Category: Авионски

Нова година Кипар

Кипар е островска држава во Средоземното море, трета по големина. Потеклото на името има повеќе толкувања: од грчкиот збор за чемпрес – kyparissos, од грчкиот збор кану – kypros, или по латинскиот назив за бакар – Cuprum (Cyprium) чии рудници некогаш се наоѓале на Кипар.. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар едно од најтоплите острови со исклучително голем број на сончеви денови…
Read more

Нова Година во Лисабон 2020

НОВА ГОДИНА 2020 ВО ЛИСАБОН!  27.12.2019 – 02.01.2020 7 ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА АВИОНСКА ПРОГРАМА: 1-ви ден – 27.12.2019 година (Петок): СОФИЈА – ЛИСАБОН Состанок на групата на аеродромот во Софија, Терминал 2. Полетување кон Лисабон со директен лет на “Бугарија Ер”, во 20:00 часот. Пристигнување на аеродромот во Лисабон во 22:10 часот, пречек од нашата партнер…
Read more

Нова Година во Малта 2020

НОВА ГОДИНА ВО МАЛТА 5 ДЕНА / 4 НОЌЕВАЊА 31.12.2019 – 04.01.2020 Малта и нејзините сестрински острови Гозо и Комино – лоцирани во центарот на Медитеранот, со многу поволна клима и голем број сончеви часови и кристално сини води, претставуваат вистински рај за оние кои сакаат да доживеат ново искуство. Историското наследство на Малта сведочи за…
Read more

Барселона I Нова Година 2020

НОВА ГОДИНА во БАРСЕЛОНА 30.12– 03.01.2020 5 дена/4 ноќевања Барселона или „каталонската кралица“ е четвртиот најпосетуван град во Светот. Величествен град со прекрасна убавина, кој живее 24 часа дневно. Уживајте во прошетката низ главната градска улица „Рамблас“, застанете покрај живописните човечки статуи или некој од многубројните улични сликари или пак прошетајте низ Готскиот кварт. Уживајте во уметноста…
Read more

Рим Нова Година 2020

Нова Година  во РИМ директен лет од СКОПЈЕ 29.12.2019 – 02.01.2020  Рим – Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието во градот.Вечен град, град на седум ридови се само некои од епитетите  кои Рим ги носи над триилјади години од своето постоење.…
Read more

ХУРГАДА Нова Година 2020

Нова Година 2020 во Хургада Датум на патување 27.12.2019 г. до 03.01.2019 г. 7 ноќевања / 8 дена І Ден – Петок Средба на аердром во Софија на Терминал 1. Чартер летот е во 09:00 локално време (Бугарија е +1 час од Македонија) со авио компанија Holiday Europe и број на лет 5Q6702. Слетување во Хургада во 11:55 часот по локално време. Средба на…
Read more

Нова година МАДРИД

29.12.2019 – 01.01.2020 4 ДЕНА / 3 НОЌИ ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ (аеродромски такси вклучени во цената) РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖИ ДО 31.ОКТ.2019 ХОТЕЛ Тип на соба услуга 29.12 Број на ноќи 3 1/2 СОБА 459 RAFAEL VENTAS 4* 1/1 соба НД 589 Дополнителен кревет 445 1. дете (2-12) 445 ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ: Ден 1 – 29.12.…
Read more

МАРОКО НОВА ГОДИНА 2020

Мароко е кралство кое се наоѓа на северозападниот дел на африканскиот континент, во регионот познат како Магреб, на бреговите на Атлантскиот Океан и Средоземното Море. На север граничи со шпанските енклави Сеута и Мелила, на исток и југо-исток со Алжир и на југ со територијата на Западна Сахара, која е под мароканска контрола. Мароко станала…
Read more

НОВА ГОДИНА АНТАЛИЈА 5 ДЕНА / 4 НОЌИ

Цена 319€ – 19.714 мкд  УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО + ТРАНСФЕР АНТАЛИЈА СО АВИОН – 5 ДЕНА / 4 НОЌИ Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, место каде земјата го допира рајот. TRENDY LARA 5*UAI-Std LV 319 еур До 05.11. Прво дете 2-13 год плаќа 99 еур…
Read more

МИЛАНО НОВА ГОДИНА СО КОМО и ЛУГАНО, Aвион/5 дена/4 ноќевања, 31.12-04.01.2020

Авион / 5 дена/ 4 ноќевања, 31.12-04.01.2020 31 Декември 2019 (Вторник) СКОПЈЕ–НИШ – МИЛАНО Организиран превоз до аеродром НИШ. Лет од аеродром НИШ за Милано со RAYANAIR во 10:35 часот. Пристигнување во Милано Бергамо  во 12:25 часот. Трансфер до Милано. Сместување во хотелот по 14:00 ч. Слободно времеи  можност за шопинг по прекрасните новогодишни тезги поставени во центарот…
Read more