Category: Лето 2020

Валона – 8-ми септември

 ВАЛОНА   Градот Валона се наоѓа во југозападниот дел на Албанија, на граница меѓу Јадранско и Јонско море. Во изминатите неколку години градот бележи експанзија на полето во туризмот. Во центарот на Валона може да се посети градскиот плоштад и Споменикот на независноста а во пошироката околина тврдината Канина која во XII век како епархија…
Read more

Kumburgaz Marin Princess Hotel 5* – ТУРЦИЈА

Истанбул-Marin Princes 5*- 5 ноќи   Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујугчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна…
Read more

Хотел АУРА 4* – ОХРИД

ЛЕТО 2020 ВО МАКЕДОНИЈА Хотел  АУРА 4* – Охрид   Цени до 15.09.2020, по лице, на ноќ Двокреветна соба со поглед на езеро Ноќевање со појадок         1.530 ден. Полупансион                        2.020 ден. Полн пансион                       2.510 ден. Двокреветна соба со поглед на планина Ноќевање со појадок         1.410 ден. Полупансион                        1.900 ден. Полн пансион                       2.390 ден. Цени од 15.09.2020 – 31.12.2020, по…
Read more

LAKE VIEW – ПРЕСПА

Хотел Лејквју беше изграден во 1950-те под тогашниот режим на Премиер Јосип Броз Тито.  На врвот на неговата туристичка понуда во 80-тите и 90-тите, Отешево бил полн со живот, хотели, вили и ресторани. Познати Балкански музичари пристигнувале на плажа со хеликоптери, Европски спортски шампиони биле крунисани во едрење и спортови на вода, и локални и…
Read more

Хотел ХМ 3* – Валона

Хотел ХМ 3* Валона   Сместен во Валона, на 1,5 км од плажата во Валона и 4,1 км од плажа и Винд Бич, H&M Hotel B&B нуди сместување со ресторан и бесплатна WiFi, како и бесплатен сопствен паркинг за гости кои возат. Секоја соба има балкон. Во хотелот, собите се опремени со  ТВ и купатило. Сите соби…
Read more

Вила Камелија- ВАЛОНА

АЛБАНИЈА – ВАЛОНА Вила “Camellia” 7 ноќевања за наем на студио Термин: Ноќевања: 1/2 студио 1/3 Студио 04.07-11.07.2020 7 196€ 216€ 11.07-18.07.2020 7 211€ 231€ 18.07-25.07.2020 7 231€ 251€ 25.07-01.08.2020 7 231€ 251€ 01.08-08.08.2020 7 231€ 251€ 08.08-15.08.2020 7 231€ 251€ 15.08-22.08.2020 7 201€ 221€ 22.08-29.08.2020 7 199€ 219€ 29.08-05.09.2020 7 176€ 196€ 05.09-12.09.2020 7 161€ 181€ Вила “Camellia” располага со 1/2…
Read more

Villa MINAMI 3* – OHRID

Цените се по ЛИЦЕ Villa MINAMI  – Охрид соба сместување услуга 2020 појадок полуанисон полпансион Вила Minami 6 лица max 900 ден. 1200 ден. 1500 ден. Дополнителен кревет во Вила Minami 7мо лице 600 ден. 900 ден. 1300 ден. Студио 4 лица max / 2 лица min 850 ден 1200 ден. 1500 ден. Дополнителен кревет…
Read more

ХОТЕЛ ДЕСАРЕТ 3* – Охрид

ХОТЕЛ ДЕСАРЕТ 3* – Охрид Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион Еднокреветна соба (по лице) 31 € 38 € Двокреветна соба (по лице) 24 € 29 € Апартман (макс. 4 лица ) 90 € / Вила (макс. 4 лица) 90 € / Во цената е вклучена туристичка такса Доплата за дополнителен оброк е 5 еур по лице на ден Деца…
Read more

Хотел ДРИМ – Струга

ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020 СО 50% ПОПУСТ Од недела – четврток 22€ по лице на ден во двокреветна соба Петок и сабота 24€ по лице на ден во двокреветна соба За 5 и повеќе ноќевања цената се изедначува со цената за работен ден ПАКЕТИ ПЛАТИ 6 = УЖИВАЈ 7 190 € по лице за…
Read more

Хотел ROYAL VIEW 4* – Охрид

Тип на соба 25-05-2020 12-07-2020 13-07-2020 30-08-2020 31-08-2020 18-10-2020 19-10-2020 20-12-2020 03-01-2021 17-04-2021 Еднокреветна 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,770 ден. 2730ден + 40 ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден 2,460 ден. 2430ден + 40ден Двокреветна (Tvin) 3,630 ден. 3550ден +80ден 4,230 ден. 4150ден +80ден 3,630 ден. 3550ден +80ден 3,630…
Read more