите острови во Грција. Во насока север-југ е долг 35 километри, додека исток-запад, преку 15 километри. Вкупната површина на островот изнесува 336 километри квадратни. Највисоката точка на островот е…
Read more

Вила LITCA-2 – Неа Флогита

Вила LITCA-2 Вила LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни апартмани и трокреветни студиа, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020 Цени за термини по типови простории и услуги Термини…
Read more