Category: Автобуски

НОВА ГОДИНА ВО БЕЛГРАД

30.12.2019 – 01.01.2020 1 ден (30.12.2019 – понеделник): Македонија – Белград Тргнување од од Скопје во 02.00  и патување кон Белград со попатни паузи и пасошки и царински формалности на македонско – српската граница. Пристигање во Белград во предпладневните часови.Следи  панорамски разглед на градот со локален водич: црква „Св. Сава“, Собрание на Белград и Србија,…
Read more

НОВА ГОДИНА ВО БАНСКО

PANORAMA RESORT 4* 29.12.2019-02.01.2020 (сопствен превоз) PANORAMA RESORT 4* – BANSKO ПОЛУПАНСИОН 28.12-02.01 По лице во двокреветна  соба 182 € По лице во СТУДИО 185 € По лице во One bedroom apartment 189 € Во цената е вклучено : 4 ноќевања со појадок и вечера по лице (на 31.12 нема да се служи вечера, доплата за…
Read more

Дочек на НОВА ГОДИНА во СОФИЈА

Автобус 3 дена / 2 ноќи Софија се наоѓа во Софиската котлина цо централниот дел на западна Бугарија.Софија е главен град на Бугарија и е главниот административен , економиски и културен центар на земјата.Софија го носи името на доцно античката катедрала на градот “Света Софија” , а бидејќи Светата маченица Софија е мајка на Верата,…
Read more

ДОЧЕК НА НОВА 2020 ГОДИНА ВО ХЕРЦЕГ НОВИ

ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА ВО ХЕРЦЕГ НОВИ „Palmon Bay Hotel & Spa“4+**** ИГАЛО  (СО ВКЛУЧЕНИ ДВЕ НОВОГОДИШНИ ВЕЧЕРИ) (30.12.2019 – 02.01.2020)  Има градови кои имаат своја душа-колку почесто се навраќате во нив, се поблиску и подлабоко ги чувствувате. И едноставно, не можете да не ги засакате. Тогаш зошто во еден од нив да не…
Read more

ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА БЕЛГРАД НОВИ САД – СОМБОР

29.12.19 СКОПЈЕ – БЕЛГРАД Поаѓање за Белград од во договореното време и од договорено место. Патот води преку граничниот премин Табановце со попатни одмори. 30.12.19 БЕЛГРАД Пристигнување во Белград во утринските часови, разгледување на градот со локален водич: плоштадите Теразије, Славија, храмот Свети Сава, булеварот на Револуцијата, тврдината Калемегдан каде ќе се посетат Римскиот бунар, Воениот музеј, Споменикот на победникот.…
Read more

Дочек на 2020 во ЗАГРЕБ по цени од 130€ (со автобус)

Цена за уплати до 20 Ноември: 130 € / 8.060 ден ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 150 € / 9.300 ден Како прогласен за најубаво украсен град за Нова година 2019, Загреб е град кој успева на посетителите да им го одземе здивот со божиќната магична атмосфера. Израснал од две населби на два соседни рида (Градец и…
Read more

Дочек на 2020 во СОЛУН по цени од 85€ (со автобус)

Цена за уплата до 20 Ноеммври: 75 € / 5.300 ден ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 95 € / 5.900 ден 30.12.2019 (Понеделник) ШТИП – СКОПЈЕ – СОЛУН Поаѓање од Штип (пред Нова Пошта) / Скопје (Хотел ВИП) во 04:00 часот.Патувањето продолжува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во пладневните часови.Слободно време за индивидуални активности и…
Read more

Нова година 2020: Будва – Дубровник – Котор (со автобус)

1 ден: 30.12.2019 год. Поаѓање за Будва од Скопје на паркингот кај хотелот Вип во 23.00 часот со туристички автобус. (Поаѓања вклучени во цената од Прилеп во 20.00 часот; Кавадарци 21.00 часот; Велес 22.00 часот; Кочани 19.45 часот; Штип 21.00 часот; Куманово 21.30 часот). Патот води преку Косово и Албанија по новиот автопат. Ноќно возење…
Read more

Дочек на нова година во Копаоник (31.12.2019 – 2.1.2020)

Копаоник Копаоник е најголемиот скијачки центар во Србија и несомнено еден од најдобрите центри во овој дел од Европа.Копаоник и има неверојатен природен потенцијал од околу 200 сончеви денови и околу 160 дена годишно под снежна покривкa. Копаоник Националниот парк се наоѓа во централниот дел на Србија. Поради нејзините природни ресурси, 1981 година  е прогласена за национален…
Read more

НОВОГОДИШНИ ПАТУВАЊА RUSKOVETS SPA RESORT 4* – ДОБРИНИШТЕ, РАЗЛОГ

( сопствен превоз ) 27.12 – 01.01.2020 √ Уникатен затворен комплекс под падините на Пирин, на само 6 км. од Банско √ Комфорни хотелски апартмани и оддвоени фамилијарни вили √ Внатрешни базени за деца и возрасни, со минерална вода √ бесплатен транспорт до ски лифтот во Банско и Добриниште Тип на соба (редовни / дополнителни легла)…
Read more